LG ThinQ je nová značka Jihokorejců pro chytré věci s umělou inteligencí

LG založilo novou značku ThinQ, která bude označovat všechny produkty jihokorejské značky, jež mají co do činění s umělou inteligencí (AI). A že jich nebude zrovna málo. Už nyní LG působí v oblasti chytrých domácích spotřebičů, klimatizací, nejrůznějších zařízení pro internet věcí a v nabídce má i roboty.

Do budoucna se dá očekávat, že AI pod hlavičkou LG ThinQ vstoupí i do smartphonů, případně televizorů. Poprvé LG svůj záměr pracovat s umělou inteligencí a strojovým učením naznačilo už před rokem, když na veletrhu CES 2017 představilo iniciativu DeepThinQ, která mimo jiné znamenala, že každý vlajkový model elektroniky LG bude obsahovat Wi-Fi, což je nejběžnější brána pro zapojení do ekosystému chytré domácnosti.

Později během roku vznikla v Soulu laboratoř LG pro práci s umělou inteligencí. Inženýři se zde zabývají zpracováním „vjemových“ typů dát, tzn. obrazu, zvuku, videa, pohybu, doteku a dalších z nejrůznějších senzorů, které obsahuje současná moderní elektronika. Pomocí strojového učení, hloubkového učení a následně predikování bude možné umělou inteligencí obohatit většinu zařízení a spotřebičů.

Letištní robot LG Guide Robot pomáhá cestujícím na letišti v Soulu:

Diskuze (2) Další článek: Stihl to přesně pod stromeček. Asus Zenfone 4 Pro ověří, zda jste živá lidská bytost

Témata článku: LG, Technologie, Umělá inteligence, AI, Roboti, Chytré věci, Chytrá domácnost, LG ThinQ, Guide Robot, Značka, Inteligence, Nová značka, Chytrá věc, Jihokorejská značka, Guide, ThinQ, Učení, Strojové učení, Jihokorejec, Nejrůznější zařízení, Nejrůznější senzor, Nov, Hloubkové učení, Letištní robot


Určitě si přečtěte