Luxus na druhou – nová kolekce Vertu

Máte poslední příležitost prodat své automobily, neboť Vertu přichází s novou kolekcí Ascent. I když je nová kolekce o něco vyspělejší, výrobci se přesto podařilo stlačit cenu směrem dolů.
Luxus na druhou – nová kolekce Vertu

Jsou tomu dva roky, co spatřila světlo světa první kolekce luxusních mobilních telefonů pod značkou Vertu. Cílová skupina byla poměrně jednoznačná, neboť každý model stál přibližně stejně jako solidní auto střední třídy. Již tehdy se telefony pyšnily materiály, které byly v oblasti mobilní komunikace dosud nevídané – safírové sklíčko displeje, nerezová ocel a záplava drahých kovů v čele s platinou. I když jsou telefony Vertu téměř nesmrtelné (jsou konstruovány tak, aby je bylo možné snadno upgradovat na vyšší verze), výrobce se nakonec rozhodl představit novou kolekci s názvem Ascent.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fragmenty z reklamní animace

Speciální klientela

Nová kolekce ještě není v oficiálním prodeji, ale už nyní můžete na stránkách Vertu zhlédnout její krátkou animaci.

Kolekce Ascent přináší opět něco nového - materiály používané dosud pouze v letectví a především „dostupnější“ cenu. Vzhled nových modelů se podle hlavního designéra inspiroval luxusními automobily. Na první pohled najdete odlišnosti od předchozích modelů jen v mohutnější klávesnici, ale podrobnější zkoumání odhalí spoustu drobných rozdílů, například vylepšenou zadní část telefonu nebo nepatrně menší rozměry. Telefony ovšem váží okolo 170 gramů. Proslýchá se, že by nové Vertu měly konečně mít také barevný displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První dva obrázky se objevily na ruském serveru mobile-review.com

Ani předchozí modely Vertu nepatřily mezi nejvybavenější telefony na trhu. Podle průzkumu, který si nechal výrobce udělat, nevyužívá cílová skupina žádnou z novodobých vymožeností typu Bluetooth. Tito lidé především telefonují, případně posílají textové zprávy. V tom jim výrobce vychází plně vstříc a ještě přidává kvalitní zpracování a prestiž značky.

Kosmické materiály

Pojďme si říct něco málo o nových materiálech v kolekci Ascent. Z obrázků je patrné, že některé části mobilů jsou pokryty zpracovanou barvenou kůží. Více pozornosti si však zaslouží rám telefonu a kryt baterie. Tyto části jsou vyrobeny z nové a v mnohém revoluční slitiny Liquidmetal, kterou vynalezla stejnojmenná společnost a získala za ni četná ocenění. Slitina má podobné vlastnosti jako plast, ale je až třikrát pevnější a tvrdší než titan. Pro více informací můžete navštívit stránky Liquidmetal Technologies.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Barvy dorazily už i do luxusní kategorie

Finesy z minulé kolekce zůstaly zachovány. Displej i nadále chrání safírové sklíčko a klávesy budou vyrobeny z drahých kovů. Zůstalo také speciální tlačítko po straně telefonu, které slouží pro spojení s nadstandardně ochotnou asistenční službou. Více si můžete přečíst v článku o minulé kolekci Vertu.

Mnohým vyrazila dech očekávaná cena nových Vertu. Je totiž mnohem nižší než u předešlé kolekce, bude se pohybovat okolo 3 500 euro. Pro běžné uživatele mobilních telefonů je však stále příliš vysoká.

Diskuze (15) Další článek: Nokia 6820: jedna z nejlepších (velký test)

Témata článku: Nokia, Vertu, Luxus, Lux, Nov, Stejnojmenná společnost, Kolekce, Nová kolekce, Luxusní automobil, Druh


Určitě si přečtěte