Luxus na druhou – nová kolekce Vertu

Máte poslední příležitost prodat své automobily, neboť Vertu přichází s novou kolekcí Ascent. I když je nová kolekce o něco vyspělejší, výrobci se přesto podařilo stlačit cenu směrem dolů.

Jsou tomu dva roky, co spatřila světlo světa první kolekce luxusních mobilních telefonů pod značkou Vertu. Cílová skupina byla poměrně jednoznačná, neboť každý model stál přibližně stejně jako solidní auto střední třídy. Již tehdy se telefony pyšnily materiály, které byly v oblasti mobilní komunikace dosud nevídané – safírové sklíčko displeje, nerezová ocel a záplava drahých kovů v čele s platinou. I když jsou telefony Vertu téměř nesmrtelné (jsou konstruovány tak, aby je bylo možné snadno upgradovat na vyšší verze), výrobce se nakonec rozhodl představit novou kolekci s názvem Ascent.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fragmenty z reklamní animace

Speciální klientela

Nová kolekce ještě není v oficiálním prodeji, ale už nyní můžete na stránkách Vertu zhlédnout její krátkou animaci.

Kolekce Ascent přináší opět něco nového - materiály používané dosud pouze v letectví a především „dostupnější“ cenu. Vzhled nových modelů se podle hlavního designéra inspiroval luxusními automobily. Na první pohled najdete odlišnosti od předchozích modelů jen v mohutnější klávesnici, ale podrobnější zkoumání odhalí spoustu drobných rozdílů, například vylepšenou zadní část telefonu nebo nepatrně menší rozměry. Telefony ovšem váží okolo 170 gramů. Proslýchá se, že by nové Vertu měly konečně mít také barevný displej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První dva obrázky se objevily na ruském serveru mobile-review.com

Ani předchozí modely Vertu nepatřily mezi nejvybavenější telefony na trhu. Podle průzkumu, který si nechal výrobce udělat, nevyužívá cílová skupina žádnou z novodobých vymožeností typu Bluetooth. Tito lidé především telefonují, případně posílají textové zprávy. V tom jim výrobce vychází plně vstříc a ještě přidává kvalitní zpracování a prestiž značky.

Kosmické materiály

Pojďme si říct něco málo o nových materiálech v kolekci Ascent. Z obrázků je patrné, že některé části mobilů jsou pokryty zpracovanou barvenou kůží. Více pozornosti si však zaslouží rám telefonu a kryt baterie. Tyto části jsou vyrobeny z nové a v mnohém revoluční slitiny Liquidmetal, kterou vynalezla stejnojmenná společnost a získala za ni četná ocenění. Slitina má podobné vlastnosti jako plast, ale je až třikrát pevnější a tvrdší než titan. Pro více informací můžete navštívit stránky Liquidmetal Technologies.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Barvy dorazily už i do luxusní kategorie

Finesy z minulé kolekce zůstaly zachovány. Displej i nadále chrání safírové sklíčko a klávesy budou vyrobeny z drahých kovů. Zůstalo také speciální tlačítko po straně telefonu, které slouží pro spojení s nadstandardně ochotnou asistenční službou. Více si můžete přečíst v článku o minulé kolekci Vertu.

Mnohým vyrazila dech očekávaná cena nových Vertu. Je totiž mnohem nižší než u předešlé kolekce, bude se pohybovat okolo 3 500 euro. Pro běžné uživatele mobilních telefonů je však stále příliš vysoká.

Diskuze (15) Další článek: Nokia 6820: jedna z nejlepších (velký test)

Témata článku: Nokia, Vertu, Luxus, Luxusní automobil, Nov, Nová kolekce, Lux, Kolekce, Druh, Luxusní auto, Stejnojmenná společnostTýden Živě: Česká roboauta pro celý svět, Atari z Lega a dělo do vesmíru

Týden Živě: Česká roboauta pro celý svět, Atari z Lega a dělo do vesmíru

** Budeme vystřelovat družice pomocí hypersonických děl? ** Vyrazili jsme na veletrh Future Mobility a projeli se v roboautobusu ** Filip si postavil Atari z Lega

Filip KůželJakub Čížek
Týden ŽivěVideo
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Konečně uslyšíte, o čem je Dolby Atmos. Recenze reproduktorů Sony HT-A9

Konečně uslyšíte, o čem je Dolby Atmos. Recenze reproduktorů Sony HT-A9

** Jen čtyři reproduktory stačí pro věrné podání Dolby Atmos ** Středový reproduktor nepotřebujete, případně k němu využijete televizor Sony ** Vyšší cena nezahrnuje subwoofer

Tomáš Holčík
ReproduktorySonyTesty
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Nový patent Bungie na dotyková zařízení podporuje spekulaci o vývoji mobilní verze Destiny

Chystá se populární online střílečka opravdu na mobilní zařízení?

Michal Maliarov
BungieMobilní hrySpekulace
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows