Majitelé iPhonů platí mobilem častěji než zákazníci s Androidem, zjistila banka

Majitelé iPhonů platí mobilem častěji než zákazníci s Androidem, zjistila banka

Bezkontaktní platby mobilem jsou oblíbenější u uživatelů s jablečným telefonem než u těch s Androidem, uvádí banka Creditas. A to i přes fakt, že platforma iOS zastupuje na trhu výrazně nižší podíl než operační systém Googlu. Podle banky uživatelé iPhonů rychleji přijímají nové služby a poté je častěji využívají.

Do jedné ze služeb Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay, které banka poskytuje, si svoji kartu digitalizoval každý čtvrtý zákazník. Při pohledu na jednotlivé platformy ale mají navrch majitelé iPhonů, kde si kartu digitalizuje každý druhý, u Androidu jde o každého pátého uživatele.

Platit se kromě smartphonů dá i chytrými hodinkami:

Applisté mají také vyšší průměrný počet transakcí za měsíc – Apple 2,03, Android 2,01, Garmin Pay 1,8. Výraznější rozdíl je v celkové měsíční útratě – Apple 1200 korun, Android 1081 a Garmin 1019 Kč. Podle údajů za posledních šest měsíců jednoznačně převažují platby na terminálu u obchodníků, pouze 2 % tvoří transakce bezkontaktního výběru z bankomatu. Téměř ve všech věkových skupinách a na všech platformách platí, že digitalizované karty častěji využívají muži než ženy, a to v poměru 2,5 : 1.

Diskuze (162) Další článek: Recenze mobilu Samsung Galaxy A12. Když hledíte na značku, ne na výbavu

Témata článku: Android, iOS, NFC, Statistika, Garmin, Garmin Pay, Google Pay, Apple Pay, Creditas, Platba mobilem, Bezkontaktní platby, Mobil, Transakce, Banka, Zákazníci, Platforma, Platba, UživateléNokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy
Google ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace