LG Pure a Bali: design předností, funkce nechybí

LG představilo dvě nové stylovky. Jedna vsadila na výsuvnou konstrukci, druhá na širokoúhlý dotykový displej. Obě fotí s 5Mpx snímačem.

Korejské LG o sobě dává poslední dobou nenápadně vědět. V červnu se dostal do prodeje v Česku jejich designový smartphone s Androidem GT540 Optimus. Výrobce představil novou generaci sušenek a dotykový messenger s QWERTY klávesnicí GT350 Town. K těmto novinkám přibude stylový slider s 5Mpx fotoaparátem LG GD550 Pure a fotograficky stejně vybavený, ale tentokrát už dotykový model GM360 Bali.

LG GD550 Pure: slidery stále v módě

LG hovoří o svém modelu Pure jako o telefonu s prémiovým designem. Čelu přístroje o rozměrech 105,5 × 51 × 13,4 mm vévodí 2,4" TFT displej s WVGA rozlišením a podporou 262 tisíc barev. Je vsazen do černého rámečku, který má za úkol displej zvětšovat, škoda, že toho výrobce nedocílil fyzickou cestou, místo by zde určitě ještě bylo.

Pod displejem narazíme na dvě kontextové klávesy spolu s pětisměrnou navigační klávesou. Ta nabídne rozměrný střed, který by mohl podle papírových předpokladů zajistit pohodlné potvrzování voleb. Kdo by vedle hlavního ovládacího prvku čekal senzorové klávesy, ten rozhodně potěšen nebude. Další ovládací prvky se totiž objeví až po vysunutí telefonu, klávesy se sluchátky spolu s korekčním céčkem jsou umístěny na spodním dílu společně s alfanumerickou klávesnicí. Na zadní straně je pak umístěna čočka 5Mpix fotoaparátu, přisvětlení chybí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S přístrojem si zavoláte hned ve čtyřech GSM pásmech (850/900/1 800/1 900 MHz), nechybí ani podpora UMTS sítí s nadstavbou HSDPA. Vestavěný prohlížeč si poradí s HTML a xHTML stránkami. Telefon napíše i příjme všechny druhy zpráv, e-mailový klient ovládá protokoly POP3 a IMAP4. Při psaní využijete i prediktivního slovníku T9. Pro připojení k počítači i synchronizaci poslouží USB kabel nebo Bluetooth 2.0.

Stranou nesmí zůstat ani multimédia, díky paměťovým kartám microSD jej můžete vyměnit za váš dosluhující hudební přehrávač. LG Pure si poradí s běžnými audio formáty (AAC, AAC+, AMR, MP3 a WMA) i s videosoubory H.263, H.264 a MP4. Fotoaparát umožňuje pořizovat snímky až v rozlišení 2560 x 1920 obrazových bodů se čtyřnásobným digitálním zoomem. Zvládne natáčet i videosekvence, přesné rozlišení však není doposud známo. Nejen pořízené obrázky si budete moci prohlédnout v prohlížeči obrázků, telefon rozpozná přípony BMP, GIF, JPG, PNG pro statické obrázky a GIF pro animace. Na dnes častěji používanější flash animace místo nezbylo. Na trhu by se měl Pure objevit v červnu, jeho cena je zatím stále zahalena rouškou tajemství.

LG GM360 Bali: s odkazem Cookie

Další novinkou je dotykový model GM360 Bali. Čelní plocha je osazena třípalcovým WQVGA panelem (240 × 400 bodů), který dokáže zobrazit 262 tisíc barev. Pod displejem pak najdeme obligátní klávesy se sluchátky spolu s jednou funkční klávesou, více jich není potřeba, protože si na ovládání vystačíte s prsty. O focení se postará čočka 5Mpix fotoaparátu, které sekunduje LED přisvětlení. Samotné rozměry přístroje (109 × 53 × 12 mm) nijak nevyčnívají z řady podobných modelů, váha je stanovena na 95 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Uživatelsky dostupnou paměť 35 MB půjde rozšířit paměťovými kartami microSD, takže je zaděláno nejen na vyšší počet hudebních a video souborů. Telefon si poradí například s hudebními formáty WMA, MP3, AAC, MID nebo WAV, videa přehraje jen ve formátech 3GP nebo MP4. Funkční nabídku dále doplňuje FM rádio nebo synchronizace a přenos souborů mezi počítačem a telefonem přes USB kabel nebo Bluetooth 2.1. Na internet se dostanete přes EDGE nebo UMTS, potěší i podpora Wi-Fi. Telefon si poradí s push e-maily stejně dobře jako s textovými nebo multimediálními zprávami. Datum oficiálního vstupu na trh zatím není známo.

Diskuze (5) Další článek: Acer Liquid ve stájových barvách Ferrari

Témata článku: LG, , , LG GD550, DESI, Pur, NEC, Přednost, F +, A/B, Pře, Bali, Funkce, Prémiový design, Děs