LG Optimus L3 II, L5 II a L7 II: povedená rodinka [recenze]

Tři bratři, to jsou modely LG Optimus L3 II, L5 II a L7 II. Celá L-Series dospěla, k dobrému z první generace nabízí něco navíc a drží si rozumnou cenu.

Řada Optimus L-Series první generace zahrnovala celkem čtyři modely L3, L5, L7 a L9. Druhé generaci zatím nejvyšší model chybí, představen bude nejspíš v druhém pololetí. Společným rysem obou generací je oválné tlačítko Home, které nově zároveň slouží jako notifikační dioda. Modely Optimus L3 II, L5 II a L7 II se vyrábějí i v dualSIM provedení, které se však značně liší designem, jak jsme ostatně zjistili na veletrhu MWC 2013. Na českém trhu je od každého modelu dostupná jak jednosimková, tak i dualSIM varianta, výjimkou je Optimus L7 II, který u nás v dvousimkové verzi nebude.

Klepněte pro větší obrázek
Modelová řada LG Optimus L-Series II

Klíčové vlastnosti:

 • vícebarevné notifikační tlačítko
 • funkce QuickMemo
 • tlačítko pro funkci QuickMemo, kterému lze přiřadit libovolnou funkci (mimo L3 II)
 • kvalitní zpracování konstrukce
 • vysoká výdrž na baterii
 • imitace kovu na zádech, u L7 II strukturovaný kryt
 • podpora NFC (mimo L3 II)
 • slot na paměťové microSD karty 

Hlavní nedostatky:

 • jen průměrné fotografie (mimo L7 II)
 • nízké rozlišení videa
 • špatná čitelnost na slunci
 • stejné (obyčejné) pecky i u nejdražšího L7 II
 • u L7 II není příslušenství v barvě přístroje
 • L5 II by mohl mít přední kameru
 • nefunkční regulace jasu displeje
 • měkká ochrana displeje
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus L3 II dorailo na testováni v tmavém barevném provedení

LG Optimus L3 II
E430
rozměry a hmotnost: 103 × 61 × 11,9 mm
displej: 3,2", kapacitní IPS LCD, 240 × 320, 125 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth null, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 540 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S1 (1× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 3MPx, video
24 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I u LG Optimus L5 II jsme na test dostali tmavou variantu

LG Optimus L5 II
E460
rozměry a hmotnost: 118 × 62 × 9,2 mm
displej: 4,0", kapacitní IPS LCD, 480 × 800, 233 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth null, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 700 mAh
procesor: Mediatek MT6575 (1× Cortex-A9, 1 GHz, 65nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 5MPx, video, autofocus, blesk
29 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jako jediný v bílém provedení dorazil na test LG Optimus L7 II

LG Optimus L7 II
P710
rozměry a hmotnost: 122 × 67 × 9,7 mm
displej: 4,3", kapacitní IPS LCD, 480 × 800, 217 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 2 460 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Play (2× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 8MPx, video (1 280 × 720), autofocus, blesk
30 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Žlutá, zelená, červená

Přesně tak má LG svoje modely Optimus L-series barevně odlišeny. Design krabiček je stejný, liší se jen v maličkostech, jako jsou piktogramy výbavy na boku, nebo v barvě nápisu označující konkrétní model. L3 II má logo vyvedeno ve žluté, L5 II v zelené a L7 II v červené barvě. Telefony si v krabičce pěkně hoví, jen u L5 II musím balení pokárat. Zatímco L3 II a L7 II jej mají šité v podstatě na míru, L5 II jako by bylo hozeno do krabičky od většího bratra, která má jen jiný potisk, a podle toho v ní také náležitě „plave”. Jinak jsou všechny komponenty zabaleny v samostatných sáčcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žlutá, zelená a červená - jediné výrazné barevné odlišení mezi modely L-series II

Celá trojice recenzovaných kousků se prodává v černém, růžovém, titanovém a bílém provedení. Na testování se nám sešly tmavý L3 II, tmavý L5 II a bílý L7 II. První dva na plastových zádech imitují kov, poslední jmenovaný má plastový kryt příjemně strukturovaný. Zda je bílému provedení u všech kousků vlastní strukturovaný plast na zadní straně, to se nám bohužel nepodařilo ověřit. Vzhledem k tomu, že černý L7 II na zádech také imituje kov, mohly by ale nižší modely v bílém mít záda také strukturovaná. Co se rozměrů týče, u L3 II naměříte 103 × 61 × 11,9 mm a 107 gramů, u L5 II 118 × 62 × 9,2 mm a 103,3 gramů a konečně u L7 II potom 122 × 67 × 9,7 mm a 118 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny modely měly v krabičce stejné příslušenství. U L7 II bychom čekali něco lepšího

Co se týče balení samotného, zde nehledejme nic převratného. Samozřejmě nesmí chybět adaptér do zásuvky, který ve spojení s přibližně metrovým USB kabelem vytváří nabíječku. Přítomna jsou též sluchátka, která mají konektor v jedné přímce s kabelem a nechybí jim ani jednoduchý panel pro přijetí hovoru s mikrofonem. Bohužel se jedná o obyčejné a nepříliš kvalitní pecky. U nejnižšího L3 II je to vzhledem k ceně pochopitelné, u L5 II ještě přimhouříme oko, ale L7 II by mohl mít sluchátka přece jenom lepší. Navíc u L7 II jsou sluchátka jako jediná v bílém provedení, USB kabel a adaptér jsou černé, což také nevypadá zrovna nejlépe.

Ve znamení tlačítka Home

Co se týče vzhledu jednotlivých telefonů, vlastní je jim jeden společný designový prvek. Tím je oválné středové tlačítko, jehož okraj slouží jako vícebarevná notifikační dioda. Velmi pěkné a praktické řešení. Mezi jednotlivými modely jsou potom jen drobné odchylky, co se podoby týče. Na čelní straně je vždy dominantou displej, pod nímž najdeme dvě podsvícené senzorové klávesy, které dělají společnost již zmíněnému tlačítku Home, které je hardwarové. Nad displejem najdeme stříbrné logo LG, hlasitý reproduktor, senzory jasu (pravděpodobně) a přiblížení a u L7 II jako jediného i přední kamerku.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednotným znakem celé trojice je oválné tlačítko Home, jehož okolí slouží jako vícebarevná notifikační dioda

Spodní hrana je u celé trojice stejná. Uprostřed najdeme systémový/nabíjecí microUSB konektor a vlevo či vpravo od něj hovorový mikrofon. Pravý bok skýtá útočiště zamykacímu/vypínacímu tlačítku. U modelu L3 II je však pravý bok holý, zamykací tlačítko se přesunulo na horní hranu. Tam u celé trojice nalezneme sluchátkový konektor a též sekundární odrušovací mikrofon. Ovšem opět mimo L3 II, který sekundární mikrofon postrádá. Levému boku je společným znakem dvojkolébka hlasitosti, která má povrch tvořící dojem kruhového kartáčování hliníku. Dvojice L5 II a L7 II má nad dvojkolébkou hlasitosti navíc umístěno rychlé tlačítko spouštějící kdekoliv v prostředí poznámkového asistenta QuickMemo (nebo kteroukoliv jinou aplikaci si nastavíte). U L3 II si budete muset vystačit se spuštěním ze stavové roletky.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detail na hovorový reproduktor ukazuje další plast tvářící se jako kov. U L3 II je sluchátko zároveň hlasitým reproduktorem

Zklamat musím ty, kteří alespoň u modelu L7 II doufali v kovový rámeček. Jakkoliv stříbrně se na kterémkoliv z trojice modelů boky lesknou, vždy se jedná pouze o plast. O provedení zadní strany jsem se zmiňoval již výše, sluší se tedy dodat, že na zadní straně samozřejmě nalezneme druhé logo LG. Stejně tak nechybí modul fotoaparátu (u L3 II a L7 II uprostřed, u L5 II vlevo), který však má u každého modelu jiné rozlišení a u L3 II navíc postrádá LED blesk. Ve spodní části pak najdeme výdech hlasitého reproduktoru, který je složen z dvojice otvorů a předěl mezi nimi je lehce vyvýšen, v důsledku čehož se na rovné podložce zcela neucpe. L3 II hlasitý reproduktor nemá, vyzvánění a další tóny se linou přímo z hovorového reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zatímco Optimus L3 II a L5 II mají na zádech imitaci broušeného kovu, L7 II má strukturovaný povrch

Nesmíme zapomenout ani na útroby přístrojů. Ačkoliv nikde není výřez na nehet, který by sejmutí zadního krytu napomohl, ani jeden z trojice telefonů není monoblok. Pod zadním krytem kromě uživatelsky vyměnitelné baterie najdeme slot na microSD kartu a slot na klasickou miniSIM kartu. U L3 II se SIM karta vkládá pod baterii, u zbylé dvojice sice mimo baterii, pro pohodlné vložení však baterii doporučujeme vyjmout i zde. Jako nechtěné dítě se se zlou L3 II potázal i co se NFC antény týče. Jako jediný ji nemá, starší sourozenci ji mají implementovanou v zadním krytu a přes dva kontakty spojenou s tělem telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
U modelů L5 II a L7 II je na zadním krytu vidět NFC anténa spojená s tělem přístroje skrze dvojici pinů. Všechny modely pak disponují slotem na microSD kartu a vkládá se do nich klasická miniSIM

Témata článku: LG, Android, Recenze, Smartphony, Aktualizace softwaru, LG, LG Optimus, LG Optimus L3, LG Optimus L3 II, LG Optimus L3 II Dual, LG Optimus L5, LG Optimus L5 II, LG Optimus L5 II Dual, LG Optimus L7, LG Optimus L7 II, LG Optimus L7 II Dual, Společný rys, Praktické řešení, Rod, Nejdražší telefon, Stříbrné logo, Levný samsung, Vysoká výdrž, Kulatý tvar, Hlasitý výstup


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 20

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 12

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze