Oblíbená klávesnice SwiftKey je opět v App Storu. Microsoft si její konec možná rozmyslel

Oživeno 20. listopadu 2022, Marek Lutonský | SwiftKey je zpět v App Storu. Oblíbená alternativní klávesnice pro iPhony a iPady, kterou Microsoft v říjnu z obchodu odstranil, je zde opět ke stažení. Firma ale příliš nekomentuje, jestli je to dočasný návrat, nebo změnila svůj postoj. The Verge získal jen prohlášení „Na základě zpětné vazby od zákazníků byla aplikace SwiftKey iOS znovu zařazena do obchodu Apple App Store.“


Microsoft včera suše oznámil, že k 5. říjnu 2022 ukončí podporu SwiftKey pro iOS. Příští středu aplikaci stáhne z App Storu, takže už v budoucnu nepůjde stáhnout. Nadále ji budou moci používat ti, kteří ji ještě mají nainstalovanou. Ale jakmile ji jednou odstraní či resetují systém, rovněž o ni přijdou.

Firma nevysvětlila důvod. Pro ZDNet pouze uvedla, že se chce nadále věnovat pouze verzi pro Android a Windows, kde je technologie integrovaná přímo v systému. Aplikace pro iOS už stejně byla ve fázi klinické smrti, rok a půl neprošla žádnou aktualizací. Roli mohly hrát i restrikce Applu, který omezoval, co klávesnice třetích stran (ne)mohou dělat.

Přesto se jednalo o možná nejlepší klávesnici pro iPhony a iPady vůbec. Na rozdíl od té jablečné podporovala více jazyků současně. Bylo na ní možné zapnout horní řádek s čísly. Nebo haptickou odezvu ještě dřív, než ji v iOS 16 nabídnul sám Apple.

A v češtině tam fungovaly psaní pomocí gest a užitečná predikce. Tohle v integrované klávesnici v iOS je také například v angličtině, ale našemu jazyku Apple tyto možnosti upírá.

Alternativou pro SwiftKey může být klávesnice Google Gboard, která také umožňuje psaní gesty, podporuje více jazyků, má prediktivní slovník, ale nemá samostatný řádek pro čísla. (Lze je však psát delším podržením kláves v horním řádku, Q = 1, W = 2 atd.).

Diskuze (62) Další článek: Veletrh elektroniky IFA zůstane na berlínském výstavišti nejméně dalších 10 let

Témata článku: , , , , , , , App Store, Store, Swift, The Verge, Google Gboard, Příští týden, Microsoft SwiftKey, App Storů, Mic, Aplikace, Obchod,