LGIC TP3000 stojí za úvahu

Chytrý mobilní telefon který si představíme dnes nevyniká sice barevným displejem, zato však nabízí za přijatelnou cenou poměrně velké množství funkcí.
LGIC TP3000 stojí za úvahu

Klepněte pro větší obrázekJedny z prvních chytrých mobilních telefonů - či chcete-li raději komunikátorů - nebyly příliš dobře použitelnými - jednalo se především o velká a těžká zařízení, jejichž funkční vybavenost nebyla na příliš vysoké úrovni. Nezdráhám se použít toho slova a nazvat tato zařízení pouhými technologickými hračkami. Komunikátory současné doby jsou povětšinou malé, lehké a výkonné zařízení - stejně, jako LGIC TP3000.

Tento chytrý mobilní telefon podle dostupných informací běží pod některou ze starších verzí operačního systému PalmOS, jejíž přesnou verzi se nám však bohužel nepodařilo zjistit. Na první pohled však tento přístroj vypadá více než zajímavě - při zavřeném krytu připomíná naprosto normální mobilní telefon a ničím výrazným nevyniká - snad jen na obyčejný mobil poměrně nápadně většími rozměry.

Po odklopení krytu displeje s průhledovým okénkem a klávesnicí se odkryje velký monochromatický dotykový displej. Kryt displeje se otevírá nahoru a slouží současně jako sluchátko - podobně, jako je tomu u komunikátoru Treo americké společnosti Handspring. Telefon s odklopeným krytem mi hodně připomá GPS satelitní navigátor společnosti Garmin.

Pod displejem najdeme kromě čtyř tlačítek také jedno velké čtyřsměrové kurzorové a navigační tlačítko.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon pracuje pouze v americké digitální síti CDMA 1900, podle informací výrobce však přemýšlí i o GSM variantě. S běžně dodávanou baterií dokáže telefon vydržet až sto padesát hodin v pohotovostním režimu nebo uskutečnit až devadesáti minutový hovor.

Velkou výhradu však mám - a zřejmě i spousta uživatelů bude mít - k absenci jakéhokoli systému rozpoznávání písma v základní výbavě. Texty tak můžete zadávat pouze ťukáním na virtuální klávesnici, což nemusí být vždy zrovna pohodlné. Prostřednictvím programů třetích stran však lze do přístroje podporu rozpoznávání znaků dohrát.

Kromě běžných telefonních funkcí stojí za zmínku snad jen integrovaný webový prohlížeč a emailový klient, který podporuje až čtyři rozličné emailové účty; nepodporuje však protokol IMAP, což může být při přístupu kupříkladu k firemní síti jistou nevýhodou.

S takzvanými chytrými telefony se setkáváme stále častěji a povětšinou již disponují barevnými displeji. Nemůžeme sice odpovědně prohlásit, proč někteří výrobci stále ještě ve svých přístrojích používají displejů monochromatických, nicméně nízká cena těchto přístrojů dokáže některé z těchto nedostatků omluvit. LGIC TP3000 se prodává v přepočtu na české koruny přibližně za jedenáct tisíc korun, což je částka více než příjemná.

Diskuze (3) Další článek: Paron MPC - neobyčejný tučňák

Témata článku: Software pro mobily, LG, Software pro PC, UVA, StoPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Programování elektroniky: Proměníme Raspberry Pi Zero 2 W ve čtyřkanálový multimetr s Wi-Fi

Programování elektroniky: Proměníme Raspberry Pi Zero 2 W ve čtyřkanálový multimetr s Wi-Fi

** Připojíme k Raspberry Pi desku se čtyřmi čipy INA219 ** A také displej a lištu tlačítek na stativu z 3D tiskárny ** Výsledkem bude voltmetr, ampérmetr a wattmetr s Wi-Fi

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuRaspberry Pi
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Týden Živě: Jak nepřiplácet při nákupu z Číny a nebát se konce 3G

Týden Živě: Jak nepřiplácet při nákupu z Číny a nebát se konce 3G

** Končí mobilní 3G. Ale nebojte se, není to žádná katastrofa ** Jak nakupovat na AliExpressu bez vysokých poplatků České poště ** Sledujte souhrn událostí končícího týdne

Jakub ČížekJan Láska
Týden ŽivěVideo