LG GX300 a GX500: klasik a dotykáč pro dvě SIM

Také LG se pravidelně věnuje dualSIM telefonů. Představuje novinky GX300 a GX500, první v klasickém podání, druhou s dotykovým displejem.

LG patří mezi tradiční velké výrobce dualSIMových telefonů. Obvykle však jeho produkty nejsou určeny přímo pro Evropu, nejčastěji se s nimi telefonuje na území Ruska a Ukrajiny. LG nyní do svého portfolia telefonů pro dvě SIM přidává dvě novinky. LG GX300 je klasická tatranka, vyšší LG GX500 má dotykový displej a stane se tak přímou konkurencí pro Samsung B5722.

LG GX300: útlý klasik s dlouhou výdrží

U modelu GX300 na první pohled nic nenasvědčuje, že se jedná o telefon s podporou dvou SIM karet najednou. Střídmé rozměry 116 × 51 × 13 mm jsou pro dualSIM dobrou vizitkou. Na krytu telefonu však najdete klávesu vyhrazenou k přepínání aktivní karty a ta už přítomnost dualSIMu zpečetí. LED dioda slouží k barevné signalizaci, která ze SIM karet je v danou chvíli aktivní. Displej telefonu zobrazuje na úhlopříčce 2,2" matici 176 × 220 pixelů v 262 tisících barev, na zádech telefonu je umístěn 2Mpx snímač s fix focusem a diodovým přisvětlením. Klávesnice je v jednom bloku a nabídne standardní rozvržení hlavních ovládacích prvků v čele s pětisměrnou kurzorovou klávesou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Interní paměť telefonu se zastavila na 30 MB, rozšířit ale půjde paměťovými kartami microSD až do kapacity 4 GB. S vysokokapacitními (microSDHC) tedy nemůžeme počítat. Při psaní zpráv všeho druhu (i e-mailů) přijde vhod prediktivní slovník T9, pro brouzdání na internetu je připraven internetový xHTML prohlížeč. K dispozici je však pouze EDGE, takže si velké rychlosti moc neužijete.

Ve výbavě dále objevíme Bluetooth 2.1, které se bude starat o bezdrátové přenosy hlasu, hudby a dat. Pro synchronizaci s počítačem, přijde vhod kabel s USB 2.0. Další nabídka je již poměrně standardního rázu, FM rádiu sekunduje hudební přehrávač s podporou běžně používaných formátů, videopřehrávač si poradí jen se soubory H.263 a MP4. Nesmíme zapomenout ani na podporu Javy, 3D hry si na telefonu nezahrajete, z důvodu chybějícího doplňkového API. Model GX300 bude cílen do nižší třídy, hlavním tahákem bude bezesporu funkcionalita dvou SIM karet, s nimiž díky 1 500mAh baterii může na příjmu vydržet opravdu dlouho.

LG GX500: dotykový dualSIM s Wi-Fi

DualSIM v dotykovém podání, je to je základní charakteristika přístroje s označením GX500. Rezistivní dotyková plocha má úhlopříčku rovné tři palce. Rozlišení charakterizuje širokoúhlé QVGA, tedy 240 × 400 pixelů, což bude pro cílovou skupinu uživatelů rozhodně stačit. Pod displejem si pak rozdělily místo tři klávesy, sluchátka pro ovládání hovorů a také kruhová středová klávesa. Na levém boku jsou umístěny dvě klávesy pro korekci hlasitosti, o něco níže pak čeká záslepka paměťových karet microSD (maximální kapacita je 4 GB). Třímegapixelový fotoaparát se nachází na zadním krytu, bohužel, automatické ostření od něj čekat nemůžeme. Videosekvence budou maximálně ve VGA rozlišení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Ve výbavě nechybí Bluetooth 2.1 včetně A2DP profilu, FM rádio s RDS nebo hudební a video přehrávač. Na zařízení bez problému spustíte i 3D java hry, velikost instalačního souboru jar však nesmí přesáhnout 1 MB. K přetáčení obrazu v některých nabídkách a aplikacích bude sloužit akcelerometr. K internetu se připojíte přes EDGE nebo přes Wi-Fi (802.11 b/g), na prohlížení poslouží jednoduchý xHTML prohlížeč. S dodávanou 1 500mAh baterií je udávaná doba pohotovosti rovna 400 hodinám i při použití obou SIM karet zároveň. Tato čísla však bývají ve všech případech nadsazená, laboratorní podmínky totiž běžnému používání přístroje nikdy nemohou odpovídat. Telefon se začal v květnu prodávat v Rusku, co nevidět by se měl dostat na další evropské trhy. Cena zveřejněna nebyla.

Diskuze (3) Další článek: Sony Ericsson W150i: když se z X10 mini stane Walkman

Témata článku: LG, DualSIM, SIM, LG, Samsung B5722, Dot, Klasik, Základní charakteristika, Klasická tatranka, Pro +, Dotyk, Dual sim telefony na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

Jak automaticky vyvětrat ložnici? Zkusili jsme ten nejpitomější způsob, ale větráček z počítače funguje!

** Tři miliony obyvatel Česka bydlí v panelovém domě ** Většina nemá žádnou sofistikovanou technologii větrání ** A tak jsme si ji postavili sami z počítačových větráčků

Jakub Čížek
DIYPojďme programovat elektroniku