Lumos! Siri se naučila kouzla z Harryho Pottera. A vymyslet si můžete i svoje vlastní

Jste fanoušky Harryho Pottera? Apple zřejmě taky, jelikož systém iOS naučil pár funkcí, odkazující na tu populární kouzelnickou ságu. Hlasová asistentka Siri se totiž naučila některým kouzlům z těchto příběhů. Na funkci upozornil server GadgetHacks.

Pokud film/knihy znáte, určitě vám něco říkají zaklínadla Lumos nebo Nox. V kouzelnickém světě po něm dojde rozsvícení kouzelnické hůlky. Tady u nás v „mudlovském” světě můžete Lumos říci Siri, která aktivuje svítilnu telefonu. Fráze „Hey, Siri, Nox“ pak svítilnu naopak deaktivuje. Schválně vyzkoušejte a uvidíte. V některých zemích funguje i kouzlo Accio, které po vyslovení spolu s názvem aplikace, danou aplikaci spustí. Tu se nám ale rozchodit nepodařilo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Kromě kouzel, co už Siri umí, si můžete nastavit vlastní ve Zkratkách. Stačí jim dát jen patřičný název

To ale nevadí, jelikož je možné si vytvořit i vlastní „kouzla”. Stačí si v aplikaci Zkratky nastavit jakýkoliv úkol či funkci chcete a zkratku pojmenovat podle kouzla. My jsme si v redakci vytvořili například kouzlo „Silencio“, které tentokrát neumlčí zakletou osobu, ale vypne zvuk iPhonu.

Kouzlo „Homenum Revelio”, sice neodhalí schované v okolí, ale Siri s ním pomocí aplikace Najít dokáže zjistit polohu vašich přátel, kteří ji s vámi sdílí. Kouzlo „Point Me” vám pomůže najít sever spuštěním aplikace Kompas. Vytvořit si ale takto můžete funkce, jaké vás napadnou a mohou být spojeny, klidně i s jinou tématikou, která je vám blízká.

Klepněte pro větší obrázek

OnePlus představil hodinky s tématikou Harryho Pottera:

Diskuze (6) Další článek: Nedokončený projekt. Google chtěl do Androidu 11 dostat informacemi nabitý lockscreen. Jak měl ve finále vypadat?

Témata článku: iPhone, Smartphony, iOS, Harry Potter, Tipy a triky, Siri, Film, Zkratka, Kouzlo, Funkce, Aplikace, Hey, Telefony s iOS na Heureka.cz