Lotus Challenge: supersporty na displeji (+soutěž)

Stejně jako minulý týden i dnes se podíváme na zoubek jedné javové hře. Lotus Challange je závodní hra, která si opravdu zaslouží pozornost. Sedm čtenářů dostane tuto nebo jinou vybranou hru zdarma.
Lotus Challenge: supersporty na displeji (+soutěž)

Jak sám název napovídá, ve hře se vyskytují supersportovní vozy značky Lotus. Jedná se o klasické závody na různých okruzích, což znamená, že pro zarputilé hráče jakýchkoli závodních her bude tato hra přinejmenším velice zajímavá.

Grafika vás nadchne

Pokud si myslíte, že na displeji svého mobilního telefonu nelze počítat s obstojnou grafikou, tato hra vás rychle vyvede z omylu. Již po prvním spuštění nebudete pochybovat o kvalitě vývojářů a rádi se pustíte do hraní. Zpočátku vás uvítá povedené animované logo výrobce, poté se objeví obrázek ze hry, která vás za nedlouho přesměruje do velice uživatelsky zdařilého menu. I toto menu je animované, což je spíše neobvyklé. Pokud se budete kochat krásou uživatelského prostředí, spustí se automaticky ukázkové demo hry. V tuto chvíli již přesně víte, co vás čeká. Ačkoli při samotném hraní je chování grafiky velice specifické, není problém si na něj po nějaké té chvilce zvyknout.

 

Mnoho možností

Tato hra vás překvapí i svými možnostmi. U zběsilého mačkání kláves vás udrží fakt, že si můžete podle vašich úspěchů zpřístupnit nejen nové tratě, ale i nová auta. Tratí máte na výběr deset, tedy až potom, co je všechny odemknete. Při své honbě za úspěchem se tak projedete čtyřikrát v Paříži, třikrát v New Yorku a třikrát v Tokiu. Tokio je specifické tím, že jedete za tmy – na ostatních tratích závodíte za světla. Pokud se umístíte na prvním místě, odemyká se vám automaticky další trať. Jelikož jsem zmínil i možnost získání jiného modelu auta, zmíním taky to, jak se k nim vůbec dostat.

 
Základní menu a volba trati

V základu máte Lotus Elise mk I, se kterým se můžete prohánět po silnici „jen“ 126 mph, což představuje přibližně 200 km/h. Jelikož vám ale ani tato rychlost v dalších tratích nebude stačit, musíte se snažit vyhrát tři závody pro zpřístupnění lepšího, slangově řečeno „nadupanějšího“ auta.

V tomto případě si polepšíte o 20 km/h, takže s modelem nazvaným Lotus Elan můžete uhánět až rychlostí 220 km/h. I tak je to ale na finální tratě málo, proto je tu pro vás připraven ještě jeden vůz. Nejenže má nejlepší akceleraci, ale také maximální rychlost. Tento supersport vás katapultuje z 0 na 100 za hezkých 5,4s a svým soupeřům můžete zamávat při 225 km/h. Abyste získali model pod názvem Lotus Elise 111S mk III, musíte vyhrát celých šest tratí.

  
Vybírat můžete ze tří vozů, které se liší svým výkonem

Chybí volant

I když nepatřím mezi vášnivé hráče her, ať už počítačových nebo mobilních, tato hra mě nadchla. Nemám rád ani různé výstřelky výrobců mobilů, v tomto případě jsem si ale i sám povzdechl nad tím, že ani v poslední době dosti excentrická Nokia neimplementovala do svého telefonu alespoň volant. Samozřejmě mě teď berte s notnou dávkou nadsázky, ale představte si, jak by se ovládání zpříjemnilo. Takto se budeme muset spolehnout na starou dobrou klávesnici.

Ovládání vychází opět z kurzorového kříže, základními prvky ovládání jsou tedy klávesy 2, 4, 6 a 8. Asi všichni si dokážou představit, k čemu jednotlivé klávesy budou sloužit, pro úplnost si to ale řekněme. Klávesou 2 uvádíte auto do pohybu, tudíž v reálném světě nahrazuje plynový pedál. Klávesy 4 a 6 vám poslouží místo volantu, tedy pro zatáčení doleva a doprava. Klávesou 8 polechtáte své kotoučové brzdy. Pokud byste potřebovali mít nohu na plynu a přitom i zatáčet, poslouží vám k tomu klávesy 1 a 3, zrcadlově k tomu klávesou 7 a 8 při zatáčení brzdíte.

   
Při jízdě můžete obdivovat Paříž, New York a noční Tokio

Menu jedna radost

Samotné menu je velice příjemně uživatelsky vyvedeno, je radost ho používat. Aktuálně vybraná položka se na vás oranžově rozbliká, šipky v pravé části vám napovídají, že je k dispozici více stránek textu. Popis softwarových tlačítek je samozřejmostí. Menu obsahuje téměř obligátní volby, jako je New Race – zahájení hry, Option – nastavení (zde můžete pouze vypnout či zapnout zvuk), Lap Records nebo-li tabulka s nejlepšími dosaženými časy. Nápověda se skrývá pod volbou Help. Nechybí taky možnost spuštění dema a volba Exit. V nápovědě kromě jiného můžete zjistit i specifikace jednotlivých modelů aut.

  
Nastavení kláves --- Traťové rekordy -- Nápověda

Stojí to za to

Hra Lotus Challange je představitelem her, které z vašeho telefonu dokáží dostat to nejlepší. Po celou dobu jízdy máte maximální přehled o všech důležitých informacích v horní části displeje, kde se vám zobrazuje aktuální rychlost, pozice, kolikáté kolo jedete a čas vaší jízdy.

Jakmile ji poprvé spustíte, nenechá vás spát. Ovládání je zprvu sice trochu krkolomné, mnohokrát se přehmátnete, ale o to větší radost pak máte z výhry. Vaši oponenti opět nejsou žádní amatéři, proto se budete muset hodně snažit. Šlápněte na pedál a nechte se unášet po silnici v doprovodu specifického panoramatu daného města.


Ve zkratce

Název hry: Lotus Challenge 
Hodnocení: 90 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, Sharp GX10

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Lotus Challenge anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (10) Další článek: Motorola MPx200: velcí s velkými (malý test)

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Soutěž, Supersport, Elan, Super, Lotus, Displej, Vybraná položka, Tokio, Šup, Ukázkové demo, Challenge


Určitě si přečtěte