Maličký prsten umí i to, co nezvládnou některé chytré hodinky. Iris Smart Ring změří krevní tlak

  • Na Kickstarteru boduje další chytrý prsten
  • Spoustu toho zvládne už po vybalení z krabice
  • Nové funkce, např. měření tlaku, dostane až softwarovou aktualizací

Na Kickstarteru v současné době boduje chytrý prsten Iris Smart Ring, který zaujme počtem všech různých zdravotních měření. Část z nich bude k dispozici již od prvního vybalení prstýnku z krabice, další funkce do prstenu dorazí budoucí firmwarovou aktualizací. Prsten je doslova nacpaný funkcemi, a tak není divu, že na Kickstarteru už vybral přes půl milionu dolarů (přes 11 milionů korun)! Číslo stále stoupá, a to přesto, že původní cíl švýcarských vývojářů už byl překonán minimálně pětinásobně.

Samotný prsten má šířku 5 milimetrů a tloušťku pouhých 2,5 mm. Jeho hmotnost činí pět gramů, na jedno nabití přesto vydrží až tři dny. Dobíjíte jej z kruhové dobíjecí stanice, jejíž součástí je také baterie. A z ní prsten dobijete čtyřikrát ještě předtím, než budete opět potřebovat síťovou zástrčku. Chytrých prstenů je na trhu nepočítaně, Iris Smart RIng se však soustředí zejména na přesnost naměřených dat. Novinka v různých velikostech sedí na prstu díky kompaktním rozměrům velmi dobře, takže podle výrobce nedochází k žádnému zkreslení naměřených dat.

Klepněte pro větší obrázek
Na chytrý prsten toho zvládne Iris Smart Ring změřit opravdu hodně...

A těch je opravdu celá spousta. Prstem má na sobě PPG snímač se šesti fotodetektory a 18 LED diodami, které mu pomáhají měřit srdeční tep a jeho variabilitu, okysličení krve, cvičení, stres, dechovou frekvenci, tělesnou teplotu, počet kroků a kvalitu spánku. Od poloviny roku 2024 se do prstýnku dokonce dostane i měření krevního tlaku, což je na tak malé zařízení nasazené na prstu dosti úctyhodný výsledek. Veškerá naměřená data se ukládají do mobilní aplikace, jejíž předplatné činí 10 dolarů za měsíc.

Pokud si však prsten předobjednáte na Kickstarteru, dostanete k němu celoživotní předplatné podpůrné aplikace. Černá verze prstenu stojí 150 dolarů (4 000 vč. DPH), černá se stříbrnou vychází na 170 dolarů, tedy o pětistovku více. K prvním zájemcům se však prsten dostane až v prosinci letošního roku. Na druhou stranu si tak můžete s předstihem nadělit zajímavý dárek pod stromeček.

Představení chytrého prstenu Iris Smart Ring:

I tentokrát se jedná o tip na zajímavý produkt z Kickstarteru, který nemáme osobně vyzkoušený. Případné dotazy ke funkcím a specifikacím produktu směřujte přímo na stránku produktu na Kickstarteru.

Diskuze (12) Další článek: Vývojáři Applu varují, že AR brýle ještě nejsou dotaženy do konce. Tim Cook však nařídil jejich letošní premiéru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Dolar, Krabice, SMA, Prsten, Awareness, Chytré, Krevní tlak,