LG KG800: ochutnejte čokoládu (první dojmy)

Stylový KG800 je model, na který bude LG letos spoléhat v boji o podíl na trhu s mobilními telefony. A šanci prosadit se opravdu má. Obrovská prodávanost v Británii a několik designerských ocenění je toho praktickým důkazem.
LG KG800: ochutnejte čokoládu (první dojmy)

Společnost LG minulý týden slavnostně uvedla na evropský trh svůj letošní top model KG800. Přestože se jeho cena pohybuje kolem jedenácti tisíc korun, stal se během tří dnů ve Velké Británii nejprodávanějším telefonem, na vrchol prodejnosti se dostal i v domovské Jižní Koreji. Ještě před oficiálním evropským uvedením získalo LG ocenění iF Design Award a Reddot Design Award za design.

LG KG800: ve zkratce
cena 10 990 Kč
rozměry 95 × 48 × 15,2 mm
hmotnost 83 g
hlavní displej 176 × 220 bodů, aktivní, 262 tisíc barev
udávaná výdrž až 200 h (pohotovost), 200 min (hovor)
komunikace Bluetooth, kabel, GPRS (třída 10)
paměť 128 MB
operační systém ne
adresář 1 000 záznamů, vícepoložkový, postupným zadáváním
vyzvánění polyfonní, 64 hlasů, MP3
zprávy SMS (150), T9 nezkracuje, MMS, e-mail
fotoaparát 1,3 Mpx, 4× zoom, osvětlovací dioda, natáčení videa

S rozměry 95 × 48 × 15,2 mm a hmotností 83 g se řadí mezi malé a lehké modely. Rozumí si se sítěmi GSM na frekvencích 900 / 1800 / 1900 MHz. LG KG800 je čistě stylová záležitost. Jednomu do oka padne, druhý jej spíš zatratí. Originalitu však tomuto vysouváku upřít nelze.

   
Oficiální snímky

Dotkněte se

Nejzajímavějším prvkem modelu KG800 je jistě nepříliš často používaná klávesnice fungující na principu snímání dotyku. Na rozdíl od běžných klávesnic tak netisknete tlačítka, prst stačí na plošku jen položit. Toto řešení má svá pro i proti. Nemusíte se už starat o konstrukční zpracování klávesnice, ale na druhou stranu jsou chvíle, kdy budete „dotykovou“ klávesnici proklínat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice v detailech

Dotyková plocha je, stejně jako okolí displeje, lesklá a sebemenší stisk na ní zanechává viditelné stopy. Na čištění je do balení přidáván originální přívěsek vybavený na jedné straně leštící poduškou. Zajímavé je, že není nutné při leštění zavírat telefon a blokovat tak klávesnici – dotykové klávesy při práci s poduškou nereagují a nemusíte se tak bát nepořádku v nabídkách. Zpracování numerické klávesnice je také pojato vcelku originálně. LG zde šachovnicově střídá lesklý a matný povrch.

Atraktivní v černé

Další silnou stránkou je aktivní TFT displej. Standardní rozlišení 176 × 220 bodů sice nějak zvlášť neohromí, zato 262 tisíc barev už je lepší argument. Výchozí prostředí nabídek je laděno do černo-oranžové kombinace barev a nutno podotknout, že černým telefonům tato barevná kombinace náramně sluší. Oranžová barva v nabídkách navíc dobře doplňuje červeně podsvícenou funkční část klávesnice. Druhou možností je pak stříbrno-oranžová, která už není tolik atraktivní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily klávesnice a displeje

S fotoaparátem se tentokráte LG drželo při zemi. I když jsou dnes běžná multimegapixelová rozlišení, KG800 zůstává na hodnotě 1,3 Mpx. K tomu si připočtěte osvětlovací diodu pro zlepšení tmavších snímků a čtyřnásobný digitální zoom, který je ovšem aktivní jen v nižších rozlišeních. LG také nabízí několik možností pro uživatelské nastavení výsledné fotografie.

Když telefon umí

Další oblastí, ve které KG800 vynikne, jsou multimédia. K telefonu je dodáván kabel s dálkovým ovládáním, na nějž je možné připojit sluchátka se standardním konektorem. Pokud vám tedy nebude vyhovovat dodávaný pár, můžete si pomocí rozhraní jack připojit jiná a přitom nepřijdete o funkce dálkového ovladače. Ovládání spolupracuje přímo s hudebním přehrávačem, takže se stisknutím tlačítka automaticky spouští aktuální seznam skladeb. Kromě formátu MP3 si telefon poradí i se soubory WMA, AAC/AAC+/AAC++.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sluchátka • ovládání • konektor

Hudba snadno a rychle

Pro ukládání hudby do paměti telefonu je připraveno 128 MB volného místa. KG800 podporuje technologii USB Mass Storage, takže po připojení k počítači se telefon objeví v systému jako další diskový oddíl. Škoda je absence podpory paměťových karet, která by z telefonu udělala plnohodnotný MP3 přehrávač se vším všudy.

Do počítače svoje data přenesete pomocí USB kabelu nebo bezdrátového rozhraní Bluetooth. Na CD je spolu s telefonem mimo jiných dodávána i aplikace LG PCSync pro jednoduchou a rychlou synchronizaci telefonu s adresářem ve vašem počítači. Pro komunikaci s okolím využijete GPRS třídy 10.

    
Oficiální snímky

Pod zadním krytem je schována baterie typu Li-Pol o kapacitě 800 mAh. Podle oficiální specifikace telefon vydrží až 200 hodin v pohotovostním režimu a 200 minut hovoru.

I když LG KG800 uspěl i mezi konzervativními uživateli ve Velké Británií, především kvůli ceně nelze předpokládat, že by se u nás stal stejným trhákem jako na ostrovech. Svoje příznivce si ale určitě najde a kredit LG tím v očích českých uživatelů opět o něco stoupne.

Diskuze (9) Další článek: Slovenský Orange má VIP klub pro paušální zákazníky

Témata článku: LG, LG KG800 Chocolate


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196