Microsoft má technologii na komunikaci se zemřelými. Promění je v chatboty s umělou inteligencí

Ta myšlenka je vlastně docela jednoduchá. Po smrti vašeho blízkého pustíte Microsoft do vaší minulé komunikace (nějaký druh messengeru), do e-mailu, na sociální sítě a další služby. Algoritmy zanalyzují dostupná data, zaindexují si osobnost zemřelého a pomocí umělé inteligence ji budou v další komunikaci simulovat.

Představa patrně byla taková, že chatbot umenší žal pozůstalých. Dokument neřeší morální otázky, ani převedení technologie do praxe, jde o prostou registraci nápadu a základní rysy jeho fungování.  Šéf AI programu v Microsoftu Tim O'Brien na Twitteru komentuje, že není v plánu přetavit patent v produkt a že tehdejší myšlenka není příliš kompatibilní se současnými etickými pravidly pro umělou inteligenci.

Vzhledem k tomu, že byl patent podaný na jaře 2017 (schválený v prosinci 2020), je docela překvapivé, že se dokument zabývá i samostatným zařízením, ve kterém bude chatbot „žít“. V dnešní době bychom spíše předpokládali, že takový chatbot bude mít formu služby na serveru a uživatel se k ní přihlásí pomocí aplikace v mobilu, chytrého reproduktoru, se kterým bude konverzovat hlasově, atd...

Váš názor? Ulehčí takový chatbot žal pozůstalých, nebo jen prodlouží agónii?

Diskuze (11) Další článek: Karetní hra Magic: The Gathering se po 28 letech své existence dostala na Android

Témata článku: Microsoft, Technologie, Aplikace, Umělá inteligence, Twitter, Patent, Zajímavosti, Žal, Komunikace


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

RECENZE: Samsung Galaxy A31 – když chcete Galaxy A51 a současně ušetřit

** Letošní áčka od Samsungu začaly u třech základních modelů ** K nim se však brzy nabalily další, takže se v portfoliu začínáme ztrácet ** Galaxy A31 má hodně blízko ke Galaxy A41, má však lépe doladěný software

Martin Chroust | 16