Líbí se vám proměnlivé barvy telefonů? Kromě skla to jeden výrobce zvládne i s kůží

Smartphony v posledních letech dospěly do bodu, kdy už se začala vytrácet určitá originalita. Jejich design je víceméně hotový a tak výrobci vždy hledali designové prvky, kterými se odlišit, ať už to byly vysouvací kamerky, nové materiály a podobně. Nyní zřejmě přišla nová móda telefonů, které mění barvy. 

Vidět jste mohli například náš redakční test smartphonu V23 5G, který přinesl funkci, kdy při příchodu na slunce změní barvu ze zlaté na zelenou díky fluoritovému sklu. Na českém trhu jej ale předběhlo Realme 9 Pro+, které umí to něco podobného, jen z modré do rudé.

Nejdřív sklo, nyní i kůže

Pokusy o měnící záda však jdou ještě dál do minulosti. Například již loni jsme mohli vidět speciální edici speciální edici smartphonu OnePlus Nord 2 Pac-Man Edition, která v běžném stavu vypadala normálně, ovšem za tmy na ní začalo zeleně zářit bludiště z této populární hry. Můžeme však jít ještě více dozadu, až na závěr roku 2020, kdy Oppo v Číně představilo uměleckou verzi telefonu Reno 5 Pro+ Artist Edition se zády s elektrochromní vrstvou, která měnila barvy. Všechny tyto telefony mají společné dvě věci. Jednak všechny značky spadají pod stejnou korporaci BBQ Electronics, ale hlavně všechny měly skleněná záda.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Infinix je první značkou, který vytvořila umělou kůži na telefonu, která mění barvu na světle.

Toto se však pokouší nabourat dravá firma Infinix, která se poslední dobou stala rychle rostoucí značkou smartphonů na rozvíjících s trzích. Infinix tento trend telefonů měnících barvu totiž zase posouvá o kus dál. Představilo totiž technologii jak změnit barvu zad i u telefonů s umělou kůží. Celá látka se skládá z několika vrstev od samotné látky až po umělou kůži přes průhlednou část s fotochromickou vrstvou. Materiál pak stejně jak už známe dokáže měni barvu po přivedení slunečního světla.

Firma zatím technologii neimplementovala do žádného smartphonu, ale v budoucnu se ji v některém určitě dočkáme. Navíc jako první ukázala, že tato schopnost není jen o materiálu, což znamená, že dost možná v budoucnu i další značky zkusí podobný materiál využít.

Vivo V23 5G měnící barvy u nás v redakci:

Zdroj: GizmoChina

Váš názor Další článek: Posvítili jsme si na Vivo V23, doslova. Na sluníčku mění barvy a ozáří vás dvěma blesky

Témata článku: Realme, Vivo, , , , , , , , Výrobce, Infinix, Značka, Záda, Kůže, Pro +, Sklo, Telefon, Barva,