Mediatek Dimensity 900. 5G čipset pro střední třídu obslouží až 108MPx foťáky

Mediatek představil nový čipset určený pro 5G zařízení střední třídy. Dimensity 900 je vyráběn 6nm výrobním procesem, takže bude energeticky efektivnější a také výkonnější, než předchozí řada čipsetů Dimensity 800. Součástí čipsetu je osmijádrový procesor, který se skládá ze dvou výkonových jader Cortex-A78 o taktu 2,4 GHz, a ze šesti 2GHz jader Cortex-A55.

Představení 5G čipsetu Mediatek Dimensity 900:

Čipset podporuje displeje až s rozlišením Full HD+, a to s maximální obnovovací frekvencí 120 Hz. Čipset dále spolupracuje s rychlými paměťmi LPPDDR5 a rychlými úložišti UFS 3.1, poradí si maximálně se 108MPx fotoaparáty, a zvládne zpracovat videa natočená maximálně v rozlišení 4K s 30 fps. Významným přídavkem je podpora Dual 5G, což značí, že může být telefon připojen na 5G síť u obou vložených SIM karet. První benchmarky čipsetu již unikly na internet, a tak je jen otázkou času, než se čipset Dimensity 900 ukáže u komerčně dostupného smartphonu. 

Zdroj Mediatek

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: ZTE začne v Evropě brzy nabízet Axon 30 Ultra. Ceny se pohybují okolo 20 tisíc Kč

Témata článku: Střední třída, Fotoaparát, MediaTek, Internet, 5G, DualSIM, Sítě 5G, 4K, Mobilní čipsety, Dimensity, Čipset, Foťák, MediaTek Dimensity, Třída, Pro +, Full HD +, Dual sim telefony na Heureka.cz