LG KF300: stylovka i pro slabé oči (test)

Pro seniory je tu Emporia, ale pokud po svém mobilu chcete také reprezentativní design, přichází na žadu LG KF300.
Kapitoly článku
]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Klíčové vlastnosti

 • rozměry: 99 × 50 × 16 mm, 97 g
 • 2 MPx fotoaparát
 • vnitřní paměť telefonu 14 MB
 • slot pro paměťovou kartu microSD
 • hudební přehrávač a videopřehrávač
 • FM rádio
 • GPRS a EDGE třídy 10
 • Bluetooth 2.0
 • stereofonní handsfree s redukcí na 3,5 mm jack v balení
 • podpora Javy
 • 4 speciální funkční klávesy pod displejem

Hlavní nedostatky

 • vlastní sluchátka pouze s redukcí
 • fotoaparátu chybí krytka i přisvětlovací dioda
 • věčně špinavý zrcadlový povrch
 • chybí podpora 3G sítí
 • funkční tlačítka pevně nastavena

LG KF300
Klepněte pro větší obrázekVéčkový telefon s přídomkem Wine je určen především pro starší generaci. Má QVGA displej o úhlopříčce 2,2", velká tlačítka s dobře čitelnými popisky a zvláštní tlačítka pro přístup k hlavním funkcím. Prodávat se bude v černém a růžovém provedení.rozměry a hmotnost: 99 × 45 × 16 mm
displej: 2,2'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz)
data: GPRS, EDGE
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 10 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 800 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 2MPx (1 600 × 1 200), video, autofocus
56 %
(277. místo z 987)
katalog
cena: 3 780 Kč (koupit)

Stylových telefonů se poslední dobou objevuje na trhu opravdu mnoho, některé vsází na leštěné kovové kryty, jiné na maximální zaoblenost hran, další třeba na velké lesklé zrcadlové plochy. A právě k těm posledním patří i LG KF300, které má celou přední stranu překrytu skleněnou vrstvou podobnou zrcadlu tak, že o vnějším displeji ani nevíte, pokud ho neoživíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nečekaně velké véčko

Nesetkávám se moc často s véčkovými telefony, zvlášť pak ne stylovými, které by zavřené byly stejně velké jako jejich kolegové klasické konstrukce. Proto mně první pohled pořádně překvapil. Papírové hodnoty 99 × 50 × 16 mm a uváděná hmotnost 97 gramů dávají jen velmi hrubou představu o rozměrech. Telefon je skutečně velký a široký, přirovnat by se velikostně dal snad jen k některým Motorolám. Ale je to vlastně na škodu? Já myslím, že v tomto případě rozhodně ne, přístroj se tak alespoň dobře drží a našlo se v něm dost prostoru na luxusní klávesnici a solidní displej. Určitě potěší všechny, kteří nejsou zrovna nadšeni z pokračující miniaturizace a chtěli by pohodlný mobil s komfortním ovládáním. Je na vas seniorská Emporia (recenze) příliš ...„seniorská“, nereprezentativní, zkuste tohle LG.

Z barevných variant je pro ženy k dispozici růžová, mužská část populace jistě ocení černo-modrou variantu, kterou jsme měli na test v redakci a koupit lze také neutrální tmavě fialovou modifikaci. LG KF300 je tedy poněkud masivní véčko, nicméně vůbec nepůsobí jakkoliv neotesaně. Veškeré hrany jsou příjemně zaoblené a dokonce i rohy kloubu jsou zkosené tak, aby se telefon držel co nejpohodlněji. Konstrukce telefonu je téměř příkladná, nikde nic nevrže, kryt baterie drží jako přilepený, všechny díly pevně sedí na svých místech, pouze zpočátku tuhý kloub otevírání se asi po dvou týdnech používání trochu vychodil. Je tak trochu volnější a v zavřeném stavu se projevuje horizontální vůle vetší než by bylo zdrávo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jediná dvě tlačítka, která na zavřeném telefonu najdeme, se nacházejí na levém boku a slouží pro regulaci hlasitosti, oživení vnějšího displeje a funkci zoom při použití fotoaparátu. Naproti nim na pravém boku telefonu je pak sdílený konektor pro nabíječku, sluchátka a připojení k počítači, který je osazen krytkou napevno přichycenou k telefonu, takže o případnou ztrátu krytky se bát nemusíte. Tedy alespoň do té doby, než se vám poněkud vachrlatý mechanizmus uvolní a krytka upadne úplně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boční tlačítka a krytka. Používejte sluchátka a dlouho vás trápit nebude...

Opomenuto nebylo ouško pro provlečení šňůrky nacházející se na zadní straně hned vedle hlasitého reproduktoru. V rozích zadního krytu se pak pod šikovnými pryžovými krytkami schovávají šroubky přidržující nesnímatelnou část zadního krytu a také zde nalezneme podobně krytý konektor pro externí anténu. Pod nimi je kryt Li-Ion baterie s kapacitou 800 mAh. Ta má uváděnou pohotovost 200 hodin a udávanou dobu hovoru pouze dvě hodiny, což jsou velmi slabá čísla. A nutno říct, že při praktickém používání se k nim velmi často přiblížíte. Počítejte tak s nabíjením minimálně jednou za dva až tři dny, podle intenzity používání spíše i častěji. Slot pro microSD kartu je schován pod baterií, takže ke kartě nemáte přístup bez vypnutí telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zato přední kryt véčka je zajímavější, celý jej tvoří hladká skleněná plocha, nenápadně ukrývající vnější displej. O něm tak vůbec nevíte, pokud jej neoživíte. Vypadá to pěkně, ovšem problémy s ušpiněním snad netřeba připomínat, zrcadlová plocha moc dlouho čistá nevydrží a její leštění není zrovna nejsnadnější. V horní části je pak umístěna optika 2 Mpx fotoaparátu. Čočka je situována ve stříbrném ozdobném pruhu, nenachází se tak přímo v zrcadlové ploše předního krytu. Jedinou její ochranou proti poškrábání je velmi nepatrné zapuštění do těla telefonu, žádný ochranný rámeček nebo výstupek se nekoná. Pravdou je, že málokdy budete pokládat tento mobil leštěnou přední stranou na stůl, takže vážnějšího poškrábání by optika doznat neměla, nicméně může se tak stát třeba při nošení v kapse. Stejně tak fotoaparátu chybí přisvětlovací dioda nebo blesk. O potřebě zrcátka pro portréty, které zde také není, se dá diskutovat, jako zrcadlo s přehledem poslouží samotný kryt telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Fotoaparát je pouze jednoduchým doplňkem telefonu

Témata článku: LG, Recenze, Pro seniory, LG KF300, První dvojice, Styl, Dobrý zdvih, Skleněná plocha, Pohodlný mobil, Normální velikost, Vnitřní obsah, Test, Růžové provedení, Psí kus, Pomalá reakce, SLA, Standardní formát


Určitě si přečtěte