Microsoft bojuje o Android. Skvělý Launcher 6.0 má haldu užitečných novinek

Microsoftu se stále snaží uchytit i v chytrých telefonech a dále posiluje své aktivity na Androidu. Nový Microsoft Launcher v6 má kromě nového designu lepší výkon, efektivněji pracuje s pamětí i baterií a rychleji spouští aplikace. Nový je tmavý režim, který se může aktivovat automaticky podle nastavení systému.

Krásnou novinkou je integrace tapet Bing, které se mohou měnit každý den, takže se neokoukají. Nová je podpora balíčků, kterými lze změnit vzhled ikon aplikací. Personalizovaný informační kanál umožní sledovat aktuální zprávy s ohledem na zájmy uživatele (obdoba Google Discover, což je kanál s vybranými zprávami z médií). Až nyní začal Launcher podporovat orientaci „na šířku“, což byl problém zvláště u tabletů.

Microsoft Launcher 6.0 se uvolňuje postupně, v českém Google Play stále vidíme verzi 5.11, ale dočkat bychom se měli v řádu dní.

Zdroj: Windows Blog

Diskuze (22) Další článek: Samsungu unikají na videu Galaxy Buds Live. Můžeme se těšit i na podporu ANC!

Témata článku: Microsoft, Android, Aplikace, Google Play, Launcher, Windows Blog, Microsoft Launcher, Halda, Novinka, Kanál


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109