LG Prada 3.0: Android z čeledi luxusních [recenze]

LG si potřetí pláclo s módním domem Prada. Co z toho vzniklo tentokrát? Velmi dobře vybavený smartphone s Androidem, okořeněný špetkou luxusu.

LG se rozhodlo do třetice uzavřít sňatek s italským módním domem Prada. Co z toho mohlo vzniknout? Nic menšího než velmi dobře vybavený smartphone s Androidem, okořeněný špetkou luxusu. LG Prada 3.0 je dvoujádrový smartphone, který ale více než na počet jader a špičkové parametry sází na styl, image a moderní trendy. Představuje tak velmi zajímavou možnost pro ty uživatele, kteří ocení výkonný telefon v neobvyklém, módně pojatém střihu. V pořadí třetí telefon od LG a módní ikony Prada je v tomto případě zároveň také prvním smartphonem, současné trendy chytrých hi-tech zařízení, zdá se, začínají pronikat i do světa módy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
LG Prada 3.0 na tiskových fotografiích

Klíčové vlastnosti:

  • stylové zpracování
  • vysoký výkon
  • luxusní balení

Hlavní nedostatky:

  • ušlechtilé materiály byly místy nahrazeny plastem
  • monochromatický vzhled prostředí narušují barevné ikony doinstalovaných aplikací
  • telefon by zasloužil baterii s vyšší kapacitou

LG Prada 3.0
82 %
rozměry a hmotnost: 128 × 69 × 8,5 mm
displej: 4,3'', kapacitní IPS LCD, 480 × 800, 217 DPI
sítě: GSM (čtyři pásma), WCDMA (tři pásma), GPRS, EDGE, HSPA (21,1|5,76 Mb/s)
konektivita: microUSB, MHL, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, 3,5mm jack
paměť: uživatelská 8 000 MB, operační 1 024 MB RAM, baterie: 1 540 mAh
procesor: TI OMAP 4430 (2× Cortex-A9, 1 000 MHz, 45nm), PowerVR SGX540
operační systém: Android 2.3 (Gingerbread)
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (1 920 × 1 080), autofocus, diodový blesk
cena: 13 500 Kč

Nevšední balení

Balení telefonu je dvěma slovy – luxusní záležitost. Svou novou Pradu dostanete ve stylovém, černém a navíc ještě koženém „balíku“, do jehož útrob budete vpuštěni odejmutím masivního vrchního víka. Pod ním na vyvýšeném výlisku pokrytém semišem naleznete samotný telefon včetně elegantního látkového poutka, se kterým je vyndání telefonu na výsost snadné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Krabička působí opravdu luxusním dojmem

Pod prvním „patrem“ luxusní krabice najdeme patro v pořadí druhé a zároveň také poslední. V něm se nacházejí úhledně zabalené a roztříděné nezbytnosti, bez kterých se Prada neobejde. Najdeme tu síťovou nabíječku s USB, microUSB kablík a zajímavá, špuntová sluchátka. Nic víc, nic míň. Kvalita reprodukce sluchátek je na výborné úrovni, audiofilové si tak přijdou na své. MicroSD kartičku byste v balení hledali marně, musíte si tak buďto vystačit s pamětí integrovanou, nebo jednoduše kartu dokoupit separátně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obsah balení

Jak již mnohým čtenářům parametry telefonu napověděly, nejedná se o žádného drobečka. Takřka by se dalo s určitou jistotou hovořit o velké placce, nicméně trendy moderní doby jsou jasné a výrobci se jim přizpůsobují. Rozměry telefonu činí 128 × 69 × 8,5 mm při hmotnosti 138 g. Osobně zastávám teorii, že telefon s displejem o úhlopříčce větší než 3,7" přestává být zcela ergonomicky vyhovující, nicméně mnoho čtenářů se mnou v tomto ohledu bude jistě nesouhlasit. LG Prada 3.0 je zkrátka velký telefon a komu se to nelíbí, bude se muset poohlédnout jinde. Ačkoliv je telefon takřka výhradně celý z plastu, na omak působí velmi solidním dojmem. Nikde nic nevrže ani nevyluzuje jiné podivnosti, vše je přesně tak, jak má být.

Saffiano z plastu

Na přední straně telefonu nalezneme velký displej, mírně zapuštěný do okolního kovově vyhlížejícího, leč ve skutečnosti plastového rámečku. V jeho vrchní části se nachází přední 1,3Mpix kamerka pro videohovory, několik nezbytných senzorů a samozřejmě také logo Prada. To je vyvedeno ve velmi zajímavém, blyštivém vzhledu a upozorňuje tak na sebe hned na první pohled. V dolní části je pro LG typická čtveřice senzorových kláves, která tak jako většina telefonů z dílen tohoto výrobce trpí nepříjemným neduhem, který jsem popisoval již u recenze modelu Hub. Podsvětlení má určitý předem pevně nastavený časový okamžik, po který tlačítka po posledním dotyku displeje svítí. Po tomto okamžiku se podsvícení deaktivuje a nehledí na to, zdali s telefonem stále něco děláte, dotekem na displej je již nerozsvítíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na Pradě 3.0 převažují hranaté linie

Zadní strana telefonu dává na odiv okolnímu světu slavnou koženou „texturu“ Saffiano, kterou nalezneme u mnoha dalších produktů od Prady, zejména na luxusních kabelkách. Bohužel, kryt není potažen samotnou kůží, tak jak by asi každý čekal, celý je vyroben z plastu. V horní levé polovině krytu nalezneme integrovaný 8Mpix fotoaparát s integrovaným LED bleskem, tentokráte kupodivu v kovovém, konkrétně hliníkovém rámečku. Odlesky milující logo Prada nesmí také chybět, v tomto případě mu ještě sekunduje naopak velmi nevýrazné, vespod umístěné logo LG. Dvojice otvorů pro jediný reproduktor je umístěna nalevo od loga výrobce. Nutno ještě zmínit, že uvnitř na zadní kryt doléhají konektory antény.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zadní kryt připomíná texturou kůži, ale jde vroubkovaný plast

V případě popisu boků telefonu budeme mít jednoduchou práci. Pravý nám neodhalí zhola nic, na levém se pro změnu usídlila pouze dvojice šipek pro regulaci hlasitosti. Oproti zbytku ovládacích prvků telefonu jsou vyvedeny jako černá plastová tlačítka, což v konečném důsledku velmi pěkný dojem z ostatních ovladačů kazí. Spodní hrana je také velmi jednoduše popsatelná. V podstatě se omezíme pouze na mikrofon a dva kruhové „nýty“ stejného provedení, jako vrchní tlačítka.

Šoupátka šoupají

Asi nejzajímavější je z designového pohledu vrchní hrana telefonu. Na té se tvůrci opravdu vyřádili a nutno říci, že se jim to povedlo. Usídlila se zde totiž hned čtveřice všemožných ovládacích udělátek telefonu. Úplně vlevo nalezneme zdířku pro 3,5 mm jack, vedle ní netypicky umístěnou spoušť fotoaparátu, dále pak horizontálně posuvné (či šoupací, podle toho, který termín vám je bližší) dvířka ukrývající standardní microUSB konektor a úplně vpravo pak ještě zapínací/uzamykací tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sympatické šoupátko najdeme na vrchní hraně

Dvířka pro microUSB konektor mají krom skvělého vzhledu a použitého materiálu také velmi příjemný, plynulý posuv a budí v člověku opravdu solidní dojem. Lehce se vám stane, že si s nimi budete notnou chvilku šoupat jen tak pro radost, v redakci jsme s nimi šoupali bez výjimky všichni. Tlačítko pro fotoaparát je umístěno velmi netradičně a do jisté míry i velmi nevhodně. Nemá mezipolohu pro namáčknutí a neumí spustit fotoaparát při zamknutém zařízení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je rozlehlý a kvalitní

Zapínací/uzamykací tlačítko završuje výčet ovládacích prvků. V tomto případě se designéři vyšvihli ještě více a do vínku mu přidali také efektní kruhové podsvícení. Všechna tlačítka a hejblátka na vrchní hraně telefonu jsou z hliníku a mají vskutku skvělé provedení, škoda že se na něm jinde šetřilo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Z profilu je dobře vidtelné plastické provedení zadního krytu

 

Témata článku: LG, , , , , , LG Optimus, LG Optimus Black, LG Prada 3.0, Integrovaný kalendář, Virtuální tlačítko, Skluz, Kvalitní smartphone, LG SmartWorld, Kabelka, Dobrý kontrast, Jediný reproduktor, Třetí telefon, Malý prostor, Výkonný telefon, Denní výdrž, #Android, Nastavený čas, ELK, Výkonný smartphone,