LG KC550: nejlevnější pětimegapixel (preview)

LG KC550 se objevil bez pompézního představování, jako by se jednalo o obyčejný telefon. Opak je však pravdou.

Novinka z Koreje si dala záležet na precizním dílenském zpracování, které nadchne leckterého příznivce střídmých a vyvážených designových prvků. Celé zařízení je vyrobeno z černých plastů v kombinaci se stříbrnými hranami a doplňky, hmotnost se zastavila na hodnotě 100 gramů.

Pět megapixelů jen tak mimochodem

Díky výsuvné konstrukci se pod 2,4 palcový displej s QVGA rozlišením rozložily hlavní ovládací klávesy v čele s ovládacím kurzorovým čtvercem. Přílišnou nostalgickou asymetrii levé a pravé části předního panelu tak narušuje jen „zbloudilá“ klávesa C. Po vysunutí se odhalí „šachovnicová“ alfanumerická klávesnice, se kterou jsme měli již tu čest například u LG Shine. Na bocích přístroje nalezneme gumové záslepky systémového konektoru a slotu pro paměťová média microSD, klávesy na úpravu hlasitosti hovoru nebo spoušť 5 Mpix fotoaparátu. Na zadní straně je totiž umístěna optická soustava čoček Schneider-Kreuznach s plnou podporou autofocusu, obrazového stabilizátoru a blesku – co víc si přát pro vytváření obstojných fotografií z mobilního zařízení?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG KC550: design je možná až příliš konzervativní (Zdroj: Expansys)

Ani další multimédia nemusíte pověsit na hřebík, ba naopak. Hudební přehrávač si poradí s populárními MP3 i s úspornějšími hudebními stopami AAC, vhod přijde FM rádio nebo Bluetooth s možností bezdrátového poslechu skladeb. Vášniví hráči jistě ocení přítomnost akcelerometru (indikátor pohybu), který obohatí jejích dosavadní hráčské zkušenosti. Mávnutím telefonu můžete hodit šipku na terč, trhnutím ulovíte rybu a pomalými pohyby do stran hledáte cestu ven z bludiště. Šest přednastavených her lze samozřejmě doplnit širokým portfoliem Java her stažených do telefonu přes kabel nebo rovnou z webu.

Klepněte pro větší obrázek
5Mpx Schneider-Kreuznach: fotoaparát takového kalibru nebývá u telefonů střední třídy zvykem 

Díky podpoře EDGE můžete pomyslet nejen na přenos souborů, ale i na e-mailovou korespondenci, či komunikaci s přáteli přes populární klienty Instant messagingu. Nejpříjemnější informací na závěr je cena. Ta by se měla zůstat i po připočtení daně pod hranicí 7 tisíc, což činí KC550 jedním z nejdostupnějších 5Mpx fotomobilů na trhu.

LG KC550 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 96 × 51,4 × 14,3 mm, 100 g
  • sítě a data: GSM triband, EDGE, GPRS
  • displej: 2,4" QVGA, 262 tisíc barev
  • multimédia: 5Mpx fotoaparát s bleskem, stabilizérem obrazu a autofocusem, hudební přehrávač (MP3, AAC), FM rádio, Java hry, akcelerometr
  • paměť: vnitřní uživatelská 25 MB, rozšiřitelná kartami microSD
  • konektivita: Bluetooth s A2DP, USB
Diskuze (6) Další článek: t-zones: Fotbalové zpravodajství z EURA a soutěž o originální trička

Témata článku: LG, , LG KC550, Pomalý pohyb, Pře