Microsoft Band: okna na zápěstí pozdě, ale pořádně

Umí cokoliv z toho, co umí konkurence, přitom vydrží nabitý dva dny. S náramkem Band si Microsoft počkal, ale zdá se, že to stálo za to.

Microsoft představil svůj příspěvek do módní kategorie nositelné elektroniky, jmenuje se jednoduše Microsoft Band. Výrobce o něm mluví jako o náramku, ale díky displeji, obsáhlé výbavě a sadě funkcí bude konkurovat spíše zavedeným chytrým hodinkám. Dokáže sledovat fyzickou aktivitu uživatele a zobrazí notifikace přicházející z telefonu. Jako vstupní zařízení je možné Band použít díky hlasové asistentce Cortana, která vám na povel založí událost v kalendáři, připomínku apod.

Klepněte pro větší obrázek 
Microsoft Band

Uvnitř náramku je deset senzorů: teplota kůže, intenzita UV záření, GPS, trojosý gyroskop, akcelerometr, senzor intenzity okolního osvětlení reguluje jas displeje, optický senzor srdečního tepu sleduje uživatele průběžně po celých 24 hodin, galvanický senzor měří změny ve vodivosti kůže, čímž určuje stupně stresu uživatele. Abychom se dostali na slíbených deset, Microsoft sem počítá i mikrofon a kapacitní dotykovou vrstvu displeje.

Klepněte pro větší obrázek 
Microsoft dovnitř naskládal působivou výbavu.

Dotykový TFT displej má úhlopříčku 1,4" a rozlišení 320 × 106 pixelů. Nechybí pro „nositelnosti“ velmi důležitý vibrační motor. Přes obsáhlou sadu elektroniky Microsoft tvrdí, že Band vydrží nabitý 48 hodin, tedy dva plné dny. To je ovšem bez zapnuté GPS, která výdrž zredukuje na jednotky hodin. Zajímavé je, že náramek má hned dvě 100mAh baterie, zřejmě i kvůli tomu je poměrně masivní. Náramek není vodotěsný, výrobce zmiňuje prachutěsnost a odolnost proti postříkání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekHalda elektroniky a dvě baterie znamenají, že náramek nebude patřit k nejtenčím a na ruce o něm budete vědět. Všimněte si konektoru (na druhé straně displeje), konektor se k němu bude připojovat magneticky.

Data nasbíraná náramkem bude shromažďovat platforma Microsoft Health. Umí spolupracovat s aplikacemi třetích stran (Microsoft zatím jmenuje pouze RunKeeper, ale snad budou přibývat další) a naopak data mohou poskytnout i jiné náramky (Microsoft zmiňuje Jawbone Up). Skvělé je, že hned od začátku je Band multiplatformní. Aplikace jsou připravené pro Mac OS X, iOS (7.1 a výše), Android (4.3 a výše) a pochopitelně také Windows Phone (8.1 a výše). S telefony se Band spojuje přes Bluetooth 4.0.

Klepněte pro větší obrázek 
Toto je od Microsoftu správný krok, Band je hned od začátku multiplatformní.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace a prostředí náramku.

V USA se začne Microsoft Band prodávat už tento čtvrtek za 199 dolarů. Orientační přepočet na koruny zní na nemalých 5 500 Kč, jakékoliv informace k evropskému nebo dokonce českému trhu však zatím chybí.

Diskuze (67) Další článek: Studentfone: SIM s daty zdarma a Facebook navždy

Témata článku: Microsoft, Příslušenství, Nositelnosti, Správný krok, Band, Zápěstí, Micro, Ban, Optický senzor