Logitech udělá z iPadu Pro notebook. Klávesnice Combo Touch je levnější než ta od Applu

Logitech uvedl klávesnici Combo Touch i pro iPady Pro 11" (1. až 3. generace) a iPady Pro 12,9" (5. generace), doposud je vyráběl jen pro základní iPady, Airy a iPad Pro 10,5".

Klávesnice s 1mm zdvihem má šest řádků, velký trackpad s podporou vícedotykových gest a nechybí ani podsvícení, které lze regulovat v 16 krocích. Combo Touch se připojuje přímo k Smart Connectoru, takže odpadá zdlouhavé párování a nemusí se zvlášť řešit napájení. Pouzdro samozřejmě zpřístupňuje konektor, reproduktory, mikrofon, foťák i plochu pro přiložení Apple Pencilu.

iPady Pro budou s klávesnicí zhruba dvakrát těžší a třikrát tlustší. Zato ale podstatně zvýší komfort při psaní. Integrovaný stojánek dovoluje displej naklonit o 20–60° stupňů, takže se bude chovat jako notebook. Klávesnici je také možné plně otočit a používat iPad v tabletovém režimu.

Zatím neznáme českou cenu, ale v USA bude Combo Touch pro 11" iPad Pro za 200 dolarů (5200 Kč), pro 12,9" pak za 230 dolarů (6000 Kč). Model pro nižší řady tabletů stojí 150 dolarů (3900 Kč), ale u nás se prodává za oficiálních 4190 Kč.

Apple nabízí srovnatelný Magic Keyboard za 8890, resp. 9990 Kč. Jeho klávesnice mají jen pět řádků, ale zato lze koupit i verzi s českými popisky.

Představení nového iPadu Pro:

Diskuze (5) Další článek: Startuje éra poddisplejových selfie. Jako první je nabídne Samsung, Xiaomi a Vivo

Témata článku: Příslušenství, USA, Klávesnice, Logitech, iPad, Obaly a pouzdra, Magic Keyboard, Smart Connector, Dolar, Airy


Určitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz