Mapy.cz přinášejí vylepšení do mobilu. Cíl cesty můžete do navigace zadávat hlasem

Mapy.cz přinášejí vylepšení do mobilu. Cíl cesty můžete do navigace zadávat hlasem

Mapy.cz oznamují další novinku, jejímž cílem je usnadnit zadávání cíle cesty. Kromě dosavadního textového zadání lze nově využít také hlas. Stačí klepnout na tlačítko s mikrofonem ve vyhledávacím poli a začít mluvit.

Otestovali jsme hlasové zadávání cíle v aplikaci pro Android ve verzi 9.6.0 a v aplikaci pro iOS ve verzi 6.12. Mapy.cz nepoužívají k převodu hlasu na text vlastní řešení, ale spoléhají na služby integrované v operačních systémech.

Zadání cíle hlasem

V seznamu provedených změn je novinka prezentována takto: „Přidali jsme možnost hlasového vyhledávání a příkazů přímo z hlavní obrazovky. Stiskněte ikonku mikrofonu a řekněte třeba “navigovat do práce”.“

Kromě navigace do práce a domů lze hlasem zadat také libovolnou adresu, včetně čísla popisného či orientačního. Pokud zadání odpovídá více možností, nabídne je aplikace ve formě špendlíků v mapových podkladech a seznamu, ze kterého lze vybrat cílovou destinaci.

K tomu, aby Mapy.cz dokázaly navigovat do práce a domů, je nutné být přihlášený a mít zadané adresy těchto cílů v sekci Místa a trasy. V opačném případě uživatel logicky narazí na chybovou hlášku „Nic jsme nenašli“.

Novinka jistě zjednoduší život uživatelům, kteří z nějakého důvodu neradi píšou texty na mobilních zařízeních. S ohledem na zákonem stanovený zákaz manipulace s mobilním telefonem během řízení auta by však přišla vhod možnost aktivovat tuto funkcí bez ťukání na displej – tedy ideálně pomocí nějakého klíčového slova.

Diskuze (24) Další článek: Jak zjistíte, že si vás někdo na WhatsApp zablokoval? Tady je návod

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, iOS, Mapy, Navigace, Hlasové ovládání, Mapy.cz, Aplikace, Cíl cesty, Zadání, Mapa, Hlas, Cíl, Mobil, VylepšeníRespawn na Titanfall rozhodně nezanevřel, ve vývoji však žádná hra není

Respawn na Titanfall rozhodně nezanevřel, ve vývoji však žádná hra není

Studio upřesnilo své výroky z nedávného livestreamu.

Michal Maliarov
TitanfallFPS
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny