MICA: vychytrale luxusní náramek

Intel představil chytrý náramek na ruku, který je zaměřený na luxusní design. Čeká nás nová éra moderních doplňků s chytrými funkcemi?

Začalo to sportovními náramky a chytrými hodinkami, které byly určené především pro geeky. S příchodem Apple Watch ale začal hon i na elegantní design, aby se i z chytrého příslušenství stal luxusní doplněk mobilního telefonu.

Intel se spojil s Opening Ceremo a vytvořil luxusní náramek pro ženy, který disponuje řadou chytrých funkcích.

MICA: chytrý luxus na ruku dámy

Označení MICA je zkratkou pro My Intelligent Communications Accessory („Moje Inteligentní komunikační příslušenství“) a je určeno především pro ženy. Náramek na první pohled vypadá jako elegantní luxusní náramek, ukrývá ale elektroniku, dotykový displej a připojení k mobilní síti.

Klepněte pro větší obrázek
MICA je cílena především na ženy

Zaoblená pevná konstrukce má povrch z 18karátového zlata a je k dispozici v několika variantách s různými designovými prvky – perly z Číny, hadí kůže, tygří oko (jde o minerál), obsidián z Ruska  či kameny z Madagaskaru.

Klepněte pro větší obrázek
Elegantní náramek, který je doplněn chytrými funkcemi

Samotný dotykový displej má odolný povrch ze zahnutého safírového skla. Intel zatím neuvádí, jaká konkrétní hardwarová platforma je uvnitř, lze to ale odhadovat například na extrémně úsporný čipy Quark či jednodušší Atom určený pro mobilní telefony.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

MICA je totiž samostatné zařízení, které ke své funkčnosti nepotřebuje mobilní telefon. Obsahuje totiž vlastní sim, se kterou se připojuje k síti mobilního operátora. Intel se v tomto případě spojil s AT&T, který poskytuje datové spojení (3G). V ceně náramku máte k dispozici dva roky připojení zdarma.

Pouze pro jednoduché zprávy a notifikace

MICA jde trochu neúspěšným samostatným směrem, který jsme mohli vidět u starších modelů chytrých hodinek. Operační systém není založený na rozšířené platformě Android a obsahuje i vlastní, poměrně jednoduché grafické rozhraní. S tím souvisí i možnosti, které náramek MICA poskytuje.

Klepněte pro větší obrázek
Detail grafického rozhraní

Můžete být upozorňováni na zprávy, na které ale nemůžete odpovědět jakýmkoli textem, ale přednastavenými krátkými texty. Typicky se tak jedná například o odpověď „Teď nemohu, zavolám později“ a podobně. Nastavit lze také vybrané kontakty, kterým lze podobné krátké zprávy odesílat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka dalších funkcí

Zařízení tak slouží především pro případy, kdy u sebe nemáte mobilní telefon. Náramek je schopen se synchronizovat s kalendářem od Googlu, takže dokáže zobrazovat nejbližší plány a třeba i upozornit, že už byste měli vyrazit na další schůzku. To vše velmi diskrétně. Jednou z funkcí je i výpis nejbližších restaurací či nákupních center, která si bere data z platformy Yelp. Zda náramek obsahuje GPS, se ale Intel nezmiňuje.

Výdrž až dva dny

Intel na oficiálních stránkách produktu MICA uvádí, že výdrž je až dva dny na jedno nabití. To je vzhledem k minimálnímu počtu funkcí a absenci třeba sledování pohybu, tělesných hodnot nebo hlasového ovládání ale poměrně krátká doba. Nabíjení probíhá pomocí klasické micro USB

Klepněte pro větší obrázek

Náramek umožnuje vzdálený přístup i zamknutí, zda „device locator“ zahrnuje přesné sledování pomocí GPS nebo jen zvuk pro rychlé nalezení náramku doma, je zatím otázkou.

MICA se bude od prosince prodávat v obchodech Opening Ceremony a Barneys New York za cenu 495 dolarů, což je v přepočtu přibližně 12 000 Kč s DPH. Je jasné, že Intel s luxusním náramkem MICA nechce konkurovat klasickým chytrým hodinkám, ale spíše posunout luxusní dámský doplněk do 21. století a vybavit ho pár chytrými funkcemi. Zda tento směr bude mít nakonec úspěch, se dozvíme až v budoucnu.

Diskuze (4) Další článek: Oční sítnici je možné vyšetřit mobilem

Témata článku: Wear OS, Příslušenství, Intel, Luxus, Vzdálený přístup, Tygr, Yelp, Krátká doba, Samostatné zařízení, Lux, Madagaskar, Náramek


Určitě si přečtěte