LG G Flex2: z experimentu je atraktivní superphone

Loňský Flex kromě zakřivení zaujal jen přehnanou cenou, zato letošní LG G Flex2 bude velmi atraktivním sokem nejlepších smartphonů roku.

Vloni LG zaujalo zahnutým smartphonem G Flex. Výrobce jej pozicoval jako oexkluzivní kousek techniky. Nebyl ale zajímavý ničím jiným, než svým zahnutým tělem, a tak z toho masový úspěch nebyl. Experiment, který nevyšel, ale LG se poučilo a dnes na veletrhu CES Las Vegas představilo LG G Flex2 – novou generaci zahnutého smartphonu, který kromě nezvyklého tvaru přináší i výbavu srovnatelnou se špičkovými smartphony současnosti.

Klepněte pro větší obrázek
LG G Flex2. Více snímků bohužel firma neuvolnila...
Klepněte pro větší obrázek
...a tak si zatím musíme vystačit se screenshoty z videa. Rudá varianta vypadá famózně!
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zaoblení je podle LG pro telefony přirozené a jen se k němu vracíme. Flex2 má hned čtyři křivky zaoblení.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nakonec se LG polepšilo a tady máte další snímky. Nový Flex je mírně hranatější, než ten loňský.

Jsme zvyklí, že mezi generacemi rozměry displejů rostou. LG se však vydalo opačným směrem, místo loňských šesti palců letos dostaneme 5,5". Rozlišení povyrostlo ze 720p na 1080p. Obě tyto změny hodnotím velmi kladně. LG umí ještě vyšší rozlišení: QHD, tedy 4×720p u modelu G3, ale v tom případě jde o IPS. Flex2 má plastový a ohebný P-OLED a ten zřejmě Korejci umí vyrobit „pouze“ s rozlišením 1080p Full HD. Nevýhoda? V tabulkovém srovnání se superphony, které ještě letos přijdou, bude Flex2 trpět, osobně však stále trvám na tom, že při běžném používání je jedno, jestli máte QHD nebo Full HD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Dalším lákadlem nového Flexu je samoopravovací povrch. U minulé generace nás v praxi příliš nepřesvědčil, zaceli jen ty opravdu nejjemnější vlášečnice. Korejci ale tvrdí, že za rok technologii vylepšili a za pokojové teploty se škrábance zacelí už za 10 sekund (loni výrobce udával tři minuty).

Osmijádrový a 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810 s frekvencí 2 GHz bude letos patřit na výkonový vrchol. Operační paměť je na 2 GB, což je u telefonů vyšší třídy standard, letos však budou přibývat přístroje, které tuto hodnotu překonají. V další výbavě zaujalo laserové ostření, které se nám líbilo už v LG G3, v novince má být ještě lepší. Na tiskové konferenci dostala hodně prostoru gesta pro ovládání fotoaparátu. Zatnutí pěsti automaticky spustí třívteřinovou samospoušť, telefon rozpozná gesto až na vzdálenost 1,5 m. G Flex2 je první smartphone LG s podporou rychlého LTE-Advanced. Výdrž byla velkým kladem prvního Flexu a ten druhý by na tom měl být podobně. LG se navíc chlubí, že integrovaná baterie s kapacitou 3 000 mAh „se na 50 % nabije za méně než 40 minut“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Laserové ostření, dvoubarevný LED blesk a optická stabilizace. Fotoaparát by měl patřit k tomu nejlepšímu na trhu. A ano, dostalo se i na populární zádová tlačítka.

Operační systém je Android 5.0 Lollipop, LG jej ale překryje svou grafickou nadstavbou. LG G Flex2 se dostane i na český trh, na konkrétní termíny je ještě brzo, podle různých indicií by to však LG mělo stihnout ještě v prvním kvartálu. Cenu výrobce ani nenaznačil, můžeme tedy jen doufat, že nebude přehnaně vysoká (jako tomu ze začátku bylo u první generace).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Živé snímky od AndroidCentral. Na webu mají i video.

LG G Flex2 ve zkratce

  • Čipset: Qualcomm® Snapdragon™ 810 (2,0 GHz 64bit Octa-Core)
  • Displej: 5,5 palce, zakřivený Full HD P-OLED (1080 x 1920, 403 ppi)
  • Paměť: 2 GB DDR4 RAM / 16/32 GB eMMC ROM / microSD slot
  • Fotoaparát: zadní 13 MPx s IOS a Laser Auto Focus / přední 2,1 MPx
  • Baterie: 3 000 mAh
  • Operační systém: Android 5.0 Lollipop
  • Rozměry a hmotnost: 149 × 75 × tloušťka 7,1 až 9,4 mm, 152 g
  • Síť: LTE-Advanced/LTE/HSPA+/2G
  • Připojení: WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / Bluetooth Smart Ready (Apt-X) 4.1 / A-GPS / NFC / Glonass / USB 2.0
  • Barva: Platinum Silver, Flamenco Red

LG na CES, to nejsou jen telefony

…spíše naopak. Telefon byl pouze jeden a dostalo se na něj až před koncem tiskové konference. LG toho dnes představilo daleko více (viz tisková zpráva ve druhé kapitole článku). Technologického fanouška by mohly zaujmout následující dvě novinky. Níže také najdete video se záznamem celé akce.

Vzpomínáte na webOS? Byl to nadějný a v mnoha směrech velmi povedený mobilní operační systém společnosti Palm. Po řadě útrap se jej ujalo právě LG, kompletně jej předělalo a vrhlo do svých televizí.

Klepněte pro větší obrázek
Ve Vegas byly představeny nové modely, ale minulou generaci s webOS můžete koupit i v Česku.

Další produkt(y) nás zaujal už svým vzezřením. Na našem Facebooku, G+ a Twitteru jsme se vás zeptali, co myslíte, že to je. Správná odpověď zní…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Jsou to prací systémy LG Twin Wash (umožňuje praní dvou různých dávek prádla zároveň), TurboWash (trysky stříkají roztok pracího prášku přímo na prádlo) a TurboSteam (kombinace pračky a parní sušičky).
Diskuze (38) Další článek: Lenovo rozšiřuje mobilní portfolio. Do prodeje jde kovový Vibe Z2

Témata článku: LG, , , , , LG G Flex, LG G Flex 2, LG G3, LG G3 32GB, Dvoubarevný led, Sup, Šup, Flame Red, F +, Super, Povedený mobil, Ohebný p-oled, Prádlo, Super +, Správná odpověď, Rudá varianta, Společnost palm, Bluetooth Smart, Flex