Mapy Google dostávají tmavý režim. Půjde ho vynutit nebo přepnout podle prostředí telefonu

Google v těchto dnech postupně do jednotlivých typů zařízení uvolňuje novou verzi aplikace Mapy Google 10.51.1. Hlavní vylepšení spočívá v přidání tmavého režimu, který už Google v mnoha svých dalších aplikacích nabízí. „Přebarvení“ map je ale mnohem náročnější, protože nestačí změnit odstín pouze u nabídkových rolet a popisků, pro nové zobrazení je třeba přizpůsobit i celé mapové podklady.

Tmavý režim v mapách můžeme přirovnat k nočnímu pohledu v navigaci. Nejtmavším odstínem šedé je vyvedena zástavba, silnice jsou světlejší šedou, plochy zeleně mají tmavě zelenou. Tmavě šedé jsou pak i ostatní nemapové části aplikace, jako jsou nabídky, vyhledávání trasy, bodů zájmu a další. Jediné místo, kde se tmavý režim neprojevuje, jsou logicky letecké mapy a uliční pohled Street View.

Výhodou řešení tmavého režimu v Mapách Google je, že není stanoven „natvrdo“ pouze podle nastavení prostředí v telefonu. Tuto variantu zvolit můžete, ale přepnout barvy lze i manuálně. Pokud vám tmavé mapy z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete mít i v telefonu s tmavým prostředím původní světlé Mapy Google.

Váš názor Další článek: Tohle studium vás bude bavit. Aplikace Mooveez vás naučí cizí jazyk při sledování filmů

Témata článku: Mobilní aplikace, Aplikace, Google Mapy, Pro řidiče, Pro turisty a cyklisty, Tmavý režim, Street View, Telefon, Odstín, Roleta, Mapa Google, Režim, Prostředí


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 9

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny