V recenzi se podíváme na zoubek novému přírůstku rodiny smartphonů s Androidem, LG Optimus Hub. Obstojí v porovnání s konkurencí?
Stojaté vody v nižší střední třídě telefonů s operačním systémem Android si dal za cíl rozvířit nový LG Optimus Hub. Model je jednou ze dvou letošních novinek, které měly za úkol navázat na prodejní úspěchu loňského průkopníka Optimus One. Podívejme se, do jaké míry s to sourozeneckému typu Optimus Hub povedlo.
LG Optimus Hub na tiskových fotografiích
Klíčové vlastnosti:
- kvalitní dílenské zpracování
- Android verze 2.3.4 Gingerbread
- kompaktní rozměry
Hlavní nedostatky:
- zoufale pomalý systém
- nelze vypnout zvuk spouště fotoaparátu
- rozporuplný fotoaparát
- prohlížeč nezobrazí Flash
- vyšší cena
LG E510 Optimus Hub |
 | LG Optimus Hub je smartphone střední třídy se 600MHz procesorem Qualcomm MSM7227 a HVGA displejem. Jeho fotoaparát je pětimegapixelový a natáčí VGA video. | rozměry a hmotnost: 113 × 61 × 11,9 mm, 123 g displej: 3,5'', TFT LCD, 320 × 480, kapacitní sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (dvě pásma), GPRS (86|86 kb/s), EDGE (237|237 kb/s), HSPA (?|? Mb/s) konektivita: USB, Wi-Fi, Bluetooth, 3,5mm jack paměť: 150 MB, 512 MB RAM, microSDHC baterie: 1 500 mAh, procesor: ARM1136 800 MHz hardware: GPS, digitální kompas, akcelerometr operační systém: Android 2.3 (Gingerbread) fotoaparát: 5Mpx (2 592 × 1 944), video (640 × 480), autofocus |
69% hardware | N/A* software | katalog | preview |
cena: 4 800 Kč |
Novinkou letošní zimy je u LG model E510, neboli Optimus Hub. Tento kompaktní smartphone se řadí do nižší střední třídy současné nabídky. Tělo o rozměrech 113 × 61 × 11,9 mm váží dnes již standardních 123 g. Novinka je konstruována především z plastu, nicméně tento fakt jí nikterak na kvalitě neubírá. Přední i zadní kryt drží na svém místě a nepohnou se ani o píď, na různé pazvuky a skřípance můžete zapomenout úplně. Na LG Optimus Hub jsme se na MobilManii mohli podívat již před časem při prvním preview, kdo neviděl, nechť si ho připomene.
Telefon pod drobnohledem
Na přední straně nalezneme 3,5“ kapacitní dotykový displej typu TFT LCD, který disponuje rozlišením HVGA, tedy 320 × 480 bodů. Hodnota jemnosti displeje se zastavila na cifře 165 DPI, což odpovídá 4 208 bodům na 1 cm2. Ve spodní části možná až zbytečně velkého okraje jsou umístěny tři senzorová tlačítka. Nenechte se zmást vzhledem, prostřední tlačítko Home vypadá díky kovovému ohraničení jako fyzické, jedná se však pouze o designový prvek a tlačítko se tak nikterak od svých senzorových „kolegů“ neliší.
Optimus Hub se vzhledově podobá předchůdci LG Optimus One
Podsvětlení tlačítek je řešeno mírně nestandardně. Má totiž určitý předem pevně nastavený časový okamžik, po který tlačítka po posledním dotyku displeje svítí. Po tomto okamžiku se podsvícení deaktivuje a nehledí na to, zda-li s telefonem stále něco děláte, dotekem na displej je již nerozsvítíte. Řešení je to věru nešťastné, zejména ve tmě budete často a marně „lovit“ pozice kde že to vůbec ona tlačíka jsou. Hub nedostal do vínku přední kamerku, milovníci videohovorů si tak na své nepřijdou.

Zadní strana je z lesklého plastu, otisky opticky eliminuje vzorek drobného tečkování
Ve střední části se nachází kovová linka, která celý telefon lemuje. Na levém boku přechází ve tlačítka hlasitosti, na horní hraně se rozšiřuje, poskytuje tak prostor pro 3,5 mm audio jack a vypínací tlačítko, na spodní hraně pak pro dobíjecí microUSB konektor. Boky telefonu jsou strohé, pravý neobsahuje ovládací prvek žádný, levý nabízí pouze výše zmiňované šipky pro regulaci hlasitosti. Dedikované tlačítko fotoaparátu se tedy nekoná.

Co do tloušťky nepatří Optimus Hub se svými 12 mm mezi rekordmany
Zadní strana přístroje nabízí zajímavý lesklý povrch pokrytý elegantní sítí šedivých teček, což v konečném důsledku designu telefonu přidává na atraktivitě. Tento povrch je bohužel hodně náchylný k upatlání od prstů a i přes určité zmírnění celé věci tmavým odstínem barvy krytu je toto dosti patrné a nepraktické. Ve svém vlastním rámečku lze na zadní straně telefonu nalézt také samozřejmě čočku integrovaného fotoaparátu. LG Hub dostal do vínku snímač s rozlišením 5 Mpix, bohužel se ale musí obejít bez přisvětlovací diody/blesku. Nechybí mu ale automatické ostření, a tak z něj momentku lze za dobrých podmínek bez problémů dostat. Kvalitu fotek a videí, které má LG Hub „na svědomí“ ale rozebereme v další části recenze.