LG KF750 Secret: pět mega v karbonu (test)

Z karbonu se vyrábí vozy Formule 1 a třeba také kryt nástupce modelu LG Shine. Korejci mu říkají Secret. Bude se vám líbit.

Klíčové vlastnosti

 • špičkové dílenské zpracování a pevnost konstrukce
 • použití hodnotných materiálů
 • výsuvná konstrukce s malou tloušťkou – jen 11,8 mm
 • 2,4palcový QVGA displej s 262 tisíci barev
 • navigační klávesa tvořena senzorovými tlačítky
 • pětimegapixelový fotoaparát s autofocusem a diodovým bleskem
 • podpora videohovorů a HSDPA – až 3,6 Mb/s
 • natáčení vysokorychlostního videa ve QVGA rozlišení
 • přehrávání DivX videa o rozlišení až 640 × 480 bodů
 • hry využívající integrovaný pohybový senzor
 • prohlížeč dokumentů Office a PDF
 • hudební přehrávač a FM rádio
 • sluchátka s 3,5mm jackem na kabelu

Hlavní nedostatky

 • dotekové ovládání snadněji způsobuje překlepy
 • náchylnost přední strany na otisky prstů
 • paměť organizačních funkcí mohla být obsáhlejší
 • sluchátka svou kvalitou nepřesvědčí
 • fotoaparát nemá krytku objektivu
 • zvuk spouště nelze vypnout
 • žádná indikace zmeškaných hovorů

LG KF750 Secret
Klepněte pro větší obrázekNa telefon s pětimegapixelovým fotoaparátem má nové LG Secret mimořádně nízkou tloušťku - 12 mm. Zbylé míry jsou nadprůměrné a spolu s výsuvnou koncepcí dávají prostor velkému 2,4" QVGA displeji. Telefon je vyroben z odolných materiálů.rozměry a hmotnost: 103 × 51 × 12 mm, 116 g
displej: 2,4'', aktivní TFT, 240 × 320, 262 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800/1 900 MHz), 3G
data: GPRS tř. 10, EDGE tř. 10, UMTS, HSDPA
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 100 MB, paměťové karty microSD
baterie: Li-Ion 800 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: 5MPx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus, diodový blesk
65 %
(114. místo z 960)
katalogpreviewinfo výrobce
cena:  9 890 Kč (koupit)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
LG KF750 Secret v zasunutém...
Populární modely KG800 Chocolate a KE970 Shine, které dodnes patří mezi nejstylovější telefony a přinesly LG velký úspěch, se nyní dočkaly svého nástupce. Je jím model KF750 Secret, který designem, kvalitou zpracování i výbavou na své slavné předchůdce z řady Black Label Series úspěšně navazuje. Pojďme se na tento mobilní skvost podívat podrobněji.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
... a vysunutém stavu

Prvotřídní tenká konstrukce

To, že „Tajemství“ od LG není jen tak obyčejný telefon, poznáte na první pohled. Jeho tělo s výsuvnou konstrukcí se může pochlubit malou tloušťkou, která činí jen 11,8 mm. Společnost LG je hrdá na to, že má ve své nabídce v současné době nejtenčí pětimegapixelový fotomobil s vysouvací konstrukcí na světě. Konkurenční Samsung U900 Soul je o 1,1 mm tlustější, ale bohužel je tu i 10,5 mm tenký Sony Ericsson C902, který tak LG kazí radost. Půdorysné rozměry telefonu jsou mírně nadprůměrné a dosahují hodnot 103 × 51 mm. Telefon tak působí protáhlým dojmem. Na jeho konstrukci bylo použito mnoho hodnotných materiálů, které způsobily zvýšení hmotnosti na 116 g. Cítíte, že tak v ruce skutečně něco držíte.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové LG na oficiálních produktových snímcích
Vzhledově si Secret nic nezadá se svými předchůdci. Styl a kvalita tu hrají prim. Telefon je vyveden v černé barvě, kterou oživuje rám z nerez oceli táhnoucí se okolo výsuvné části. Displej a téměř celá přední strana je překryta tvrzeným sklem, které by mělo být odolné proti poškrábání. Nad displejem pak najdete plast s imitací kůže. Ten se přes vrchní stranu telefonu táhne až ke krytu baterie z uhlíkových vláken. Boky spodní části telefonu pak tvoří matný černý plast. Je pravděpodobné, že se novinka od LG v nabídce obchodů brzy objeví i v jiných barvách.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tvar telefonu působí protáhlým dojmem • v ruce se ale drží pohodlně
Jak vidíte, na kvalitě konstrukce se skutečně nešetřilo, a je to při manipulaci s telefonem znát. Svým dílenským zpracováním patří LG KF750 Secret na současnou špičku. Jeho pevnost je opravdu příkladná. Ani při silnějším stisku se nikde nic nepohýbá ani nevrže. Pochválit musím i výsuvnou konstrukci, která projevuje jen zcela zanedbatelnou vůli. Během používání telefonu si ničeho nevšimnete. Při vysouvání musíte překonat poměrně veliký počáteční odpor, poté již všechno zvládne pružinka, která horní díl telefonu dotlačí do konečné polohy. Palec lze přitom opřít o spodní hranu. Toto vše platí pro zasouvání. Zde ale není žádná vhodná možnost, kam palec umístit. Musíte si buď umazat displej od otisku prstu nebo nehet zapřít o vystouplé potvrzovací tlačítko. To není příliš pohodlné a občas se vám tak podaří nechtěně aktivovat senzorovou klávesu jednoho ze směrů a tím spustit přiřazenou funkci.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tenkost telefonu se na kvalitě konstrukce nijak negativně neprojevila

