LG K10 (2018) se poprvé ukáže na CESu. Platby LG Pay se dostanou do střední třídy

Na blížícím se veletrhu CES v Las Vegas bychom se měli dočkat představení hned několika smartphonů. Uvedení Samsungů Galaxy A8 a Galaxy A8+ je již hotovou záležitostí, mezi novinky se přidá i telefon od jiného jihokorejského výrobce. LG K10 (2018) má do střední třídy přinést mobilní platby LG Pay, není však na světě mobilních platebních systémů už dostatek? A bude se v Evropě opět šetřit na specifikacích tak, jako u letošního LG K10 (2017)?

Novinka od LG má být osazen 5,3" displejem s Full HD rozlišením a poběží na čtyřjádru o taktu 1,2 GHz. Operační paměť bude 3GB, interní úložiště o kapacitě 32 GB půjde rozšířit microSD kartami. Baterie má být 3 000mAh, ovšem budeme zvědavi, zdali ji LG ponechá vyměnitelnou jako v případě letošního modelu, nebo i u „ká desítky“ nakonec zvítězí trend nevyměnitelných akumulátorů.

Telefon se má lépe držet v ruce zejména díky tenčím bočním rámečkům. Na jeho zadní straně najdeme 13Mpx fotoaparát a snímač otisků prstů, nad displejem bude umístěna 5Mpx kamerka pro selfie. V nabídce telefonu nemá chybět FM rádio ani mobilní platby LG Pay, které se vůbec poprvé dostanou do střední třídy. Doposud byly k dispozici ve vybraných zemích jen u modelů řady G a V. Se zaměřením na dostupné mobilní placení to však u nás bude mít LG těžké, zejména s ohledem na nedávno spuštěné platby Android Pay.

Představovací video letošní generace LG K10 (2017):

Zdroj ETNews

Diskuze (1) Další článek: Mobilní banka KB podporuje přihlášení i autorizaci plateb pomocí Face ID na iPhonu X

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Čtečka otisků prstů, Android Pay, Střední třída, CES, Spekulace, Platba mobilem, Operační paměť, Mobilní platby, LG K10 (2017), Pop, PLA, Letošní generace, Str, Karta MicroSD, Vybraná země, Zadní strana, Las Vegas, Evropa, Blížící se veletrh, Interní úložiště, Mobilní platba, Platba


Určitě si přečtěte