Lidé si oblíbili Anetu. Hlasová asistentka v aplikaci My Air zodpověděla 50 tisíc dotazů

Virtuální asistentka Aneta tuzemské banky Air Bank se před dvěma týdny dostala z webu i do mobilní aplikace My Air. V ní lze využít nejen psanou chatovou konverzaci, ale také hlasovou asistentku. Banka nyní vyhodnotila první dny jejího „provozu“.

Klepněte pro větší obrázek
Hlasová asistentka Aneta v aplikaci My Air, prozatím v beta verzi | Zdroj: Air Bank

Za první týden využilo služeb česky hovořící Anety 15 tisíc lidí, kteří dohromady položili 50 tisíc dotazů. Naprostá většina (85 %) konverzovala s asistentkou hlasem, zbytek preferoval psaný chat. Kromě pomoci s ovládání bankovního účtu klienta umí Aneta říct i vtip nebo nějakou  zajímavost.

Ovládání hlasem je snadné. V aplikaci My Air stačí kliknout na ikonu virtuální asistentky Anety a začít mluvit. Aneta klientovi na jeho otázku odpoví jak verbálně, tak textově i s případnými odkazy do patřičné sekce aplikace či webových stránek banky.

Klepněte pro větší obrázek

Aneta je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu, a klienti se tak na ni mohou obracet i v době, kdy je kontaktní centrum banky uzavřené. K dispozici je zatím pouze ve verzi aplikace My Air pro Android. Nasazení do mutace pro iOS plánuje banka v brzké době. Z celkových 600 tisíc uživatelů aplikace je poměr 2 : 1 ve prospěch Androidu.

Proč zrovna Aneta?

Že se hlasová asistentka jmenuje zrovna Aneta, má podle banky jednoduché zdůvodnění. První písmeno je stejné jako v názvu Air Bank. Zbytek jména pak odkazuje k místu, kde asistentka pracuje – internet, zkráceně net.

Diskuze (10) Další článek: Samsung uvádí do Česka tablety Galaxy Tab S7 v modré, kryt přibalí zdarma

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Internet, Hlasový asistent, Air Bank, Aplikace, Banka, Asistentka, My AI, Klient, Aneta, Dotaz, My Air, Telefony s iOS na Heureka.cz