Messenger začíná varovat před podezřelými kontakty. To abyste se nestali obětí podvodu

Facebook si pro Messenger připravil užitečnou novinku. Formou vyskakovacích oken bude informovat své uživatele, že mohou komunikovat s podvodníkem, nebo jim může začít posílat nevyžádaný obsah.

Tyto zprávy bude připravovat chytrý algoritmus, který takto označí zejména cizojazyčné osoby a ty, které se snaží kontaktovat mladistvé. Ve druhém případě Facebook zobrazí upozornění pokaždé, pokud se jedná o osobu dospělého věku, která není s osloveným v jakékoli přízni, tzn., že se nejedná o přítele z Facebooku, za kterého se může vydávat.

Předstírání „přátelství“ je totiž účinným trikem pro podvodníky a Achillovou patou Facebooku. Tato nová upozornění by tak mohla zabránit tomu, aby se někteří uživatelé aplikace nechali podvést, protože tyto osoby často vyžadují odeslání peněz výměnou za cenově zvýhodněný produkt nebo služby, který či které poškozený samozřejmě nikdy neobdrží.

Problém je, že stejně jako Facebook bojuje proti podvodníkům, bojují oni proti Facebooku stále novými triky, s jejichž pomocí se vyhnou identifikaci. Facebook dodává, že novou bezpečnostní funkci navrhl tak, aby fungovala s plným šifrováním aplikace, a že se zaměřuje spíše na celkové chování uživatelů, než na obsah jejich zpráv.

Oponenti ale říkají, že tímto může Facebook poukázat akorát tak na to, kolik lidí jej využívá pouze k podvodům. Rychlost rozšiřování funkce a zda bude dostupná i českým uživatelům, zatím není známo.

Diskuze (6) Další článek: Jako kamera z vesmíru. Meteomapa Windy má úchvatnou novinku

Témata článku: , , , , , NÉST, Meš, Chování uživatelů