Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto

Vývojáři aplikace Mapy.cz na Twitteru oznámili zásadní novinku, která udělá radost všem automobilistům. Jejich aplikace pro Android dostala v poslední verzi 9.0.0 podporu Android Auto. Mapy tak bude možné zrcadlit do infotainmentu vozidla a používat je jako palubní navigaci.

Mapy.cz v Android Auto

Uživatelům nabídnou Mapy.cz všechny obvyklé funkce včetně hlasové navigace, zohlednění provozu nebo nabídky tří možných tras. V režimu navigování mohou zobrazovat nejvyšší povolenou rychlost v daném úseku i aktuální rychlost jízdy. Dokážou také upozorňovat řidiče na překročení rychlostního limitu.

Příprava podpory Android Auto byla poměrně rychlá – ještě v srpnu loňského roku uváděl produktový manažer Jakub Faifer na oficiálním fóru nápovědy Seznam.cz, že „pokud to bude možné, chceme v Android Auto být.“ Ledy se začaly hýbat v říjnu, kdy Google představil otevřenou beta verzi knihovny Android for Cars App Library.

Běh přes překážky

Následovala fáze beta testování aplikace Mapy.cz s podporou Android Auto. Ta ukázala mnohá omezení, jež tato platforma pro mapy třetích stran má – například není možné prsty měnit měřítko, neboť práce s mapou není v API od Googlu podporována. Stejně tak nelze upravovat uživatelské rozhraní (např. pozici tlačítek), což je ale s ohledem na jednotnost spíše dobře.

Klepněte pro větší obrázek 
Mapy.cz konečně oficiálně podporují Android Auto

V uplynulém týdnu probíhaly práce na zvýšení stability a lepším zobrazování map bez zapnuté navigace. Seznam také publikoval článek Známe překážky (FAQ) Android Auto, ve kterém vysvětluje některá omezení a nabízí sadu užitečných tipů a triků.

Pokud chcete využívat Mapy.cz v rámci Android Auto, pak musíte mít v telefonu nainstalovanou poslední verzi 9.0.0. Jestliže již Mapy.cz používáte, stačí provést aktualizaci v Obchod Play-Moje aplikace a hry-Mapy.cz-Aktualizovat. Nejnovější verzi lze také stáhnout a nainstalovat z Obchodu Google Play.

Funkce Mapy.cz v systému Android Auto:

  • Hlasová a vizuální navigace v češtině
  • Přepočítávání trasy během jízdy a její optimalizace podle aktuální dopravní situace
  • Upozornění na rychlostní limity
  • Nabídka tří alternativních tras do zvoleného cíle
  • Navigace v dopravních pruzích
  • Všechny mapové podklady včetně dopravního i leteckého pohledu
  • Offline mapy (nutné stáhnout předem) navigují i v místech bez signálu
  • Zkratky pro rychlou navigaci domů a zobrazení historie hledání pro přihlášené uživatele
Diskuze (24) Další článek: Xiaomi vysvětluje rozptýlení tepla u Mi Mix Fold. Chladící plocha je obrovská

Témata článku: Android, Google Play, Chytré auto, Android Auto, Pro řidiče, Mapy.cz, Mapy, Threads, Twitter, Seznam.cz, Pro +, Aplikace, API, Skvělá zpráva, Verze, Jakub Faifer, FAQ, Mapa, Auto, Podpor, Řidič, Telefony s Androidem na Heureka.cz