Mapy Google v tmavém režimu už i pro iPhone. A k tomu další novinky

Google připravil vylepšení pro své mobilní mapy na „konkurenční“ platformě iOS. Až nyní se majitelé iPhonů dočkají tmavého režimu, ale také dalších novinek, jako je sdílení polohy v reálném čase přes iMessage nebo widgetu na sledování dopravní situace ve vybrané oblasti.

Na Androidu jde v Mapách Google používat tmavý režim už zhruba půl roku. Někteří uživatelé této novinky nevyužívají, i když třeba menu a jiné telefony v tmavých barvách mají. U map totiž mohou tóny šedé připomínat noční navigaci, což není vždy žádoucí. Jiným ale takové nastavení vyhovovat může a dostupné bude v nejbližších týdnech i pro majitelé iPhonů – stačí v nastavení aplikace přepnout položku Tmavý režim na „Zapnuto“.

Sdílení polohy až 3 dny

Sdílení polohy s podklady Map Google nově proroste do zpráv iMessage. Zobrazení vaší polohy v reálném čase tak může mít druhá strana na očích během psaní zpráv. K aktivaci slouží tlačítko Google Maps přímo v iMessage, sdílení je nastaveno na 1 hodinu, ale lze jej prodloužit až na tři dny. Pokud už svoji polohu sdílet nechcete, klepnete na tlačítko „stop“ na miniatuře.

Mapy Google lze používat i na chytrých hodinkách Apple Watch:

Praktickou funkcí Map Google je zobrazování hustoty provozu. Pomocí nového widgetu se ke sledování dopravní situace v dané oblasti dostanete na iPhonu přímo z domovské obrazovky. Další přidaný widget potom slouží pro vyhledávání oblíbených míst nebo k rychlému spuštění navigace do častých cílů cesty (např. práce, domov) jedním klepnutím.

Postup instalace widgetů na iOS:

  1. Stáhněte si nejnovější verzi aplikace Mapy Google pro iOS

  2. Na domovské obrazovce podržte widget nebo prázdnou oblast, dokud se vaše aplikace nebudou hýbat.

  3. V levém horním rohu klepněte na tlačítko Přidat.

  4. Vyhledejte aplikaci Mapy Google a klepněte na ni.

  5. Přejetím vyberte widget a poté klepněte na Přidat widget.

  6. Klepněte na Hotovo

Diskuze (1) Další článek: Skládačky do tří let vyrostou na desetinásobek. 75 % z nich prodá Samsung

Témata článku: , , , , , , Sdílení, Pro +, Novinka, Widget, Rez, Režim, Google Maps, Poloha, Mapa, IMessage, Aplikace,