LG Rollable to těsně nestihl. Byl zachycen na fotografii při testování v Jižní Koreji

LG dlouho v oblasti mobilního businessu paběrkovalo. V poslední době se mobilní divize lehce zvedla díky modelu LG Velvet a v plánech byly i telefony netradičních konstrukcí. Víme přesně o dvou, ovšem, zatímco jeden to na trh ještě stihl (LG Wing), druhý skončil u certifikačních úřadů a dál se nedostane. Ano, řeč je o rolovacím LG Rollable, který se ukázal na letošní tiskovce LG v průběhu virtuálního veletrhu CES. LG však před pár dny oznámilo konec výroby mobilů, takže nadějný Rollable skončí v šuplíku.

O tom, že to telefon na trh „těsně“ nestihl, svědčí fotka jihokorejského certifikačního úřadu, který k telefonu s modelovým označením LM-R910N již 19. března vydal protokol o úspěšném otestování. Je zřejmé, že telefon potřeboval ještě několik měsíců, než by byl certifikován ve všech klíčových regionech. Jenže čas vypršel. LG oznámilo, že mobilní divize „zavře krám“ k 31. červenci, a tak je jasné, že první mobilní „rolovačka“ světlo světa nakonec nespatří.

Zbývá tak řada na jiných. Letos se očekávají další zajímavé konstrukce od Samsungu, a je třeba v daleko větší míře počítat i s čínskými výrobci. Skládačku á-la Galaxy Z Fold2 už představil Huawei a Xiaomi, a brzy je doplní Oppo a Vivo. Podle čínského leakera Digital Chat Station má Oppo v rukávu hned dvě skládačky, a to se 7" a 8" vnitřními displeji, které mají být představeny ještě ve druhém čtvrtletí. Vivo zase chystá skládačku s 8" vnitřním a 6,5" vnějším displejem. Oba by měl dodat Samsung, a minimálně jeden z nich má podporovat vyšší obnovovací frekvenci.

Největší inovace LG z poslední doby? Rozhodně LG Wing:

Kdo se však jako první pustí do zatím nepříliš probádaného území rolovacích smartphonů?

Zdroj Safetykorea, Gizchina

Diskuze (5) Další článek: Nejlepší aplikace pro tento týden: Plánování, ale i skutečně kreativní tituly

Témata článku: LG, Smartphony, Rolovací displej, CES, LG, Korea, Výzkum a vývoj, LG Wing, Prototyp, LG Rollable, Digital Chat Station, Proba, Chat Station, Krám, Konstrukce, Telefon, NÉST, Rollable, F +, Jižní Korea, Testování, Folda