28
Fotogalerie

LG znovu zaujalo. K modelu V50 můžete přidat druhý displej, typ G8 vám zmapuje žíly

Vlajkové modely řady V a G jsme byli zvyklí vídat s půlročními rozestupy. Na veletrhu MWC 2019 je však firma představila naráz. Všechny mají nejnovější Snapdragon 855 a 6 GB RAM. Konkurovat si nebudou, každý se zaměřuje jiným směrem a dokonce i na jiný trh. To jsou ve zkratce nové smartphony V50, G8 a G8s ThinQ.

V50 ThinQ: 5G a druhý displej

Kvalitní zpracování, kov a sklo, IP68, armádní standard MIL-STD 810G a povedený design. LG V50 ThinQ přidává i bezrámečkový OLED displej o úhlopříčce 6,4", rozlišení QHD+ a podporu HDR10. Jde však cestou konvenčního výřezu s kamerkou a druhým repráčkem, takže telefon má stereo zvuk. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hlavním benefitem LG V50 ThinQ je podpora 5G sítí, které přináší až 20× rychlejší konektivitu, než LTE. Aby vás na rychlé síti neomezovala baterie, sáhlo LG po slušné kapacitě 4 000 mAh. Ta se může hodit zejména v případě, že si k telefonu budete chtít připojit druhý displej.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG V50 ThinQ má tři foťáky a na těle se hrdě chlubí podporou 5G sítí.

Ten je pro LG V50 ThinQ k dispozici jako volitelné příslušenství v podobě připínacího krytu. Nabídne sice o něco menší  6,2” obrazovku, ovšem to nijak nebrání lepšímu multitaskingu. Můžete na něm totiž dělat naprosto oddělené činnosti nebo jej použít jako šikovný doplněk k tomu prvnímu, například k ovládání podporovaných her. Displej je s telefonem spojen pomocí několika pinů, které slouží k napájení a zřejmě i komunikaci.

Trojitý fotoaparát má rozlišení 12 MPx (normální úhel záběru), 16 MPx (širokoúhlý objektiv) a 12 MPx (2× optický zoom). Čelní kamerka je duální: 8 a 5 MPx. Telefon samozřejmě přijde s předinstalovaným Android 9.0 Pie, který bude mít k dispozici 128GB vnitřní úložiště s možností rozšíření paměťovou kartou.  Cenu zatím neznáme, ale vzhledem k podpoře 5G sítí je zřejmé, že tento model do Česka nezamíří.

První pohled na LG V50 ThinQ z Barcelony:

Pokračování 2 / 3

LG G8 ThinQ: hrající displej a bezdotykové ovládání

LG G8 ThinQ se modelu V50 podobá. Rovněž kombinuje kov sklo, zpracování je podobné a ani zde nechybí armádní odolnost a IP68. Je však o něco menší kvůli použitému 6,1" OLED displeji, který nabídne špičkové QHD+ rozlišení 3 120 × 1 440 pixelů a podporu HDR10. I zde LG muselo sáhnout po výřezu, jelikož k čelní kameře přidali ještě druhou ToF kameru spolu s infračervenými senzory.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG G8 ve verzi se dvěma fotoaparáty. Podobu hlavní verze se třemi fotoaparáty o které píše v tiskové zprávě překvapivě nezvěřejnilo.

Tato sestava slouží k bezdotykovému ovládání AirMotion, kdy telefon sleduje gesta rukou, což se hodí třeba v autě za jízdy. Mávnutím ruky tak můžete přepínat mezi aplikacemi, měnit hlasitost a dokonce lze rukou telefon i odemknout. LG odemykání rukou nazývá Hand ID a systém vyžívá ToF kameru, která vidí hemoglobin uvnitř naší ruky. Tato látka je obsažená v krvi, takže LG vlastně vytvoří mapu cév, která je pro každého člověka unikátní a Korejci tvrdí, že tahle biometrická metoda je bezpěčnější a přesnější než otisk prstu nebo scan obličeje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
LG G8 ThinQ nabídne ve výřezu v displeji ToF kameru pro bezdotykové ovládání. Chybějící sluchátko ze pro změnu supluje samotný displej.

Tím, že horní stranu zabírají senzory ToF kamery, nebyl už prostor pro sluchátko. LG zde sáhlo po technologii Crystal Sound OLED, která jako membránu reproduktoru využívá celý povrch displeje. Vlastně tak nezáleží, ke které části displeje přiložíte ucho, zvuk vychází z celé plochy. Na spodní hraně je další reproduktor, tentokrát už konvenční a LG říká, že kombinací dvou zmíněných vytvoří stereo efekt. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ačkoliv se tím LG v tiskovce nijak nechlubí ve skutečnosti existuje LG G8 ThinQ ve dvou verzích lišící se hlavně v počtu fotoaparátů. Každá by měla být určena pro různý trh.

LG G8 ThinQ nestrádá ani po stránce hlavního fotoaparátu, zde ovšem pozor na dvě různé verze. Jednu s trojitým fotoaparátem znovu s rozlišeními 16 + 12 a 12MPx, které opět nabídnou široký nebo přiblížený záběr a druhou odlehčenou verzi, pouze se dvěma fotoaparáty. Každý by měla být určena pro jiný trh. Zmíněná čelní kamerka je v obou případech 8Mpx a kromě bokeh efektu ji lze použít i k odemykání obličejem. Pro úplnost nutné dodat, že telefon nabídne 128GB vnitřní úložiště, 3 500mAh baterii a přijde na trh s operačním systémem Android 9.0.

Klíčová informace však je, že ani model LG G8 ThinQ se na český trh v žádné ze zmiňovaných konfigurací nedostane.

První pohled na LG G8 ThinQ a její gesta AirMotion:

Pokračování 3 / 3

LG G8s: osekaná verze myslí na Česko

LG G8s vychází z modeu G8 ThinQ, jen nabídne větší 6,2” displej, ovšem pouze s FullHD+ rozlišením a zřejmě i bez CrystalSound technologie. Telefon naštěstí nabídne stejný procesor, i 6 GB RAM a na výběr bude 64 nebo 128GB vnitřní úložiště. Uživatele potěší také trojice kamer s rozlišeními 13, 12 a 12Mpx, přičemž nebude chybět ani 8Mpx selfie doplněné o ToF kameru s podporu Air Motion Gest. Poslední známým parametrem je 3 550 mAh baterie.

Klepněte pro větší obrázek
Takto by mělo vypadat LG G8S ThinQ, na výstavišti však k vidění nebylo.

LG G8s ThinQ by měl podle informací od českého zastoupení jako jediný přijít na český trh, ovšem cenu zatím neznáme a z tiskové zprávy vyplývá, že se ho můžeme dočkat i s několikaměsíčním zpožděním.

Určitě si přečtěte

Články odjinud