Co najdete na bocích

Nyní se podívejme na boky telefonu. Horní, výsuvná část neobsahuje žádné ovládací prvky. Na spodní části jich ale několik najdete. Na pravé straně se odspodu nachází tři tlačítka – spoušť fotoaparátu, klávesa pro multitasking a klávesa vyvolávající multimediální nabídku. Nad nimi pak objevíte ještě dvojtlačítko pro regulaci hlasitosti. Ovládání všech kláves je bezproblémové.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I do tak tenkého těla se vývojářům v LG podařilo dostat velmi nabitou výbavu
Na levé straně se pod krytkou skrývá multifunkční konektor, který slouží pro připojení nabíječky, sluchátek i datového kabelu. Je škoda, že výrobce nepřijal standard miniUSB a stále si prosazuje svůj netradiční tvar. Nad konektorem objevíte poutko pro připojení šňůrky. Posledním zajímavým prvkem je malá štěrbina mikrofonu na straně spodní.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka pro aktivaci fotoaparátu, multitasking a vyvolání multimediální nabídky najdete na pravé straně telefonu • systémový konektor je chráněn krytkou
Zadní strana telefonu hostí objektiv pětimegapixelového fotoaparátu, který je umístěn uprostřed stříbrného okruží. Chybí mu krytka a sklíčko objektivu není zapuštěno. Obávám se tedy, že by mohlo dojít k jeho poškrábání. Nad objektivem v plastu imitujícím kůži je umístěn diodový blesk a červené asistenční světlo pro rychlejší zaostření v šeru. Diodový blesk nelze použít jako svítilnu.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Objektiv fotoaparátu je umístěn na zadní straně telefonu, takže lze fotografovat i v zasunutém stavu
Kryt baterie, který zaujímá většinu zadní strany telefonu, je pokryt drobnou šachovnicí. Ta se při naklánění telefonu různě mění. Po stisku odjišťovacího tlačítka kryt baterie vyskočí a lze jej snadno sejmout. Pod ním objevíte Li-Ion baterii o kapacitě 800 mAh. Podle oficiální specifikace by s ní měl telefon vydržet až 260 hodin v pohotovostním stavu nebo 240 minut hovoru. V praxi se ukázalo, že dlouhá výdrž u tohoto telefonu nehraje prim - budete nabíjet tak jednou za tři dny. Vedle baterie se nacházejí dva sloty – pro SIM kartu a pro paměťovou kartu microSD. V základním balení není žádná karta obsažena. LG KF750 Secret by si mělo umět poradit s paměťovkami o velikosti až 4 GB. Při výměně karty není nutné telefon vypínat.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kryt baterie z uhlíkových vláken je velmi pevný • po stisku odjišťovacího tlačítka odskočí • sloty pro paměťovou kartu a SIM kartu jsou umístěny vedle baterie

Témata článku: LG, Recenze, LG KC550, LG KF600, LG KF750 Secret, Sony Ericsson C902, Běžné video, Tenká konstrukce, Maximální délka, Tenký design, Velký rozsah, Marketingový tahák, Měření času, Sec, Běžný formát, Vybraná hudba, Hodnotný materiál, Karbon, Mega, Test, Rezonance, Oslava, Potvrzovací tlačítko


Určitě si přečtěte