LG Optimus L3 II, L5 II a L7 II: povedená rodinka [recenze]

Tři bratři, to jsou modely LG Optimus L3 II, L5 II a L7 II. Celá L-Series dospěla, k dobrému z první generace nabízí něco navíc a drží si rozumnou cenu.

Řada Optimus L-Series první generace zahrnovala celkem čtyři modely L3, L5, L7 a L9. Druhé generaci zatím nejvyšší model chybí, představen bude nejspíš v druhém pololetí. Společným rysem obou generací je oválné tlačítko Home, které nově zároveň slouží jako notifikační dioda. Modely Optimus L3 II, L5 II a L7 II se vyrábějí i v dualSIM provedení, které se však značně liší designem, jak jsme ostatně zjistili na veletrhu MWC 2013. Na českém trhu je od každého modelu dostupná jak jednosimková, tak i dualSIM varianta, výjimkou je Optimus L7 II, který u nás v dvousimkové verzi nebude.

Klepněte pro větší obrázek
Modelová řada LG Optimus L-Series II

Klíčové vlastnosti:

 • vícebarevné notifikační tlačítko
 • funkce QuickMemo
 • tlačítko pro funkci QuickMemo, kterému lze přiřadit libovolnou funkci (mimo L3 II)
 • kvalitní zpracování konstrukce
 • vysoká výdrž na baterii
 • imitace kovu na zádech, u L7 II strukturovaný kryt
 • podpora NFC (mimo L3 II)
 • slot na paměťové microSD karty 

Hlavní nedostatky:

 • jen průměrné fotografie (mimo L7 II)
 • nízké rozlišení videa
 • špatná čitelnost na slunci
 • stejné (obyčejné) pecky i u nejdražšího L7 II
 • u L7 II není příslušenství v barvě přístroje
 • L5 II by mohl mít přední kameru
 • nefunkční regulace jasu displeje
 • měkká ochrana displeje
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus L3 II dorailo na testováni v tmavém barevném provedení

LG Optimus L3 II
E430
rozměry a hmotnost: 103 × 61 × 11,9 mm
displej: 3,2", kapacitní IPS LCD, 240 × 320, 125 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth null, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 540 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S1 (1× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 3MPx, video
24 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I u LG Optimus L5 II jsme na test dostali tmavou variantu

LG Optimus L5 II
E460
rozměry a hmotnost: 118 × 62 × 9,2 mm
displej: 4,0", kapacitní IPS LCD, 480 × 800, 233 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth null, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 700 mAh
procesor: Mediatek MT6575 (1× Cortex-A9, 1 GHz, 65nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 5MPx, video, autofocus, blesk
28 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jako jediný v bílém provedení dorazil na test LG Optimus L7 II

LG Optimus L7 II
P710
rozměry a hmotnost: 122 × 67 × 9,7 mm
displej: 4,3", kapacitní IPS LCD, 480 × 800, 217 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 2 460 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Play (2× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4.1 (Jelly Bean)
fotoaparát: 8MPx, video (1 280 × 720), autofocus, blesk
29 %
vybavenost
cena: už se neprodává

hce counter

Žlutá, zelená, červená

Přesně tak má LG svoje modely Optimus L-series barevně odlišeny. Design krabiček je stejný, liší se jen v maličkostech, jako jsou piktogramy výbavy na boku, nebo v barvě nápisu označující konkrétní model. L3 II má logo vyvedeno ve žluté, L5 II v zelené a L7 II v červené barvě. Telefony si v krabičce pěkně hoví, jen u L5 II musím balení pokárat. Zatímco L3 II a L7 II jej mají šité v podstatě na míru, L5 II jako by bylo hozeno do krabičky od většího bratra, která má jen jiný potisk, a podle toho v ní také náležitě „plave”. Jinak jsou všechny komponenty zabaleny v samostatných sáčcích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Žlutá, zelená a červená - jediné výrazné barevné odlišení mezi modely L-series II

Celá trojice recenzovaných kousků se prodává v černém, růžovém, titanovém a bílém provedení. Na testování se nám sešly tmavý L3 II, tmavý L5 II a bílý L7 II. První dva na plastových zádech imitují kov, poslední jmenovaný má plastový kryt příjemně strukturovaný. Zda je bílému provedení u všech kousků vlastní strukturovaný plast na zadní straně, to se nám bohužel nepodařilo ověřit. Vzhledem k tomu, že černý L7 II na zádech také imituje kov, mohly by ale nižší modely v bílém mít záda také strukturovaná. Co se rozměrů týče, u L3 II naměříte 103 × 61 × 11,9 mm a 107 gramů, u L5 II 118 × 62 × 9,2 mm a 103,3 gramů a konečně u L7 II potom 122 × 67 × 9,7 mm a 118 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všechny modely měly v krabičce stejné příslušenství. U L7 II bychom čekali něco lepšího

