LG Optimus Me: malý chytrolín [recenze]

Řady ultralevných Androidů rozšiřuje LG Optimus Me se zajímavou softwarovou výbavou a až překvapivě vysokou použitelností.
Kapitoly článku

Po obrovském úspěchu prvního velmi levného Androidu Vodafone 845 (brandovaný Huawei Joy) přichází na trh podobný model od LG. Hlavní důraz byl kladen na cenu, od níž se odvíjí veškeré další parametry. Výrobci se ovšem podařilo i přes velmi nízký rozpočet připravit stroj, který nebudete mít chuť rozšlapat ještě před vybalením z krabice. Samozřejmě, pokud jste schopní jej posuzovat v kontextu jeho ceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Optimus Me na tiskových snímcích

Klíčové vlastnosti:

  • Android 2.2 Froyo
  • HSDPA, Wi-Fi, GPS
  • funguje jako Wi-Fi hotspot
  • kvalitní konstrukce
  • nízká cena

Hlavní nedostatky:

  • malý displej
  • slabší hardware, občas pomalejší reakce
  • telefon by v dané konfiguraci mohl mít delší výdrž

LG P350 Optimus Me
Klepněte pro větší obrázekSmartphone s operačním systémem Android, který je vybaven kapacitním displejem o rozlišení 240 × 320 a úhlopříčce 2,8". Telefon má GPS modul a podporuje HSDPA do rychlosti 3,6 Mb/s.rozměry a hmotnost: 108 × 58 × 12 mm, 108 g
displej: 2,8'', TFT LCD, 240 × 320, kapacitní
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (dvě pásma), GPRS (80|80 kb/s), EDGE (237|237 kb/s), HSPA (3,6|0,38 Mb/s)
konektivita: USB, Wi-Fi, Bluetooth
paměť: 190 MB, 175 MB RAM, microSDHC
baterie: 1 280 mAh, procesor: ARM1136 600 MHz
hardware: GPS, digitální kompas, akcelerometr
operační systém: Android 2.2.2
fotoaparát: 3Mpx (2 048 × 1 536), video (640 × 480)
57%
hardware
81%
software
katalog
cena: 3 300 Kč

Duhový mužíček

LG vsadilo u Optima Me na tělo bez zbytečných extravagantních výstřelků. Horní i spodní hrana tvoří oblouk a ve spojení se zaoblením všech čtyř hran telefonu vytváří dojem malého líbivého oblázku. Optimus se nabízí v několika barevných variantách, které ovšem rozeznáme jen při pohledu zezadu. Barevný je totiž zadní kryt baterie, přední část telefonu zůstane u všech variant černá. K dispozici jsou další čtyři variace - modrá, červená, stříbrná a růžová.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Spíše jednostranně je mobil zaměřený po designové stránce, oblé tvary jasně míří do mladých rukou. Odpovídají tomu i drobné rozměry 108 × 53 × 12,5 mm. Hmotnost činí necelých 110 gramů, v ruce však mobil působí ještě lehčeji. Na kvalitě konstrukce se levnější materiály neprojevují, není cítit žádnou vůli a kryty jsou příjemné na dotek. Matný zadní kryt je však náchylný na malé škrábance.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozmístění ovladačů je víceméně standardní, nahoře najdeme 3,5mm jack, vpravo regulátor hlasitosti a na protější straně uprostřed pak microUSB konektor schovaný pod krytkou. Škoda, že oba tyto prvky nesou barvu zadního krytu, kdyby je výrobce začlenil do tenké stříbrné linky kolem celého těla, šlo by výměnou krytu měnit vzhled telefonu. Takto bude mít po případné výměně telefon např. s růžovým krytem modrá tlačítka a krytku, což se asi u módní policie nesetká s pozitivním ohlasem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výdrž mohla být lepší

Inženýři u LG se nebáli použít pro někoho až archaická hardwarová tlačítka. Jedná se vlastně o jedno dvojtlačítko, které plní funkci telefonků pro příjem a ukončení hovoru. Najdeme je úplně vespod, ukončovací tlačítko pak funguje i jako hlavní vypínač. Škoda, že prostor mezi nimi zůstává nevyužit. Pokud by byly telefonky realizovány samostatně, vešla by se mezi ně i nějaká směrová klávesa nebo trackball. A našla by svoje opodstatnění, trefit správnou pozici v textu při psaní zprávy občas není úplně jednoduché.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nad zmíněnými telefonky najdeme obvyklou čtveřici tlačítek telefonů s Androidem, tedy Menu, Domů, Zpět a Vyhledávání. Ta jsou již senzorová a na rozdíl od hardwarových i podsvícená. Zbytek přední strany pak kromě reproduktoru u horního okraje vyplňuje kapacitní TFT displej. Ten má při úhlopříčce 2,8" rozlišení 240 × 320 bodů, jeho parametry tedy plně korespondují s cenou. Malý displej způsobuje občas problémy v ovládání, zejména při psaní pomocí softwarové klávesnice. Větším rukám mobil určitě nedoporučujeme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zadní kryt tvoří celou zadní stranu. Po jeho odstranění se nám naskytne pohled na akumulátor o kapacitě 1 250 mAh. Spolu s menším displejem slibuje výbornou výdrž, na tom by však bylo třeba zapracovat i z jiného hlediska. Takto má uživatel k dispozici v průměru tři dny výdrže při běžném vytížení. Pod baterií se nachází otvor SIM karty standardní velikosti. Kromě toho mobil nezapomíná ani na slot pro microSD karty. Naštěstí se nachází na boční hraně, i když pod krytem. Díky tomu není pro výměnu třeba mobil vypínat.

Témata článku: LG, Android, Recenze, Smartphony, HTC Gratia, HTC Wildfire, HTC Wildfire S, LG Optimus, LG Optimus Me, LG Optimus One, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy Ace, Vodafone 845, Standardní formát, Hlavní důraz


Určitě si přečtěte