Meta se inspirovala u Discordu. V Messengeru a na Facebooku se začaly testovat komunitní chaty

  • Facebook se u své další novinky inspiroval u Discordu
  • Spouští tzv. komunitní chaty
  • Jsou sice veřejné, ale určené jen pro členy skupiny

Meta začala mezi uživateli Facebook Messengeru testovat tzv. Komunitní chaty, které jsou jakýmsi hybridem mezi Facebookovými skupinami a komunikací na Messengeru. Pokud není tento popis příliš pochopitelný, můžete to vidět jako snahu Facebooku o vlastní podobu Discordu. Uživatelé budou mít možnost zakládat hromadné skupiny a zvát ostatní uživatele, aby se ke skupině a jejím konverzacím připojili. Diskuse bude mít určité téma, komunikovat bude možné zvukově, textově či pomocí videa. Komunitní chaty jsou však určeny jen pro členy skupin.

Správce skupin bude moci spustit přímý chat s libovolným členem skupiny, chat týkající se událostí a setkání či chat pro administrátory, který bude určený k oznamování aktualizací uvnitř skupiny, a chat určený pro spolupráci mezi administrátory a moderátory. Správci budou moci též vyvářet audio kanály pro sdílení živých komentářů, a to až v počtu 30 účastníků, kteří mohou záhy přepnout i na video.

Klepněte pro větší obrázek
Komunitní chaty mají univerzální i vlastní pravidla, a současně i mnoho podob

Komunitní chaty jsou ze svého principu veřejné, a tak Meta musela vyvinout podpůrné nástroje pro správu chatu i audio kanálu. Moderátoři mohou uživatele blokovat, ztlumit, pozastavit členství nebo odstranit členy a jejich zprávy. Funkce Admin Assist navíc umožní nastavit vlastní kritéria pro automatické omezení uživatelů, odstranění nevhodných zpráv či obsahu, který jakýmkoliv způsobem porušuje nastavená pravidla. 

Komunitní chaty jsou zatím ve fázi postupného nasazování, a v následujících týdnech by se měly postupně rozšířit do celého světa. 

Představení funkce Community Chats:

Zdroj: FB

Diskuze (2) Další článek: Bezpečnost v mobilech podceňujeme. Přitom stačí zapnout pár funkcí

Témata článku: Mobilní aplikace, Messenger, Facebook, Sociální sítě, Aktualizace, Meta, Discord, Člen skupiny, Uživatelé, Chata, F +, Facebook Messenger