LG Optimus Black: nejtenčí smartphone na světě

Velký dotykový NOVA displej, elegantní útlé tělo, Android 2.2 a kvalitní kamera pro videohovory. Tak vypadá nový Optimus Black od LG.
LG Optimus Black: nejtenčí smartphone na světě

Na veletrhu CES v Las Vegas se novinkami blýsklo také korejské LG. Firma představila hromadu nových telefonů určených přímo pro sítě amerických operátorů. Brandovaných mobilů se dočkal Verizon, Sprint, AT&T, T-Mobile US i menší operátoři jako například MetroPCS. Všechny tyto mobily jsou však odvozeniny od již existujících globálních telefonů, především s operačními systémy Android a Windows Phone 7.

Jedinou novinkou pro globální trh se stal na CESu androidový smartphone LG Optimus Black. Přináší jedno NEJ, je to nejtenčí smartphone na světě. Tloušťka jeho těla dosahuje po celé délce mobilu pouze 9,2 mm. Konkurenční Sony Ericsson Arc sice hlásí hodnotu 8,7 mm, tu ale naměříme pouze v nejtenčí prohnuté části telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Optimus Black se zařadí mezi aktuální špičku, obsahuje 4" dotykový NOVA displej technologie IPS, který má přinést ostřejší a zářivější barvy, lepší pozorovací úhly, vyšší jas a nižší spotřebu proti klasickému LCD displeji. Také ve srovnání s AMOLED displejem má být při použití bílého pozadí úspora dokonce dvojnásobná. O napájení se stará výkonný akumulátor s kapacitou 1 500 mAh. 

V telefonu pracuje operační systém Android ve verzi 2.2 Froyo. Proti v současnosti prodávaným Optimům (One a Chic) se vylepšení dočkalo grafické uživatelské rozhraní Optimus UI 2.0, které umožní například přístup ke zmeškaným událostem nebo příchozím e-mailům i z uzamčené obrazovky. Přibudou nová ovládací gesta klepání a třesení pro práci s telefonními funkcemi.

LG Optimus Black
Klepněte pro větší obrázekNa elegantním smartphonu s tloušťkou pouhých 9,2 mm běží systém Android 2.2, který je možné upgradovat na verzi 2.3. Mobil má displej s technologií NOVA přímo od LG, která má přinést vyšší jas a nižší spotřebu než jiné displeje.rozměry a hmotnost: 121 × 64 × 9 mm, 109 g
displej: 4'', IPS LCD, 480 × 800, 16 mil. b., kapacitní
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (2 100 MHz), GPRS (třída 12), EDGE (třída 12), HSDPA (7,2 Mb/s), HSUPA (5,76 Mb/s), GPS
konekt.: microUSB, Bluetooth, Wi-Fi
baterie: 1 500 mAh
operační systém: Android 2.2
hudba: FM rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: ?Mpx, video, autofocus
75%
hardware
N/A*
software
katalog
cena: ještě se neprodává

LG Optimus Black se může pochlubit zatím nejlepší sekundární kamerou pro videohovory, která se nachází na přední straně nad displejem. LG osadilo snímač s rozlišením 2 Mpx. V této souvislosti výrobce také láká ke slibované pozdější aktualizaci na Android 2.3 Gingerbread, který umožní využití telefonu pro VoIP telefonii prostřednictvím SIP. Za povšimnutí stojí také funkce Wi-Fi Direct pro připojení zařízení bez nutnosti Wi-Fi hot spotu.

Na další přesnější specifikace bylo LG tradičně skoupé, takže neznáme rozlišení hlavního fotoaparátu, osazený procesor nebo paměť RAM. Vzhledem k tomu, že vlajkovou lodí výrobce se stane dvoujádrový LG Optimus 2X, odhadujeme set výbavy na úrovni dnešního Samsungu Galaxy S. Více se snad dozvíme za měsíc na veletrhu v Barceloně, na trh se má Optimus Black dostat někdy v první polovině tohoto roku.

Diskuze (9) Další článek: Vodafone je ekologický, síť napájí sluncem, vodou a biomasou

Témata článku: LG, Android, Smartphony, LG Optimus, LG Optimus 2X, LG Optimus Black, Samsung Galaxy S, Black, Smartphone, Klepání, Svět, Nejtenčí smartphone


Určitě si přečtěte