LG zveřejnilo harmonogram updatů na Android 11. První přijde na řadu Velvet

Jihokorejské LG vydalo harmonogram aktualizací stávajících smartphonů na Android 11, a je to vcelku smutný pohled. Mobilní divizi LG se dlouhodobě nedaří, rok 2020 zakončila s vekou ztrátou, hovoří se dokonce o tom, že by se LG své mobilní divize úplně zbavilo. Zájem má údajně známý konglomerát z Vietnamu. Boj o přežití je vidět i v oblasti softwarové podpory, většina smartphonů v tabulce se updatu na Android 11 dočká až ve druhé půlce roku.

Prvním aktualizovaným smartphonem na Android 11 se v dubnu stane LG Velvet 5G, tedy alespoň podle informací ze stránek německé pobočky LG. Ve třetím čtvrtletí se updatu dočká Velvet LTE následovaný LG G8s ThinQ. V posledním letošním kvartále se mohou na Android 11 těšit levné telefony LG K42 a LG K52, suverénně nejzajímavější smartphone v portfoliu výrobce, LG Wing, si na svůj update také počká až do 4. čtvrtletí. 

LG tak s updaty zvolilo zcela odlišný přístup, než konkurence. Mobilní výrobci běžně začínají aktualizovat nejprve ty nejvýkonnější modely posledních let a postupně přechází k levnějším a starším zařízením. LG zvolilo jako první model Velvet, který mobilní divizi doslova drží na nohou, jenže podstatně zajímavější LG Wing bude na update čekat ještě minimálně půl roku...

Představovací video LG Wing:

Diskuze (5) Další článek: Photoshop Camera: S filtry a efekty pomáhá umělá inteligence a funguje to skvěle

Témata článku: LG, , , , , , , , LG G8S ThinQ, LG Velvet, LG Wing 5G, Harmonogram, Vietnam, Mobilní divize, Divize,