LG M4300: rychlá data a MP3 (první pohled a dojmy)

LG připravilo nový multimediální model véčkové konstrukce M4300. Můžeme se těšit na podporu MP3, paměťové karty, Bluetooth a dokonce i rychlé datové přenosy EDGE. To vše zabaleno ve slušivém černostříbrném kabátku.
LG M4300: rychlá data a MP3 (první pohled a dojmy)

Přišel čas změny

Z nabídky telefonů LG jsou nejznámější a nejrozšířenější véčkové modely. Na trhu jich je několik, včetně modelu T5100 s megapixelovým fotoaparátem (jen k nám se bohužel nedostal). V současné době je největší poptávka po modelech z řady C, kde také najdeme nejnovější přírůstek C2200. Design těchto véček je však poměrně jednotvárný a vyčnívající anténa se dnes již „nenosí“. Je tedy nejvyšší čas na nějakou změnu.

Pro mnohé bylo proto velké zklamání, že se na český trh nakonec nedostane atraktivní model F2100. Moderní véčko konečně postrádá vyčnívající anténu a odvážné hruškovité tvary nahradily ladnější křivky. Podrobnější popis si můžete přečíst v recenzi, kterou jsme připravovali ještě v domnění, že se s telefonem na českém trhu brzy setkáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG F2100 nakonec na českém trhu nepotkáme

Telefon je zajímavý i z hlediska výbavy. Největším lákadlem je zřejmě stereofonní vyzvánění s prostorovým efektem. Zaujme také vynikající vnitřní displej s podporou 262 tisíc barev a rozlišením 128 × 160 bodů, který doplňuje aktivní vnější displej schopný zobrazit 65 tisíc barevných odstínů.

Důvodem ke stažení telefonu z nabídky bylo uvolnění prostoru pro chystané nastupující modely, byli jsme proto velmi zvědavi, co LG ukáže na letošním CeBITu. Nové modely s obměněným, atraktivnějším designem a integrovanou anténou se objevily hned dva. Levnější C3300, který si vystačí s poměrně základní výbavou a vnějším monochromatickým displejem, a výborně vybavený multimediální telefon M4300, na který se teď blíže podíváme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové LG C3300 jsme si mohli poprvé prohlédnout na CeBITu

Porsche v ruce

Design nového modelu je netradiční a docela odvážný. Za vše mluví položka „Porsche design“ uvedená ve specifikaci. Stejně jako rychlé automobily, je i LG M4300 určeno spíše mužům, kterým by se měla zalíbit kombinace černé a stříbrné barvy a dynamicky laděné tvarování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG M4300 na oficiálních fotografiích

Na přední straně zaujme především černá oblast, ve které je zasazen displej a pod ním tři tlačítka pro ovládání MP3 přehrávače. Toto řešení jsme již mohli vidět u Samsungu E720. Kolem je široký stříbrný rámeček nepravidelného tvaru, který zasahuje až do oblasti kloubu. Podélně se přes přední kryt táhnou dvě ostré hrany, které designu dodávají na „agresivním“ výrazu. V horní části vystupuje čočka fotoaparátu s kulatým chromovaným rámečkem doplněna diodou. Ve spodní části najdeme po stranách výstupy stereofonních reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Design telefonu je velmi originální

Na levé straně najdeme úzká, stříbrná tlačítka pro ovládání hlasitosti. Na opačné straně se nachází chráněný vstup pro paměťové karty typu miniSD, tlačítko pro fotografování a zdířka pro připojení sluchátek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na přední straně najdeme barevný OLED displej, fotoaparát a tlačítka pro ovládání MP3 přehrávače

Veškeré černé plochy jsou vyrobeny z lesklého plastu, takže se na nich nepříjemně promítne každý otisk prstu. Po konstrukční stránce je telefon dobře zpracován, u vystaveného vzorku jsem nezaznamenal žádné vůle v kloubu nebo u krytů. Rozměry přístroje jsou 94 × 48 × 25 mm a hmotnost nadprůměrných 110 g.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na displejích se nešetřilo

Po otevření na vás vykoukne velký displej, který ještě opticky zvětšuje černý rámeček okolo. Dokáže zobrazit až 262 tisíc barev při rozlišení 176 × 220 bodů a je samozřejmě aktivní. Jak už jsme u LG zvyklí, zobrazení je precizní. Pro doplnění dodám, že vnější displej se pyšní OLED technologií, má rozlišení 96 × 96 bodů a dokáže zobrazit 65 tisíc barev.

Originálně je zpracována také klávesnice. Hlavním ovládacím prvkem je kruhová čtyřsměrná klávesa s potvrzovacím středem. Kolem je seskupeno sedm funkčních tlačítek do jednoho bloku zvláštního tvaru. Numerickou část tvoří také jednolitý blok. Tlačítka jsou však poměrně velká a hmatové rozeznání nečiní žádný problém.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zvuk na prvním místě

S telefonem se dovoláte v sítích GSM 900, 1 800 a 1 900 MHz. Při vyzvánění se ze stereofonních reproduktorů mohou linout čtyřicetihlasé melodie nebo jakékoli nahrávky ve formátu MP3. Podobně jako u modelu F2100 je vyzvánění doplněno o 3D efekt, takže se zvuk rozprostírá všude kolem vás.

Pro milovníky komprimované hudby je tento telefon jako stvořený. Vestavěný přehrávač si poradí s formáty MP3 nebo AAC, základem je však dostatek paměťového prostoru. O ten se postarají paměťové karty typu miniSD. K pohodlnému ovládání přehrávače i se zavřeným telefonem jsou určena tlačítka pod displejem.

Jako správný multimediální telefon je i LG M4300 vybaven digitálním fotoaparátem. Vystačí si bohužel s rozlišením VGA, je ale možné natáčet i video. Telefonu by slušelo vestavěné rádio, v nabídce ho ale nenajdeme.

Data umí

Funkce pro telefonování ale příliš neodpovídají skvělé multimediální výbavě. V nabídce najdeme vícepoložkový adresář pouze pro 255 kontaktů. Je zde také jednoduchý kalendář s upomínkami, bez možnosti synchronizace. Nebude chybět podpora textových, rozšířených EMS a multimediálních zpráv.

Telefon však překvapí možnostmi datové komunikace. S nejbližším okolím se spojí prostřednictvím Bluetooth, infraportu nebo pomocí USB kabelu. Z GSM sítí může komunikovat díky GPRS třídy 10 nebo dokonce prostřednictvím technologie rychlých datových přenosů EDGE třídy 4. Data tedy můžete stahovat teoretickou rychlostí až 177,6 kbit/s.

Již brzy na pultech

Nový mobilní telefon LG M4300 by mohl mít šanci na úspěch. Vkusně kombinuje funkci MP3 přehrávače a moderního mobilu. Design je sice docela odvážný, ale bude se líbit. Nižší model C3300 se již objevil v nabídce T-Mobilu, na M4300 si budeme muset ještě chvíli počkat. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by mělo být uvedení tohoto modelu na český trh odvoláno jako v případě modelu F2100.

Oficiální cenu telefonu zatím neznáme. Podle našeho názoru by neměla přesáhnout sedm tisíc korun. V takovém případě by dokázal konkurenci pořádně zatopit.

Ve zkratce:

síť: GSM 900/1800/1900 MHz

rozměry a hmotnost: 94 × 48 × 25 mm, 110 g

displej: vnitřní TFT, 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev; vnější OLED, 96 × 96 bodů, 65 tisíc barev

fotoaparát: VGA, světelná dioda, natáčení videa

multimédia: přehrávač MP3, AAC souborů, miniSD paměťové karty

vyzvánění: 3D efekt, 40 hlasů, MP3

datová komunikace: GPRS, EDGE, Bluetooth, infraport

Diskuze (20) Další článek: Žebříčky: mobily od nejlepších k nejhorším

Témata článku: LG, LG C3300, LG F2100, Rychlá, Pohled, První pohled, Velké zklamání, Data


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28