Méně budoucích úniků? Apple a Samsung si došlápli na největší leakery

Evan Blass, Jon Prosser, Kang a další známá jména známe poslední roky díky přesným únikům (tzv. „leakům“) informací ohledně chystaných produktů. Někteří byli i měsíce dopředu schopni predikovat, jaké produkty nás čekají včetně specifikací nebo grafických renderů. Poslední dobou intenzita podobných leaků vygradovala, že o důležitých produktech většinou známe vše zásadní dopředu.

To se ovšem nelíbí velkým firmám jako je Apple nebo Samsung. Ty v posledních týdnech začaly cíleně kontaktovat největší leakery. Koncem června obdržel čínský leaker Kang, který má podle žebříčku Apple Track největší úspěšnost s úniky produktů Applu, otevřený dopis z Cupertina se screenshoty jeho úniků upozorňující, aby se podobným aktivitám v budoucnu vyvaroval. Apple argumentoval matením zákazníků, kteří si mohou myslet, že uniklé produkty už jsou na trhu.

S podobnou praktikou se nepřímo setkal i Jon Prosser, který vše shrnul i ve svém pořadu The FrontPageTech. Oproti Kangovi má tu výhodu, že je občanem USA, takže díky zákonu o svobodě tisku a slova neporušuje žádná pravidla, pokud pouze sdílí poskytnuté informace, za které nikomu neplatí. Apple se proto více soustředí na jeho spolupracovníky mimo USA, jako je například evropský designer ConceptCreator, který na základě informací od Prossera vytváří grafické rendery.

Nyní se podobné strategie chytil také Samsung, jak upozornil Max Jambor z německé odnože serveru AllAboutSamsung. Známí leakeři totiž začali mazat příspěvky ohledně nepředstavených produktů Samsungu. O tlaku ze strany Samsungu promluvil i známý leaker Evan Blass. Uvidíme, jak se situace vyvine, zda leakeři najdou cestu, jak své informace bez problému šířit dále, anebo zvítězí síla velkých společností.

Šílený koncept iPhonu 13:

Zdroje: MacRumors, The Verge, AndroidAuthority

Diskuze (3) Další článek: S tímhle Steve Jobs nepočítal. EU nutí Apple uvolnit pravidla pro instalaci aplikací

Témata článku: Android, Smartphony, iOS, Spekulace, USA, Únik, Jon Prosser, Leak, Evan Blass, DOS, M, Macrumors, Allaboutsamsung, Samsun, Otevřený dopis, Kango, FrontPageTech, The Verge, Produkt, LEA, Telefony s Androidem na Heureka.cz