Microsoft Office pro Android nově umí pořizovat hlasové záznamy a přepisovat je na text

Microsoft Office pro Android nově umí pořizovat hlasové záznamy a přepisovat je na text

Po zavedení tmavého režimu v kancelářském balíku Office pro Android oznámil Microsoft další významnou novinku. Týká se pořizování hlasových záznamů s jejich přepisem do textové podoby v reálném čase.

Novinka najde uplatnění u studentů, novinářů, a dalších profesí, ve kterých je nutné zapisovat mluvené slovo. Pořízené nahrávky i jejich přepisy bude možné dále zpracovávat a sdílet v rámci aplikací Microsoft 365.

Přepis řeči na text

Novou funkci představil programový manažer Sanjay Joshi s tím, že kromě převodu řeči na text nabízí také synchronizované zvýrazňování textu během přehrávání či možnost sdílet obsah exportem do dalších aplikací a služeb.

Předplatitelé služby Microsoft 365 získají navíc několik dalších funkcí. Ve firemním prostředí bude například užitečná schopnost automatického rozpoznávání a označování mluvčích. Ve výsledném textu tak bude snadno rozpoznatelné kdo co řekl.

V tuto chvíli však bohužel musíme zchladit případné předčasné nadšení: funkce je aktuálně dostupná pouze v angličtině, takže s češtinou či slovenštinou máme zatím smůlu. K dispozici je v rámci Office Mobile pro Android verze 16.0.14026.20096 nebo novější s nastaveným jazykem/oblastí na English (United States).

Jak to bude fungovat?

Princip fungování je poměrně jednoduchý: nejprve je nutné v aplikaci Microsoft Office klepnout na tlačítko plus ve spodní části karty Domů (Home). V nabídce Rychlé zachycení (Quick capture) pak stačí zvolit možnost Hlas (Voice).

Klepněte pro větší obrázek 
Microsoft Office pro Android umí pořizovat hlasové záznamy

Aplikace přejde do režimu hlasového záznamníku – stačí tedy mluvit na mikrofon telefonu a MS Office zapíše vše, co jste řekli. Po ukončení nahrávání tlačítkem Hotovo (Done) se záznam se uloží jako nová karta, přičemž pořízené záznamy lze zobrazovat v přehledném seznamu.

Klepněte pro větší obrázek 
Microsoft Office pro Android umí pořizovat hlasové záznamy

Když na kartu klepnete, nahrávka se přehraje a současně se v textu bude zvýrazňovat právě přehrávaná pasáž. Nahrávky lze přejmenovávat, je možné upravovat jejich textový přepis, měnit jméno mluvčího a samozřejmě je možné je i smazat. Nyní nezbývá než doufat, že se v dohledné době dočkáme podpory naší mateřštiny.

Váš názor Další článek: Samsung Isocell JN1 je fotosnímač s nejmenšími pixely na světě

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Microsoft, Microsoft Office, Nahrávka, MS office, Office Mobil, Hlasový záznam, Domů, United Stát, Záznam, Přepis, Hotový, English, Hlas, Text, Rychlé zachycení


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid