Mall Pay vyrostl na dvojnásobek. Průměrná cena nákupu s odloženou platbou byla 1 200 Kč

Fintech Mall Pay zhodnotil své loňské působení na českém trhu. V roce 2020 se mu podařilo získat licenci na poskytování platebních služeb a vydat vlastní platební kartu. Také díky tomu se objem plateb meziročně zdvojnásobil. Přes Mall Pay pravidelně nakupovalo 60 tisíc zákazníků, platbu přes Mall Pay na svých stránkách nabízelo 160 e-shopů a služeb.

Celkem před Mall Pay loni proběhlo 130 tisíc plateb v hodnotě zhruba 150 milionů korun. Průměrná výše nákupu se pohybovala okolo 1 200 Kč. Demograficky byly při nákupech nejaktivnější maminky s malými dětmi. Proti loňskému roku výrazně stoupl počet nákupů zboží denní potřeby včetně potravin nebo využívání odložené platby u online služeb.

Hlavní výhodou použití Mall Pay je možnost odložené platby pomocí tzv. skipovací karty. Tou lze nákup ihned uhradit, ale finanční prostředky ze svého účtu převést až později. Karta Mall Pay tak funguje jako alternativa kreditní karty. Dá se s ní platit jak online, tak i v kamenných obchodech na terminálech. Na výběr jsou čtyři různé tarify Mall Pay (dva bezplatné, dva s měsíčním paušálem včetně plastové karty) odstupňované podle limitu částky a lhůty na zaplacení.

Jak funguje služba Mall Pay:

Váš názor Další článek: RECENZE: Samsung Galaxy A42 5G – prošlapává cestu levnějším 5G telefonům

Témata článku: E-shop, Služba, Platba mobilem, Mall Pay, Nákup, Cena nákupu, Dvojnásobek, Průměrná cena, Kamenný obchod, Platba