LG Optimus Chic: trochu ušmudlaná modelka (test)

LG přichází se dvojčetem modelu Optimus One. Měnil se především design, místo matných dostaly prostor lesklé plasty, a to je hlavní kámen úrazu.

Optimus Chic je dalším ze zástupců telefonů s Androidem střední třídy. Pokud jste si přečetli recenzi modelu Optimus One, Chic je na tom v oblasti parametrů velmi podobně. Vzhledově se telefony liší, Chic je i o chloupek lépe vybaven, proto se jeho cena pohybuje výše než u modelu One. Že by ale svého levnějšího sourozence porazil, nelze jednoznačně říci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus Chic na tiskových snímcích

Klíčové vlastnosti:

  • kvalitní slícování plastů, elegantní design
  • kapacitní dotykový displej s HVGA rozlišením
  • Android 2.2, kompletní konektivita
  • pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením

Hlavní nedostatky:

  • lesklé plasty způsobují snadné umazání celého povrchu telefonu
  • v rámci zachování čistoty designu se upustilo od mechanických kláves ve prospěch senzorů
  • v nastavení pohotovostní plochy malý výběr widgetů
  • kapacita baterie proti Optimu One klesla na 1 250 mAh

LG E720 Optimus Chic
Klepněte pro větší obrázekLG Optimus Chic je chytrý telefon s dotykovým displejem o rozlišení HVGA a s operačním systímem Android. Podporuje Wi-Fi, GPS i datové přenosy HSPA v obou směrech a má pětimegapixelový fotoaparát s autofocusem.rozměry a hmotnost: 113 × 58 × 13 mm, 132 g
displej: 3,2'', TFT LCD, 320 × 480, 16 mil. b., kapacitní
sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), WCDMA (900/2 100 MHz), GPRS (třída 12), EDGE (třída 12), HSDPA (7,2 Mb/s), HSUPA (2 Mb/s), GPS
konekt.: microUSB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 150 MB, microSDHC
baterie: 1 250 mAh
operační systém: Android 2.2
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack
fotoaparát: 5Mpx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus
68%
hardware
N/A*
software
katalogpreview
cena: 6 400 Kč

Klavírní čerň

Platformu od Googlu prozradí telefon už při prvním seznámení – pod displejem nelze přehlédnout čtveřici dotykových tlačítek, která se objevují na většině androidů. Zleva je to vyvolání nabídky, návrat na domovskou obrazovku, krok zpět a vyhledávání. Z ovladačů na přední straně je to vše, stejně jako u jeho sourozence se musíte u E720 obejít bez směrové klávesy. Podsvícení tlačítek po určité době pohasne i když pracujete s displejem (který svítí), nalezení toho správného tlačítka zejména ve tmě není vždy jednoduché.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 
Přední stranu tvoří celistvá plocha, rozeznat okraje displeje jenom hmatem se vám určitě nepovede. Rozlišení 320 × 480 bodů při úhlopříčce 3,2“ zcela postačuje, regulaci jasu lze díky senzoru okolního světla svěřit automatice. Reproduktor nad displejem je jediným svého druhu, žádný další na telefonu nenajdeme. Škoda, že Chic nemá žádnou informační diodu, která by informovala o stavu akumulátoru nebo zmeškaných událostech.

Při pohledu zepředu si můžeme všimnout tenké lesklé linky kolem celého těla telefonu, za kterou se schovávají veškeré prvky na bocích. Na horní straně je to vypínač a konektor pro sluchátka, na pravé straně regulační kolébka hlasitosti a na levé microUSB konektor schovaný pod krytkou. Celá záda tvoří jediná skořepina krytu baterie s výřezem pro čočku fotoaparátu. Pod ní najdeme kromě akumulátoru i slot pro paměťovou kartu. Rovnou od výrobce dostanete 2 GB.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Designově se LG povedlo, dílenské zpracování je také na velmi dobré úrovni, nikde nic nevrže, všechno sedí na svém místě. Černý lesklý povrch vypadá efektivně, bude ovšem vyžadovat častou údržbu. Na konektor na boku se dá zvyknout, fotit bez hardwarové spouště jde také a ani absence směrového ovladače nijak zásadně neztěžuje používání. Pokud se v prohlížeči nemůžete trefit na příslušný prvek, stačí stránku zvětšit. Z ergonomického hlediska mohl mít Chic některé prvky řešeny lépe, zásadních nedostatků se ale výrobce nedopustil.

Datový rychlík

K bohaté datové konektivitě Optima One (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA) přidává Chic ještě HSUPA; Wi-Fi, bluetooth a GPS jsou přítomny také. S větší (a rychlejší microSDHC) kartou poslouží telefon i jako flash disk, rychlosti zápisu se pohybují kolem 10 MB/s a zhruba dvojnásobně rychleji u čtení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Také u tohoto modelu najdeme uvnitř Android 2.2 Froyo s pěti horizontálně seřazenými obrazovkami pro widgety. Hlavní nabídka je uspořádána vertikálně, ve spodní části displeje je neustále k dispozici čtveřice rychlých voleb pro vyvolání telefonu, kontaktů, zpráv a internetového prohlížeče. Hlavní nabídku je možné rozdělit do několika opticky oddělených sekcí a ikony jednotlivých programů seřadit podle individuálních požadavků.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ani v softwarové oblasti se Chic příliš neliší od svého sourozence. I u něj chválím přítomnost balíku ThinkFree Office, který si bezproblémově poradí s dokumenty Wordu, Excelu a Powerpointu. Ty nejen přečte, zvládne i jejich editaci či vytvoření nových. Problém mu nečiní ani prohlížení PDF, rozbalí ZIP archív a zastane i funkci správce souborů. O zábavu se vedle rádia s RDS postará videopřehrávač, který si poradí s řadou běžných filmů a seriálů, ve většině případů stačí naplnit kartu a sledovat. To samozřejmě za předpokladu, že vám 3,2“ displej postačuje.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Fotoaparát je papírově o něco lepší než u Optima One, v praxi podává zhruba stejné výsledky, fotky jsou větší – místo tří megapixelů jich mají pět. Díky autofocusu bude mnohdy výsledek i vypadat lépe, hodně však záleží na světelných podmínkách. Ani Chic nemá přisvětlovací diodu, za aktuálního zimního pošmourného počasí tedy s opravdu pěknou fotkou moc nepočítejte. Pochválit musím přehledné rozhraní fotoaparátu, změnit některý z parametrů je otázkou okamžiku.

Ukázkové fotografie v maximálním rozlišení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stále dobrá volba

Optimus Chic se prodává za cenu těsně nad šesti tisíci korun. Za tisícovku navíc oproti Optimu One dostanete o kousek lepší (větší) fotky, HSUPA a elegantnější vzhled, i když to je pohled zcela subjektivní. Někomu mohou též více vyhovovat dotyková tlačítka pod displejem.

Rozhodování, který z nich vybrat, bude spíše o osobních sympatiích. Budeme-li oba modely brát jako stejné, ani šest tisíc korun za dražšího z nich není špatná investice. Kvalitní kapacitní displej s rozumným rozlišením, pevná konstrukce, užitečné doplňkové aplikace a použitelný foťák za rozumnou cenu nebudou mít s hledáním zákazníků problém.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Chic by mohl narazit při porovnání se staršími modely vyšší třídy. Zatímco One se bude porovnávat stále ještě s nejlevnějšími Androidy, kde se příplatek mnohonásobně vyplatí, leckdo by mohl dražší E720 postavit vedle HTC Desire z druhé ruky. Cenově se lišit budou (zhruba o dva tisíce), větší displej HTC je ale velké lákadlo. Pokud by se povedlo LG snížit cenový rozdíl mezi svými modely na polovinu, pětistovka navíc za Chic by lépe odpovídala jejich rozdílům a novinky by mohla spolu se svým sourozencem lépe útočit na konkurenci.

Diskuze (15) Další článek: Zprávy Živě: Apple uvedl nové hračky

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Recenze, LG, HTC Desire, HTC Desire Z, HTC One V, LG Optimus, LG Optimus Chic, LG Optimus One, Modelka, Malý výběr, Pětistovka, Test, Celistvá plocha, Model, Dobrá volba, Mode, Velké lákadlo, Telefony s Androidem na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Re:MARS 2022: Postavíme orbitální stanici a zachráníme planetu, slibují Amazon a NASA

Re:MARS 2022: Postavíme orbitální stanici a zachráníme planetu, slibují Amazon a NASA

**Amazon po kovidové pauze svezl inženýry a vědce do Las Vegas ** Uspořádal zde druhý ročník konference re:MARS ** Hlavním tématem byla space economy, která změní pravidla hry

Jakub Čížek
AmazonReportáže
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Máte rádi nostalgické vzpomínání? My ano a dost věcí jsme si díky tomu uvědomili.

Ladislav Novák
Retro
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

Pokud v létě u T-Mobilu vyčerpáte data, v mobilní aplikaci si aktivujete ještě jednou tolik a zadarmo

** T-Mobile představil svou letní kampaň ** Pokud vám dojdou data, v apce Můj T-Mobile dostanete zdarma stejnou porci ** Akce platí i pro firemní zákazníky a předplacenky

Martin Chroust
Můj T-MobileMobilní dataT-Mobile