LG chystá svůj první 5G smartphone. Dřív než za půl roku ho ale nečekejte

LG chystá svůj první 5G smartphone. Dřív než za půl roku ho ale nečekejte

Velký 5G závod začíná nejen u mobilních operátorů, ale i mezi výrobci smartphonů. Zatím tedy jen na úrovni prohlášení o tom, kdo a kdy vyrobí svůj první telefon s podporou 5G sítí. Nejdál je v tomto směru Motorola, která chystá do prodeje rozšiřující kryt Moto Mod 5G, plnohodnotný telefon to ale není.

5G zařízení připravuje také LG. Dozvídáme se to trochu oklikou díky tiskové zprávě amerického operátora Sprint. Ten má v plánu přinést první 5G smartphone do své sítě v první polovině roku 2019 a ve spolupráci s LG prý bude první na území Spojených států.

Ke specifikacím nebo konkrétnější dostupnosti nového LG pro 5G sítě zatím nepadlo ani slovo, ale je pravda, že jihokorejský výrobce je na americkém trhu tradičně velmi silný a po Applu a Samsungu drží třetí místo v tržním podílu. Není proto vyloučeno, že 5G smartphone bude vyvinutý výhradně po Ameriku a ostatní trhy si budou muset počkat.

5G sítě se u nás rozjedou zhruba za rok. K čemu budou dobré?

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Váš názor Další článek: Jak instalovat staré hry z diskety do moderního smartphonu. Je to překvapivě jednoduché

Témata článku: LG, Technologie, Smartphony, Sítě 5G, USA, Mobilní sítě, Třetí místo, Mobilní operátor, Americký operátor, Síť, Operátor, Plnohodnotný telefon, První polovina, Smartphone, Ostatní trh, NEC, Půl roku, Amerika, První smartphone, Tisková zpráva, Tržní podíl, Jihokorejský výrobce, Americký trh, Sprint, První telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze