„Metaverse Phone” od HTC má zpoždění. Důvodem jsou paradoxně problémy z reálného světa

O společnosti HTC v souvislosti se smartphony až na drobné výjimky v posledních letech nebylo příliš slyšet. Když tak začátkem letošního roku o sobě dala slyšet s tím, že si rozhodně nechce nechat ujet vlak s aktuálně trendujícím fenoménem metaverse, přitáhla jakožto přední výrobce brýlí pro virtuální realitu pozornost. O to více překvapující bylo, že do tohoto světa chtěla vstoupit s telefonem.

Klepněte pro větší obrázek
„Metaverse phone” má být dalším experimentem HTC po jejich blockchainovém telefonu Exodus 1 z roku 2019.

Tzv. „Metaverse phone”, jak se telefonu přezdívalo měl přijít už tento duben a měl ukázat praktické využití virtuální a rozšířené reality v praxi. Zmíněným metaverse světem pak mělo být tzv. Viverse, tedy virtuální svět od HTC, které nyní spojuje chytré brýle tohoto výrobce a nabízí zde různé virtuální aplikace, hry či videa. Pomoci má Viverse také v byznysovém využití.

K tomu všemu měl zřejmě poskytnou přístup i samotný telefon, což by vyžadovalo i dostatečný výkon. Šlo by tak zřejmě o dobře vybavený telefon, jaký jsme od tchajwanského výrobce dlouho neviděli. Plnohodnotný vlajkový model bylo naposledy HTC U12+ v roce 2018. Jak se ale ukazuje, dnešní doba kombinující čipovou krizi a další výrobní problémy způsobené aktuálními okolnostmi se nevyhnula ani HTC.

Nyní výrobce na své tchajwanské facebookové stránce, v diskuzi oficiálně prohlásil, že uvedení telefonu bylo odloženo. Důvodem jsou prý dopady epidemie na dodavatelský řetězec. Přestože zde je pandemie COVID-19 velmi upozaděna a je zde málo případů, v Asii se některé státy včetně Tchajwanu potýkají s vyššími počty nakažených a lockdowny. Firma to však nevzdává a stále má v plánu telefon uvést, jen si na něj budeme muset počkat o něco déle. Fanoušci jen mohou doufat, že nepůjde o další minoritní exotiku jako například jejich blockchainový smartphone HTC Exodus 1.

Brýle HTC Vive Flow:

Via: 9To5Google

Váš názor Další článek: Propracovaný útok za drahé měsíční předplatné. ERMAC 2.0 je zákeřný malware imitující stovky aplikací

Témata článku: HTC, Android, Smartphony, VR, Metaverse, Meta, Brýle, Experiment, Virtuální realita, Rozšířená realita, Asie, Výrobce, Tchaj-wan, Reálný svět, Pro +, HTC Vive Flow, Telefon, Zpoždění, Telefony s Androidem na Heureka.cz