LG KS10: vysouvací Symbian S60 pro Evropu

Model KS10 je první telefon se Symbianem S60 v nabídce LG. Má vysouvací konstrukci a právě se začal prodávat v Itálii. Hledáte alternativu k Nokii N80?

LG Electronics u nás nepatří mezi výrobce, kteří se předhánějí v nových funkcích a technických vymoženostech svých telefonů. Soustředí se hlavně na stylové telefony pro běžné uživatele. Na domácím korejském trhu přitom patří se Samsungem k technologickým lídrům.

Evropský trh však obohatí velmi atraktivní model s označením KS10. Prototyp tohoto telefonu byl představen již v říjnu loňského roku jako LG Joy. Na 3GSM Congressu v Barceloně se pak tento zajímavý telefon objevil v konečné verzi a s novým označením KS10. Nyní se novinka konečně dostává do prodeje. Zatím je to sice jen v Itálii, ostatní evropské trhy by ale měly brzy následovat.

České zastoupení nasazení modelu KS10 u nás nevyloučilo, ale zatím se s ním nepočítá.

Klepněte pro větší obrázek
LG KS10 - poprvé se Symbianem S60 3rd Edition

Jde proti Nokiím

Na první pohled vás nové LG zaujme svým decentním, ale přitom stylovým vzhledem. Jeho černé tělo disponuje vysouvací konstrukcí a má rozměry 103 × 51 × 19 mm. Jeho hmotnost činí překvapivě jen 73 g. Design novinky je zaměřen zejména na účelnost, proto by se telefon mohl zalíbit i konzervativním zákazníkům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Atraktivní slečny představují atraktivní telefon

Ty určitě nezklame ani funkční výbava. LG KS10 je prvním telefon této značky s operačním systémem Symbian S60. Svědčí o tom i klasické „symbianové“ klávesy. Stane se tak přímým a také v podstatě jediným konkurentem zavedených smartphonů od Nokie. Ostatní výrobci totiž tuto platformu až na výjimky bohužel přehlížejí.

Kvalitní smartphone musí mít i kvalitní displej. QVGA rozlišení a aktivní TFT technologie je dnes u těchto telefonů standardem. Na ploše o úhlopříčce 2,4 palce se bude prohánět 262 tisíc barev. Nic horšího snad ani nikdo nečekal. Jemné zobrazení s věrnými barvami je základem pro příjemné využívání ostatních funkcí. Zejména fotografie a videozáznamy v rozlišení 352 × 288 bodů pořízené dvoumegapixelovým fotoaparátem budou na displeji vypadat velmi dobře. Fotoaparát nabídne automatické zaostřování a digitální zoom.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Živé fotografie z 3GSM kongresu

V multimediální výbavě nechybí hudební přehrávač s podporou tradičních formátů. Soubory si můžete uložit do vnitřní paměti o velikosti 80 MB, která je dále rozšířitelná pomocí paměťových karet microSD.

Spolupracuje s Googlem

Dalším tahákem novinky budou aplikace od Googlu. V telefonu byste měli najít aplikaci Google Maps, která umožní zobrazení map a satelitních snímků, stejně jako vyhledávání bodů zájmu nebo stanovení trasy pro řidiče. Další program nabídne kvalitní spolupráci s vaší e-mailovou schránkou na Gmailu. Díky poslední aplikaci se jménem Blogger Mobile pak budete moci přímo z telefonu nahrávat vaše fotografie i textové poznámky do svého internetového blogu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nokiím pěkně zatopí, především N80

O zaměření telefonu na evropský svědčí i podporované frekvence sítí GSM (900/1800/1900 MHz). V těch ale nové LG nabídne jen technologii GPRS. EDGE bohužel neumí. Vynahradí si to ovšem podporou sítí třetí generace včetně nástavby HSDPA. Maximální teoretická rychlost datového toku v těchto sítích by měla být 1,8 Mb/s. Pro videohovory je vyhrazena malá kamera s VGA rozlišením umístěná nad displejem. S počítačem novinku propojíte pomocí Bluetooth nebo USB kabelu. Technologie Wi-Fi bohužel chybí.

LG KS10 přináší do symbianových vod konečně nějaké oživení. Rajón, který pevně ovládla Nokia, se pokusí narušit krasavec z východu. Zda se mu to podaří, zatím není jisté. Má ale pro to všechny předpoklady. Pokud se českému zastoupení podaří tento telefon dostat i na náš trh, budete se moci brzy o jeho kvalitách přesvědčit na vlastní kůži.

LG KS10 ve zkratce:

  • rozměry: 103 × 51 × 18,5 mm, 73 g, vysouvací konstrukce
  • sítě a datové přenosy: GSM (900/1800/1900 MHz), GPRS, UMTS, HSDPA (až 1,8 Mb/s)
  • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, aktivní TFT, úhlopříčka 2,4 palce
  • paměť: vnitřní paměť 80 MB + slot na paměťovou kartu microSD
  • fotoaparát: 2 Mpx, autofocus, natáčení videa v rozlišení 352 × 288 bodů, digitální zoom
  • konektivita: Bluetooth, USB 2.0
  • multimédia: hudební přehrávač (MP3/AAC/AAC+/WMA), přehrávač videa
  • ostatní funkce: operační systém Symbian S60, aplikace od Googlu, e-mailový klient, Java MIDP 2.0
Diskuze (10) Další článek: Omluva za nedostupnost webů

Témata článku: LG, LG, LG Joy, LG KS10, Atraktivní model, Technologický lídr, Kvalitní smartphone, Jediný konkurentVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment