Luxusní, ale také velmi drahé. Pod druhé hodinky se systémem Wear OS 3 se podepsala nečekaná značka

  • Více než rok od premiéry je situace s Wear OS 3 žalostná
  • Na trhu jsou zatím akorát hodinky od Samsungu
  • Po roce se k nim přidá druhý model hodinek

Už je tomu více než rok, co Google představil svůj systém Wear OS 3, který měl ambice oživit skomírající trh s chytrými hodinkami se systémem od Googlu.   Přesto jsme se spíše dočkali jen slibů a planých prohlášení. Po mnoha měsících od premiéry na tomto systému běží jen hodinky řady Samsung Galaxy Watch4. A hodinky dalších slíbených značek jsou, až na ty od Googlu, které dorazí na podzim, zatím v nedohlednu.

O to více překvapivý je teď nečekaný příchod dalších hodinek s tímto systémem. Jedná se o luxusní chytré hodinky Montblanc Summit 3. Titanový model s kruhovým displejem a velikostí 42 mm dostal i otočnou korunku pro ovládání a dvojici tlačítek. Displej hodinek by měl být samozřejmě dotykový.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
MontBlanc Summit 3 jsou luxusní hodinky, které jsou po Galaxy Watch4 Samsungu teprve druhé na trhu se systémem Wear OS 3

Firma zatím hodinky představila jen stručnou tiskovou zprávou, ve které se dočteme, že je pohání hodinkový procesor Snapdragon Wear 4100+, který si v poslední době oblíbilo více výrobců. Hodinky nabídnou také slušnou porci senzorů pro měření kroků, srdečního tepu, kyslíku v krvi a myslelo se také na spánkovou aktivitu. Vše pak zastřešuje již zmíněný Wear OS 3, který je zde v „čisté“ podobě, jen s vlastními ciferníky. Hodinky se dále pyšní navigací či bezkontaktními platbami.


Nejoblíbenější chytré hodinky

Madvell Pulsar Madvell Pulsar
nabízí 1 obchod za ceny od 1 799 Kč
Porovnat ceny
Xiaomi Watch S1 Active Xiaomi Watch S1 Active
nabízí 103 obchodů za ceny od 1 932 Kč
Porovnat ceny
CARNEO GuardKid+ 4G Platinum CARNEO GuardKid+ 4G Platinum
nabízí 53 obchodů za ceny od 2 346 Kč
Porovnat ceny
Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah) Apple Watch Ultra 49mm (alpský tah)
nabízí 43 obchodů za ceny od 18 223 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené chytré hodinky


Co bohužel Montblanc nezmiňuje, je výdrž, ovšem neočekáváme výrazný rozdíl proti předchozím modelům, které s jednodenní výdrží laťku nenastavily moc vysoko. Co však ale známe, je cena, která je prémiová jako samotná značka. Hodinky totiž startují na ceně 1 250 EUR, což dělá zhruba 31 tisíc korun. Prodávat se začnou na vybraných trzích od 15. července.

Představení Wear OS 3 od Googlu:

Zdroj: 9To5Mac

Diskuze (1) Další článek: Skvělé, působivé a úplně zbytečné. Na hodinkách Apple Watch už spustíte videa z YouTube

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Chytré hodinky, Wear OS, Hodinky, Wearables, Smartwatch, Premiéra, Luxus, Luxusní, Snapdragon Wear, Montblanc, Systém, Značka, Montblanc summit, Model, Chytré hodinky na Heureka.cz