Co se týče balení samotného, zde nehledejme nic převratného. Samozřejmě nesmí chybět adaptér do zásuvky, který ve spojení s přibližně metrovým USB kabelem vytváří nabíječku. Přítomna jsou též sluchátka, která mají konektor v jedné přímce s kabelem a nechybí jim ani jednoduchý panel pro přijetí hovoru s mikrofonem. Bohužel se jedná o obyčejné a nepříliš kvalitní pecky. U nejnižšího L3 II je to vzhledem k ceně pochopitelné, u L5 II ještě přimhouříme oko, ale L7 II by mohl mít sluchátka přece jenom lepší. Navíc u L7 II jsou sluchátka jako jediná v bílém provedení, USB kabel a adaptér jsou černé, což také nevypadá zrovna nejlépe.

Ve znamení tlačítka Home

Co se týče vzhledu jednotlivých telefonů, vlastní je jim jeden společný designový prvek. Tím je oválné středové tlačítko, jehož okraj slouží jako vícebarevná notifikační dioda. Velmi pěkné a praktické řešení. Mezi jednotlivými modely jsou potom jen drobné odchylky, co se podoby týče. Na čelní straně je vždy dominantou displej, pod nímž najdeme dvě podsvícené senzorové klávesy, které dělají společnost již zmíněnému tlačítku Home, které je hardwarové. Nad displejem najdeme stříbrné logo LG, hlasitý reproduktor, senzory jasu (pravděpodobně) a přiblížení a u L7 II jako jediného i přední kamerku.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jednotným znakem celé trojice je oválné tlačítko Home, jehož okolí slouží jako vícebarevná notifikační dioda

Spodní hrana je u celé trojice stejná. Uprostřed najdeme systémový/nabíjecí microUSB konektor a vlevo či vpravo od něj hovorový mikrofon. Pravý bok skýtá útočiště zamykacímu/vypínacímu tlačítku. U modelu L3 II je však pravý bok holý, zamykací tlačítko se přesunulo na horní hranu. Tam u celé trojice nalezneme sluchátkový konektor a též sekundární odrušovací mikrofon. Ovšem opět mimo L3 II, který sekundární mikrofon postrádá. Levému boku je společným znakem dvojkolébka hlasitosti, která má povrch tvořící dojem kruhového kartáčování hliníku. Dvojice L5 II a L7 II má nad dvojkolébkou hlasitosti navíc umístěno rychlé tlačítko spouštějící kdekoliv v prostředí poznámkového asistenta QuickMemo (nebo kteroukoliv jinou aplikaci si nastavíte). U L3 II si budete muset vystačit se spuštěním ze stavové roletky.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detail na hovorový reproduktor ukazuje další plast tvářící se jako kov. U L3 II je sluchátko zároveň hlasitým reproduktorem

Zklamat musím ty, kteří alespoň u modelu L7 II doufali v kovový rámeček. Jakkoliv stříbrně se na kterémkoliv z trojice modelů boky lesknou, vždy se jedná pouze o plast. O provedení zadní strany jsem se zmiňoval již výše, sluší se tedy dodat, že na zadní straně samozřejmě nalezneme druhé logo LG. Stejně tak nechybí modul fotoaparátu (u L3 II a L7 II uprostřed, u L5 II vlevo), který však má u každého modelu jiné rozlišení a u L3 II navíc postrádá LED blesk. Ve spodní části pak najdeme výdech hlasitého reproduktoru, který je složen z dvojice otvorů a předěl mezi nimi je lehce vyvýšen, v důsledku čehož se na rovné podložce zcela neucpe. L3 II hlasitý reproduktor nemá, vyzvánění a další tóny se linou přímo z hovorového reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zatímco Optimus L3 II a L5 II mají na zádech imitaci broušeného kovu, L7 II má strukturovaný povrch

Nesmíme zapomenout ani na útroby přístrojů. Ačkoliv nikde není výřez na nehet, který by sejmutí zadního krytu napomohl, ani jeden z trojice telefonů není monoblok. Pod zadním krytem kromě uživatelsky vyměnitelné baterie najdeme slot na microSD kartu a slot na klasickou miniSIM kartu. U L3 II se SIM karta vkládá pod baterii, u zbylé dvojice sice mimo baterii, pro pohodlné vložení však baterii doporučujeme vyjmout i zde. Jako nechtěné dítě se se zlou L3 II potázal i co se NFC antény týče. Jako jediný ji nemá, starší sourozenci ji mají implementovanou v zadním krytu a přes dva kontakty spojenou s tělem telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
U modelů L5 II a L7 II je na zadním krytu vidět NFC anténa spojená s tělem přístroje skrze dvojici pinů. Všechny modely pak disponují slotem na microSD kartu a vkládá se do nich klasická miniSIM

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Recenze, Aktualizace softwaru, LG, LG Optimus, LG Optimus L3, LG Optimus L3 II, LG Optimus L3 II Dual, LG Optimus L5, LG Optimus L5 II, LG Optimus L5 II Dual, LG Optimus L7, LG Optimus L7 II, LG Optimus L7 II Dual, Rod, Senzorové tlačítko, Stejné příslušenství, Stříbrné logo, Funkce NFC, Automatické vypnutí, Hlasitý výstup, Jednoduchý test, Nejdražší telefon, Telefony s Androidem na Heureka.czDalší velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

Další velká věc pro chytré hodinky. Změří cukr v krvi, daleko víc modelů ohlídá teplotu

** Chytré hodinky se prakticky každý rok naučí měřit něco nového ** Letos by se mělo jednat o neinvazivní měření krevního cukru ** Měření teploty kůže by se mělo dostat i na další chytré hodinky

Martin Chroust
Měření glykémieMěřeníChytré hodinky
eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

eSIM dostanete do každého smartphonu. Vypadá jako běžná nanoSIM, má však svou paměť i systém

** Víte, že eSIM dnes může mít úplně každý telefon s Androidem ** Budete jen potřebovat kartičku eSIM.me, která vypadá jako nanoSIM ** Podle její ceny se odvíjí kapacita úložiště eSIM profilů

Martin Chroust
SIMeSIMAndroid
Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

Tohle nám na keynote neřekli. Nové verze systémů od Applu přináší nejen novinky, ale i omezení

** Apple předvedl na WWDC působivé novinky ** U některých ale neřekl úplně všechno ** Toto je pět zásadních detailů, které byste měli vědět

Martin Miksa
WWDCiOSSoftware pro mobily
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

Studie sledovala přesnost chytrých hodinek. V měření kalorií jsou prakticky nepoužitelné

** Chytré hodinky dnes změří spoustu věcí, přeností ale někdy pokulhávají ** Studie se zaměřila na měření spálených kalorií ** Výsledky pro žádné z hodinek nedopadly dobře

Martin Miksa
MěřeníChytré hodinkyApple Watch
Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

Tohle superodolné monstrum vás dostane vylepšenou termovizí, nočním viděním a laserovým ukazovátkem

** Odolné smartphony s logem AGM vždy něčím překvapí ** Nový Glory G1S dostal do výbavy zatím nejlepší mobilní termovizi ** Za zmínku stojí špičková odolnost i integrovaný laser

Martin Chroust
TermokameraZvýšená odolnostSnapdragon
Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

Dochází prostor v úložišti? Může pomoct vymazání mezipaměti. Poradíme, jak na to

** Dochází vám v Androidu volné místo? ** Je třeba šetřit, kde se dá ** Nejméně bolestivým krokem je odstranění dočasných souborů

Martin Chroust
PaměťJak...Android
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

S jakou navigací na dovolenou? Vybrali jsme 7 nejlepších aplikací, které vám ukážou cestu

** Vybrali jsme sedm nejlepších navigací pro Android a iOS ** Na své si přijdou řidiči, cyklisté i pěší ** Většinu aplikací lze používat zdarma

Karel Kilián
Pro turisty a cyklistyPro řidičeNavigace
Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

Další vlna podvodných SMS z čísla 2563. Neotevírejte odkaz a nezadávejte žádné platební údaje

** Útočníkům první vlna nestačila, na důvěřivé Čechy útočí dál ** Nalákají vás na údajně nezaplacené clo ** Odkaz neotvírejte a podvodníkům rozhodně nic neplaťte!

Martin Chroust
PodvodOchranaSMS
Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

Recenze tabletu Samsung Galaxy Tab S8 Ultra. Tenhle „drobeček“ se vymyká snad všemu

** Galaxy Tab S8 Ultra je největší tablet od Samsungu ** Je to také největší tablet, který jsme v redakci kdy měli ** Co vše umí tato multimediální bestie od Samsungu?

Martin Chroust
TabletyRecenze
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence