Mapy.cz pomohou zastavit šíření koronaviru. Upozorní vás na blízkost pozitivně testovaných

Mobilní Mapy.cz mají novinku, která pomůže s bojem proti šíření koronaviru. Díky sdílení polohy dokáže aplikace v rámci České republiky určit, zda se v okolí objevil člověk pozitivně testovaný na COVID-19. Funkce pracuje s daty iniciativy Covid19cz, která jí dobrovolně poskytli pozitivně testovaní lidé.

Aplikace pracuje se souborem anonymizovaných polohových dat, přičemž párování s daty iniciativy COVID19CZ probíhá několikrát za hodinu. Nastavení sdílení polohy lze v aplikaci kdykoli ukončit. „Data nikomu nepředáváme a po ukončení epidemie je smažeme. Řídíme se stávajícími podmínkami zpracování dat,“ vysvětluje Martin Jeřábek, manažer služby Mapy.cz.

Seznam.cz aktualizaci oznámil v pátek 20. března, při psaní tohoto článku v sobotu 21. března aktualizuji aplikaci na verzi 6.19.3, ale novinku ještě nevidím, pravděpodobně se k uživatelům dostává postupně. Příspěvek na blogu odkazuje pouze na verzi pro Android, s iPhonem se tedy patrně zatím nepočítá.

Diskuze (42) Další článek: Pomůžeme si? Nová platforma pro dobrovolnickou pomoc v době koronavirové

Témata článku: Android, Aplikace, Koronavirus, Mapy.cz, Mapy, Šíření, Česká republika, Sdílení, Martin Jeřábek, Data, Blízko, Blízkost


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi Watch Revolve Active: nové chytré hodinky podporují Apple Health
Karel Kilián
XiaomiStravaChytré hodinky
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny