LG BL20 New Chocolate: ve stínu delší pochoutky

LG dává k dispozici kompletní specifikace druhé nové čokolády s 5Mpx fotoaparátem a výsuvnou hardwarovou klávesnici.

Když se poprvé objevily zvěsti o novém dotykovém modelu LG BL40, každého zaujaly jeho netypické vnější parametry, zejména podlouhlý tvar a značně širokoúhlý displej. Nikoho asi nenapadlo, že by mohlo jít o novou čokoládu, i když srovnání s velkými 300g čokoládami je v tomto případě výstižné. Nová generace New Chocolate však nezůstala u LG osamocena a na trh ji doprovází poněkud méně nápadný model. Podobně jako u větší sestry se i s parametry BL20 New Chocolate u LG dělaly tajnosti, a tak s jejich kompletním výčtem přicházíme až po nějaké době od prvního představení telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LG BL20 New Chocolate je elegantní vysouvák, který představuje mnohem typičtějšího nástupce původní čokolády KG800, která se na trhu objevila už před dlouhými třemi lety. Od té doby se vývoj mobilů posunul o nemalý kus kupředu, a tak se nelze divit, že nová čokoláda svou předchůdkyni výbavou hravě předčí. Snad jedinou vymoženost poslední doby, kterou si BL20 s sebou nepřinesla, je dotykový displej. Místo toho zůstala u klasického 2,4palcového aktivního QVGA displeje, který je schopen zobrazit až 262 tisíc barev.

Stylově ukrytá multimédia

Tradiční mechanickou numerickou klávesnici na výsuvné části slideru doplňuje plocha dotykových funkčních kláves pod displejem. Senzory jsou opět efektně prosvíceny a mají funkce směrových kláves, potvrzovacího středu a konextových nabídek. Tlačítko v pravém spodním rohu slouží k rychlému přepínání widgetů, jejichž zástupce je možné zobrazit na ploše v pohotovostním režimu.

Nová malá čokoláda běží na tradičním uzavřeném systému 3D S-Class, rozšíření o další aplikace je možné pouze s využitím platformy Java. Uvnitř telefonu tepe procesor ARM9 neznámé frekvence. S telefonem se dovoláte na třech frekvencích GSM (900/1 800/1 900 MHz), je určen i pro sítě 3G (900/2 100 MHz). Z datových přenosů poslouží GPRS, EDGE nebo nejrychlejší HSDPA (max. rychlost stahování je 3,6 Mb/s).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

LG BL20 je štědrý na vnitřní paměť, hodnota RAM (typ SDRAM) dosahuje 128 MB, Flash paměť (typ NAND Flash) poskytuje uživateli až 256 MB místa pro jeho soubory. Uživatelskou paměť lze rozšířit kartami microSD(HC) o dalších 16 GB. Svými rozměry patří čokoláda mezi průměrně velké, ale stále tenké přístroje: 108 × 51× 12 mm. Hmotnost se zastavila na 116 g.

LG BL20 New Chocolate je konstruován hlavně jako stylový model vyšší třídy, ale nezapomíná ani na multimédia. Zadní straně přístroje dominuje čočka 5Mpx fotoaparátu s optikou Schneider-Kreuznach a LED diodou po přisvícení. Uvnitř telefonu nechybí ani audio-video přehrávač nebo FM rádio. Samozřejmostí je vestavěný internetový prohlížeč a e-mailový klient.

Novinka je určena primárně pro evropský trh, v tuto chvíli však ještě není známo, kdy a za kolik se objeví na trhu. Cenu odhadujeme přibližně na 10 tisíc korun. Novou čokoládu si můžete prohlédnout i v následujícím promo videu.

Diskuze (3) Další článek: LG BL40: široká Čokoláda předvádí funkce na videu

Témata článku: LG, LG, LG BL20 New Chocolate, LG BL40 New Chocolate, Podlouhlý tvar, Stylový model, Stín, Chocolate, Schneider-Kreuznach, DELŠvédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

Švédové vyzývají Evropskou unii, aby zakázala těžbu kryptoměn. Bojí se o životní prostředí

** Ředitelé dvou švédských orgánů chtějí zakázat těžbu kryptoměn ** Důvodem jsou negativní dopady na životní prostředí ** Kryptoměny jsou prý z pohledu klimatických změn hrozbou

Karel Kilián
ŠvédskoEvropská unieKryptoměny
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Marvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Marvel MMO je ve vývoji. Pracují na něm tvůrci DC Universe Online

Dostane se konečně Marvelu i patřičné MMO péče?

Michal Maliarov
MarvelRPGOnline
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Vybírejte od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
Hodinky
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid