LG Optimus L7: „Hlavně, že vypadám skvěle“ [recenze]

Otestovali jsme bílý a útlý LG Optimus L7. Nejpovedenější na mobilu je právě jeho design. Co se naopak moc nepovedlo a za co zaslouží LG kritiku?
Kapitoly článku

S telefony od LG se to v posledních měsících má všelijak. Druhý největší jihokorejský výrobce tu a tam vystřelí nějaký kasovní trhák, který predikuje další pozitivní vývoj a hned nato přijde s šedou myškou, po které zase celé snažení vyzní vniveč. LG Optimus L7 (P700) je bohužel spíše zástupcem druhé skupiny. Co se týče designu, tak díky příslušnosti k stylové rodině L-Style nejspíš nezapadne, co se týče odvedené práce, tak jej předčí kdejaký mnohem méně elegantní smartphone. Přitom stačilo tak málo: nešetřit na výkonu. Pro koho je tedy telefon určen a komu jeho slabé stránky nebudou na překážku? To prozdradí následující recenze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus L7 na tiskových snímcích. My jsme na testování dostali bílou variantu

Klíčové vlastnosti:

  • moderní design
  • kvalitní konstrukční zpracování
  • Nova displej s vysokým jasem
  • Android 4.0 s grafickou nadstavbou Optimus UI 3.0
  • NFC

Hlavní nedostatky:

  • celková pomalost telefonu
  • pro Android 4.0 málo výkonný hardware
  • nemožnost vypnutí zvuku fotoaparátu
  • špatná kvalita natáčeného videa

LG Optimus L7
P700
rozměry a hmotnost: 126 × 67 × 8,7 mm, 122 g
displej: 4,3", kapacitní TFT LCD, 480 × 800, 217 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3, GPS
paměť: 4 GB, microSDHC (32 GB), baterie: ? mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon S1 (1× Cortex-A5, 1 GHz, 45nm)
operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich)
fotoaparát: 5MPx, video (640 × 480), autofocus, blesk
26 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Modelka bez šperků

Prohlídku telefonu začneme v samotném balení. V krabičce spolu s telefonem nenaleznete nic, co by vás překvapilo. Usídlil se zde obligátní datový/nabíjecí microUSB kabel, síťová nabíječka, sluchátka s 3,5mm jackem a také několik nezbytných publikací/manuálů. U některých telefonů, zakoupených na volném trhu, je v balení také NFC tag, který můžete přiblížit k mobilu a potom využívat k ativaci různých přednastavených akcí. My jsme jej ale v krabičce nenašli. K telefonu této kategorie (stylový elegantní mobil, po kterém sáhnou i ženy) bychom si nicméně dokázali představit něco navíc, například kožené (klidně i koženkové) pouzdro, nebo alespoň nějaký přívěsek k mobilu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tak to je on, LG Optimus L7. Zaujme tělem, ale vnitřnosti už tak slavné nejsou

Co se konstrukce týče, tak ta se LG podařila. Telefon je sice téměř celý z plastu, ale jeho tělo je pevné, nevrže a nevydává žádné jiné pazvuky. Efektní je pokovený rám podél obvodových stran, který vypadá možná lépe na černé variantě. Chromování ve tvaru L (zjednodušeně v rozích do pravého úhlu) je jednou z designových charakteristik série L-Style. Také kryty na sebe precizně doléhají a nikde nevznikají žádné mezery nebo patvary. Optimus L7 zároveň z designové blízkosti k loňskému modelu Prada 3.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Štíhlý elegán z obou boků

Telefon je sám o sobě velmi elegantní, šik a pro někoho až možná příliš uhlazený. LG rozhodně nemá v úmyslu s tímto modelem nějak šokovat. Nemalá skupiny uživatelů přesně toto od telefonu očekává a právě z toho důvodu by ji mohl L7 oslovit. S rozměry 125,5 × 67 × 8,7 mm a váhou 122 g telefon patří k větším kouskům. Ač jsem osobně zastánce menších úhlopříček, při nošení v kapse kalhot jsem s L7 nepociťoval žádné nepohodlí.

Zářivá Nova

Celkové rozměry telefonu se odvíjí zejména od velikosti displeje. Přední straně dominuje rozměrný 4,3" TFT LCD displej s rozlišením 800 × 480 obrazových bodů, jehož podání barev lze hodnotit jako velmi podařené. LG použilo stejně jako u loňského modelu Optimus Black svůj Nova displej, a tak se můžete těšit na parádní jas, přirozené tóny a dobrou čitelnost i z ostřejších úhlů. Rozlišení není na dnešní poměry úplně top, ale pro danou úhlopříčku bohatě postačuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Horní a spodní část předního krytu je prosta designových výstřelků

Nad displejem se nalézá několik nezbytných senzorů, které v bílém provedení mírně kazí jinak vyvážený vzhled. Jedno čidlo má na starosti automatickou regulaci jasu, druhé slouží k pohasnutí displeje při telefonování. Dále zde vidímě ještě čočku předního fotoaparátu.

V dolní části se nachází trojice kláves, z čehož velmi vítáme použití fyzického tlačítka Home a méně zbylou senzorovou dvojici. Ta je, jak bývá u LG zvykem, opatřena velmi zvláštním systémem podsvětlení. Bez ohledu na to, jestli telefon ovládáte či ne, mají tlačítka předem daný interval osvitu. Toto řešení sice do jisté míry může minimalizovat spotřebu energie z baterie, nicméně na druhou stranu mírně znepříjemňuje práci s telefonem.

Paměťovka a „běžná“ SIM

Zadní strana je prosta větších designových výstřelků. Pod zajímavě texturovaným plastem nalezneme výřez pro čočku 5Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED, obě vyvedené v zajímavém kovovém rámečku. Výčet zakončuje dvojice menších výdechů reproduktoru a logo výrobce včetně nápisu LG. 

Boky zůstaly relativně prázdné, pravý je zcela prost ovládacích prvků, což je škoda, protože bychom uvítali alespoň tlačítko fotoaparátu, a levý nabízí pouze šipky hlasitosti. Oproti modelu Prada 3.0, kde byly šipky nepochopitelně vyvedeny v černé barvě, která nebyla jinde u ovládacích prvků využita, jsou tlačítka u L7 „obarvena“ správně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana jde v duchu celého zařízení - jednoduše a elegatně

Pod zadním krytem nalezneme zdířku pro kartu typu microSD, SIM kartu a uživatelsky výměnnou baterii s kapacitou velmi příjemných 1 700 mAh. Jak je na tom telefon s výdrží, si povíme v následující kapitole. Na plastovém výlisku zadního krytu je umístěna NFC anténa, která je flexibilním kablíkem spojena s telefonním modulem uvnitř těla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pod pokličkou L7. Potěší jak přítomnost kapacitně silné baterie, tak NFC

Vrchní hrana ukrývá vypínací/uzamykací tlačítko a 3,5mm jack, její spodní kolegyně zase dírku mikrofonu a standardní microUSB konektor. Uvnitř Optimus L7 disponuje vnitřní pamětí o velikosti necelých 3 GB, kterou je možno posílit paměťovou kartou microSD s kapacitou až 32 GB. Uživatelsky vyměnitelnou baterii chválíme, stejně jako standardní velikost SIM a možnost rozšíření paměti. Málokterý letošní smartphone může všechny tyto tři věci nabídnout.

Témata článku: LG, Android, Smartphony, Recenze, LG, Huawei Ascend G300, LG Optimus, LG Optimus 4X HD, LG Optimus Black, LG Optimus L7, LG Prada 3.0, Sony Xperia P, Síťová nabíječka, Slabý výkon, Špatná kvalita, Chvilka, Celkový chod, Vysoký jas, Velká klávesnice, Přední kryt, Zásluha, Nudný design, Pískání, Nezbytný senzor, Jasný displej, Telefony s Androidem na Heureka.cz